vervolg van pagina 13 De heer Been herinnert eraan dat hij in de vergadering van 6 april jl. heeft gevraagd om een commissie in te stellen, die opnieuw moest nagaan of bij ons een splitsing tussen betaald- en ama teurvoetbal zou moeten plaatsvinden. De voorzitter heeft toen geantwoord dat het bestuur hierover een gesprek zou voeren met de financiële commissie. Kan hierover reeds iets worden medegedeeld? De heer Van Praag antwoordt dat deze bespreking heeft plaats gevonden en dat het bestuur en de financiële commissie van mening zijn dat er op 't ogenblik geen reden is om een splitsing door te voeren. De heer Bouwens voegt hieraan toe, dat hij tijdens deze be spreking zijn mening hieromtrent heeft gegeven. Zijns inziens worden vele zaken vergeten, die bij zo'n splitsing wél naar voren komen. Drastische wijzigingen zelfs, opheffing van de ledenraad bijvoorbeeld, zouden daarvan het gevolg zijn. De tot nu toe tot stand gekomen splitsingen zijn allemaal voortgesproten uit nood. Volgens hem zou het voor de amateurs funest zijn. De heer Been vindt het een prachtig betoog. Bij ons zou het niet uit nood behoeven te gebeuren, maar in alle rust kunnen worden voorbereid. Voorzitter Harmsen zegt toe deze zaak nogmaals in een bestuurs vergadering aan de orde te zullen stellen. Voorgesteld wordt om bij de wedstrijden van Jong-Ajax weer entree te heffen. De heer Van Praag zegt dat door het bestuur indertijd is besloten om geen entree meer te heffen, omdat de kosten voor kassiers en suppoosten meer bedroegen dan de ontvangen recette. De heer Caransa is van mening dat het nodig is dat van alle commissies een duidelijke taakomschrijving moet worden opge nomen in het huishoudelijk reglement. Wanneer dat wordt ge daan, zijn we af van „het nietes en welles". De heer Fischer zegt dat indertijd op zijn voorstel de taakom schrijving van de Technische Advies Commissie zeer summier is gehouden, omdat het hem beter voorkwam het eerst maar eens een paar jaar aan te zien en daarna een op feiten gesteunde taakomschrijving te maken. De heer Van Praag zegt dat zijns inziens de zo even benoemde reglementscommissie aan de taakomschrijving van de diverse commissies aandacht dient te besteden. De heer Middendorp herinnert eraan dat de heer Smit in een voorgaande vergadering een vraag heeft gesteld omtrent de te maken reclame en of het niet gewenst was daarin verandering te brengen. Tot op heden is er nog geen enkele wijziging aan gebracht en zijns inziens wordt er nog steeds te weinig reclame gemaakt en dat vindt hij een handicap. De heer Brandsteder is er geen voorstander van om op 't ogen blik meer geld te gaan uitgeven voor reclame. De kosten voor de advertentie in Het Parool zijn ongeveer 1000,per keer. Doordat boven de advertentie een blokje „Sony" is geplaatst betalen Ajax en Sony ieder de helft van de kosten. De heer Caransa zegt dat over eenzijdige reclame wordt heen- gekeken. De heer Van Praag zegt dat in het bestuur gesproken is ook te gaan adverteren in Het Amsterdams Stadsblad en De Echo, maar een definitieve beslissing is daaromtrent nog niet genomen. De heer Middendorp zegt verder dat de heer Caransa heeft toe gezegd Ajax gratis het instrumentarium voor een hartkamer te geven. Hij zou graag willen weten in welk stadium dit verkeerd. De secretaris antwoordt dat het de bedoeling is dat er een hart kamer komt in de vleugel die nog moet worden verbouwd. De kosten voor de verbouwing zijn door de Terrein- en Onderhouds- commissie begroot op 350.000,Op 't ogenblik is een derge lijk bedrag hiervoor niet beschikbaar. Persoonlijk is hij van me ning dat de verbouwing wel urgent is, mede omdat we nu ook Europacupwedstrijden in ons stadion spelen en het verschil tus sen de wel en niet verbouwde vleugel enorm groot is. De heer Vischschoonmaker is van mening dat aan de getroffen maatregelen om aan de onveiligheid op de tribunes een einde te maken meer bekendheid moet worden gegeven. De heer Schoevaart wil dat de bestuursleden niet alleen belang stelling tonen bij Ajax I en Jong Ajax maar ook voor de seniores en juniores. De heer Van Praag zegt dat de heer Schoevaart niet kan ver wachten dat de bestuursleden daaraan kunnen voldoen. Men weet namelijk niet hoe druk de bestuursleden het hebben. Bij interruptie zegt de heer Schoevaart, dat hij dit wel weet omdat zijn vader vroeger ook voorzitter is geweest. De heer Van Praag zegt verder nog dat de heer Van Eijden het bestuurslid is dat voor de amateurafdeling de belangen in het bestuur verdedigd en dit zeer goed doet. Voorzitter Harmsen voegt hieraan toe dat hij het verzoek van de heer Schoevaart persoonlijk in welwillende overweging zal ne men. De heer Pil is van mening dat er meer service moet worden verleend, vooral aan de ondersteunende leden, en dat het neer leggen van zitkussentjes meer dan 1 uur vóór de aanvang van de wedstrijd niet mogelijk moet zijn. Zonodig dient een apart gedeelte te worden aangewezen voor ondersteunende leden. Hij vraagt verder of het nu niet mogelijk was geweest om vóór de aanvang van de competitie een vriendschappelijke wedstrijd in ons stadion te spelen De heer Van Praag antwoordt dat het euvel van vroegtijdig zit kussentjes neerleggen, hetgeen mede wordt gedaan door onder steunende leden, een kwaad is dat praktisch niet uit te roeien is. Radicaal zou zijn geen zitkussentjes meer te laten verkopen, maar dat zou dan weer een vermindering van service zijn. Het is hem bekend dat dit onderwerp een stokpaardje van onze nieuwe voorzitter is. In de praktijk is gebleken dat het spelen van een vriendschap pelijke wedstrijd in ons stadion een verlies oplevert van 20 a 30 duizend gulden. Een week vóór de aanvang van de competitie nemen wij deel aan het tournooi, dat in het Olympisch Stadion wordt georganiseerd en dat ons geld oplevert. De heer Brandsteder deelt mede, dat zeer vele van de gewon nen trofeeën beneden in het archief zijn opgeslagen. Dit was een doorn in het oog van de secretaris die de zorg heeft voor de prijzen. Bovendien was de in beslag genomen ruimte nodig voor het opbergen van bescheiden der Administratie. De heer Van Praag nu heeft ter gelegenheid van zijn aftreden als voorzitter een nieuwe vitrine geschonken, die is geplaatst in de gang bij de kantoorlokalen en waarvoor wij hem erg dank baar zijn. Applaus. 17. Sluiting. Voorzitter Harmsen zegt dat hij vanavond alles goed heeft be luisterd en daar weer veel van heeft geleerd. Als voorzitter kan hij het niet alleen doen. Er moet zoals eerder gezegd een goede communicatie zijn in het bestuur, maar ook met de ledenraad en de commissies. Er is een enorme sterke band in Ajax. De ruzies zijn altijd binnenkamers gehouden, uit gezonderd een geval, 3 of 4 jaar geleden. Ajax is waard om het te leiden en nog sterker te maken, waarbij gebruik gemaakt moet worden van de „know-how" van diverse mensen, want mede daarop drijft de vereniging. We moeten werken aan goede opvolgers uit onze jeugd. Van Van Eijden heeft hij gehoord dat dit nog wel 2 jaar zal duren. Met Brandsteder zal overleg moeten worden gepleegd of inves tering ons uit het dal kunnen halen. Er moet veiligheid zijn op de tribunes, doch we moeten natuur lijk niet alleen kijken naar wat om 't veld gebeurd, maar in de eerste plaats naar wat er óp plaats vindt. Moeten we komen tot een opleidingsinstituut voor jonge spelers? Deze punten zijn nog voor uitbreiding vatbaar. Zijn visie op 't een en ander heeft hij tot op heden nog niet met iemand besproken. Hij wil benadrukken dat Ajax organisatorisch een sterke ver eniging is. Het is heel belangrijk dat er nog steeds mensen zijn die zich voor Ajax willen inzetten. Het grote pluspunt daarbij is de belangloze medewerking van velen. Hij sluit omstreeks 11.00 uur de vergadering met iedereen voor straks een wel thuis toe te wensen en tot ziens in de volgende vergadering. 0e secretaris, J. H. Westrik. 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 16