Afscheidsreceptie van voorzitter van Praag De heer Van Praag feliciteert hem daarmede en zegt hem een voortreffelijk lid van de commissie te vinden, die niet de kaas van het financiële brood laat eten. 12. Verkiezing van een plaatsvervangend lid van de Financiële Commissie. De heer Van Praag zegt dat dit punt niet in behandeling kan worden genomen, omdat bij een onlangs met de financiële com missie gehouden bespreking hij er op opmerkzaam is gemaakt, dat een dergelijke benoeming reglementair niet kan. Hij wil de nieuwe voorzitter de raad geven, daarvoor niet een aparte wijziging in het huishoudelijk reglement te doen aan brengen. In verband met de aanpassing van de statuten en het huishou delijk reglement aan het nieuwe verenigingsrecht zal daarvoor een reglementscommissie moeten worden benoemd, die dan tevens aandacht kan schenken aan dit punt. Hij adviseert om in deze commissie te benoemen de heren Mr. Gianotten, waarvan bekend is dat hij een dergelijke benoe ming zal aanvaarden, Fischer en Lambregts. De heer Fischer deelt mede, dat hij voor deze functie dient te bedanken in verband met huiselijke omstandigheden. De secretaris is bereid als 3e lid tot de commissie toe te treden. De heer Brandsteder heeft voor de 3 leden fotokopieën van een artikel, aangaande nieuwe model-statuten van de KNVB voor voetbalverenigingen, gepubliceerd in de KNVB-er. De heer Van Dijk zegt nog verrast te zijn door de mededeling van de heer Van Praag. Hij zou graag willen weten wanneer is ontdekt dat de benoeming reglementair niet mogelijk was. De heer Van Praag antwoordt dat hij er ongeveer 10 dagen ge leden door de financiële commissie op gewezen was. Hij biedt zijn excuses aan, dat hij het zelf niet eerder heeft ontdekt. De heer Fischer vraagt of het mogelijk is, dat alle leden van de ledenraad een fotokopie krijgen van het artikel over nieuwe sta tuten. De heer Brandsteder zegt toe dat hij daarvoor zal zorgen. 14. Vaststelling Officieel Orgaan. De heer Van Praag zegt dat dit een hamerstuk voor hem is, omdat uiteraard het Ajax-Nieuws ons officieel orgaan blijft. 15. Verkiezing Commissie van Redactie. De commissie bestaat uit de heren: M. Middendorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag. De heren M. en M. J. W. Middendorp stellen zich her kiesbaar. (Gelet dient te worden op het bepaalde in artikel 3 van het huishoudelijk reglement. De heer Van Praag stelt voor de heren M. en M. J. W. Midden dorp bij acclamatie voor 1 jaar te herbenoemen. Het bestuur stelt voor de heer Boering voor 1 jaar te benoemen, totdat voorzitter Harmsen zich in de zaken heeft ingewerkt. De heer Middendorp is er verwonderd over, dat de redactie commissie daarin niet is gekend. Niet dat hij iets tegen de heer Boering heeft, maar er had zijns inziens wel eerst overleg kun nen plaatsvinden met de 2 andere leden van de redactiecom missie. De heer Boering zegt dat hij niet heeft gedacht dat hierover een discussie zou ontstaan. Hij heeft als bestuurslid nog 1 jaar te gaan en dan zal hij wel verder zien. De heer Timman vindt dat men niet moet gaan muggenziften, eerst er aan denken, waarom indertijd is bepaald, dat 1 lid een bestuurslid moest zijn. Dit is gebeurd omdat destijds Frits de Bruijn, uiteraard zonder het bestuur erin te kennen, een artikel schreef gericht tégen dit college. 16. Rondvraag. De heer Van Praag deelt mede, dat we misschien af zijn van de ellende aangaande de zogenaamde F-side. Na een bezoek van de heer Brandsteder en hemzelf aan Hoofdcommissaris Sanders zijn er manschappen van de mobiele eenheid ingezet. zie verder pagina 16 Op vrijdagavond 29 september j.l. bood het Ajax-bestuur zijn scheidende voorzitter J. van Praag een afscheidsreceptie aan. Wat te verwachten was werd al spoedig bewaarheid: een enorme belangstelling. De rij van sprekers werd geopend door Amsterdam's burgervader, de heer W. Polak, die aan het einde van zijn speech Jaap namens de Koningin decoreerde tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Een tweede onderscheiding was vervat in de rede van de vice- voorzitter van de Ledenraad, de heer G. Fischer, toen deze mede deelde dat Ajax' opperste college de aftredende president had benoemd tot Ere-voorzitter. De heer J. Jaspers gewaagde van het besluit van de K.N.V.B. Afd. Amsterdam de oude Amsterdamse Voetbalbond de heer Van Praag te waarderen met de eervolle vermelding: Lid van Verdienste. Verder traden o.a. nog tot de katheder toe de heren: Ir. de Boef (Pres. Commissaris Olympisch Stadion) W. Meuleman (Voorzitter KNVB), Tjeen Gerritse, K. Jansen (VVCS), Van Zandvliet (Feye- noord), Leo Horn, Frans Derks en tenslotte de (nieuwe) Ajax- voorzitter, de heer A. Harmsen. In de door deze sprekers gelan- de zeer druk bezochte receptie van de scheidende voorzitter Jaap van Praag ceerde woorden bleef de belangrijke rol die mevrouw Van Praag in het Ajax-leven van haar man had vervuld terecht niet onbe sproken. Een zeer onder de indruk zijnde Jaap van Praag sprak hierna zijn dankwoord. Daarna kwam er niet officieel toch nog een spreker aan de microfoon zijn vriend en tevens oude rivaal: Cor Kieboom van Feyenoord in een zeer geestige speech. Ja, een flonkerende avond, een onvergetelijk slot van een glanzend voorzitterschap. Nog onze complimenten aan ceremoniemeester Han Lambregts. Mart. J. W. Middendorp Samengevatte indrukken van de receptie ter gelegenheid van het afscheid als voorzitter van Jaap van Praag 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 13