is geen verwijt, maar het optimisme van de penningmeester kan hij niet delen. De heren Brandsteder en Bouwens beantwoorden de vragen van de heer Timman, waarbij onder meer wordt gezegd dat, als het zou lukken om het gemiddeld aantal toeschouwers bij competitie wedstrijden weer op te voeren naar 12.000 hieruit een bate zou voortvloeien van 600.000,De achteruitgang van de liquiditeit bedroeg in het vorig boekjaar meer dan 700.000, De heer Caransa vraagt hoe het verlies kan worden opgevangen, bijvoorbeeld door bezuiniging op personeels- of wedstrijdkosten. Hij spreekt zijn bezorgdheid uit voor de toekomst. De heer Bouwens zegt nog dat we een elftal in opbouw hebben en dat we niet meer dan kunnen hopen dat er weer meer toe schouwers komen. De recettes van de competitiewedstrijden waren in het afgelopen jaar zeer slecht. Misschien komen we dit jaar beter uit de bus. Tot dusver hebben we altijd zo geleefd. Voorzitter Van Praag bedankt penningmeester Brandsteder voor zijn verslag. Applaus. 6. Verslag van de Financiële Commissie. Dit wordt door de heer Van Wijk voorgelezen. Voorzitter Van Praag vraagt akkoord wordt gegaan met het door de financiële commissie gegeven advies om de penningmeester en de overige bestuursleden décharge te verlenen. Nadat door applaus te kennen is gegeven dat hiermede wordt ingestemd, bedankt voorzitter Van Praag de leden van de finan ciële commissie voor hun werkzaamheden en voor de prettige samenwerking. 7. Vaststelling van de door de Financiële Commissie goedgekeur de begroting. Penningmeester Brandsteder is van mening dat een begroting voor een voetbalvereniging van weinig waarde is. Het is gissen en gokken, maar reglementair moet hij worden gemaakt. De be groting is gebaseerd op de competitiewedstrijden en daarbij is hij uitgegaan van een gemiddeld aantal bezoekers van 10.000. Hij heeft rekening gehouden met het vervallen van de vermake lijkheidsbelasting. Nadat de heer Brandsteder aan de aanwezigen een fotokopie van de begroting heeft doen uitreiken, leest hij deze voor. De heer Pil vraagt waarom de kosten van de KNVB niet zijn opgenomen? De heer Timman reageert hierop met te zeggen dat dit niet nodig is, omdat in de begroting van de competitiewedstrijden de reeds te betalen omzetbelasting en de afdracht aan de KNVB zijn ver disconteerd. De heer Van Dijk zegt via de TV te hebben gehoord dat de be groting is gebaseerd op een gemiddeld aantal toeschouwers van 18.000. De heer Brandsteder zegt dat dit niet juist is. Vermoedelijk is dit ontstaan omdat op de gehouden persconferentie werd gevraagd of in de begroting rekening werd gehouden met de opbrengst van Europacupwedstrijden. Hij had geantwoord dat de begroting was gebaseerd op de recettes van competitiewedstrijden. Men vroeg toen hoeveel toeschouwers er gemiddeld moesten komen om tot een sluitende begroting te komen. Hij heeft toen geantwoord: 18.000. De begroting wordt hierna met algemene stemmen ongewijzigd vastgesteld, onder dankzegging aan de penningmeester en de financiële commissie. 8. Verslag van de Technische Commissie. De heer Fischer zegt dat hij zeer kort kan zijn, omdat de com missie niets heeft toe te voegen aan hetgeen de secretaris in zijn jaarverslag heeft vermeld omtrent de commissie. Hij wil het bestuur bedanken dat het altijd bereid is geweest, om hen op korte termijn uit te nodigen als er aan de bel getrokken werd. De heer Potharst zegt het niet eens te zijn met de heer Fischer, want hij is van mening dat er té weinig contact is geweest tussen het bestuur en de commissie en daarover is hij teleurgesteld. De heer Van Praag zegt dat het bestuur contact met de com missie heeft opgenomen als dit nodig werd geacht, en de heer Fischer heeft reeds gezegd, dat het bestuur altijd heeft voldaan aan een verzoek hunnerzijds voor een gesprek. De heer Fischer betreurt hetgeen de heer Potharst heeft gezegd. Op grond van het feit dat dit de laatste jaarvergadering van de heer Van Praag is, vond hij het beter daarover niet verder uit te wijden. Een ernstige tekortkoming heeft de commissie het inder daad gevonden, dat het bestuur haar niet heeft uitgenodigd om kennis te maken met trainer Brom. Voorzitter Van Praag wil hierop een kort antwoord geven. Vóór dat het bestuur enig contact had opgenomen met Brom heeft hij persoonlijk gevraagd of de commissie daarmede akkoord kon gaan. Het antwoord luidde: ,,Voor 100%". De heer Timman vindt deze gang van zaken niet juist. De Tech nische Advies Commissie dient verslag uit te brengen aan de ledenraad, die de commissie heeft ingesteld. Onjuist is dat, nadat door de voorzitter van de commissie verslag is uitgebracht een commissielid daarop kritiek heeft. Het niet officieel voorstellen van Brom vindt hij van ondergeschikt belang, want er zijn veel belangrijker zaken. Voorzitter Van Praag vraagt of men er mede instemt, dat hij nu punt 13 van de Agenda: Verkiezing Technische Advies Commissie aan de orde stelt. Aangezien niemand daartegen is, deelt hij mede, dat het bestuur voorstelt de 3 zittende leden voor 1 jaar te herbenoemen. De heer Vischschoonmaker is van mening dat er oud-contract spelers zijn, die in de commissie zouden willen zitten. Voorzitter Van Praag vindt het niet charmant tegenover de zit tende leden dat het bestuur hiervoor anderen zou polsen. De heer Fischer zegt dat in de toekomst de Technische Advies Commissie zelf daartoe het initiatief zal nemen. Hierna worden de 3 heren met algemene stemmen voor 1 jaar herbenoemd. 8a. Voorstel van het bestuur om het werkend lid de heer H. A Smit te benoemen tot lid van verdienste. Voorzitter Van Praag zegt dat dit punt niet op de agenda voor komt, maar dat de leden daarvan op de hoogte zijn gesteld bij schrijven van 27 juli 1978. Uit de terugontvangen 26 formulieren is gebleken dat 25 leden vóór het voorstel waren en dat 1 lid blanco had gestemd. Hij zegt het bijzonder fijn en een eer te vinden als voorzitter de eerste te zijn die Henk Smit met deze onderscheiding mag felici teren. Hij vindt dat Henk de benoeming tot lid van verdienste ten volle heeft verdiend voor al hetgeen hij voor Ajax heeft ge daan, onder meer is hij ook nog enige tijd bestuurslid geweest. De heer Smit dankt voor de grote eer die hem te beurt is geval len. Hij had er geen flauwe notie van gehad dat dit stond te gebeuren. Hij hoopt nog vele jaren met de aanwezigen te kunnen en mogen samenwerken. De heer Schoevaart vraagt of in 't vervolg, vooral met het oog op de jonge leden in de ledenraad, bij het voorstel de staat van dienst van betrokkene kan worden vermeld. 8b. Voorstel van het bestuur om de ondersteunende leden E. W. Bormann, M. Lindeman en A. Stodel te benoemen tot werkend lid. Voorzitter Van Praag wil eerlijk zeggen dat het bestuur door de heer Fischer is benaderd aangaande het voorstel de heren Bor mann en Lindeman te benoemen tot werkend lid. De heer Fischer zegt dat dit juist is en dat hij van mening is dat aan het voorstel niet te zwaar moet worden getild. Vandaag de dag hebben we deze mensen nodig en het is belangrijk dat er leden zijn die iets voor de club willen doen. Een andere overweging is dat zijns inziens de structuur van de vereniging binnen afzienbare tijd zal worden gewijzigd en dan, zijn er geen werkende leden meer. Wat is er dan tegen om deze mensen nü te benoemen tot werkend lid? Ten aanzien van de heer Stodel zegt voorzitter Van Praag, dat deze Ajax zeer ter wille is geweest bij de aanschaf van het electronisch scorebord, door het voor ongeveer een derde van de werkelijke kosten te leveren. Hij bedoelt hiermede niet te zeggen, dat het werkend lidmaatschap kan worden gekocht. De heer Caransa zegt hetzelfde te hebben meegemaakt, nadat 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 11