Aan de beurt van aftreden waren de penningmeester, de heer H. G. A. Timman en de commissaris amateur voetbal, de heer A. Kraan. Beide heren hadden zich niet herkiesbaar gesteld. In de jaarvergadering van de ledenraad van 25 augustus 1977 werden bij enkele kandidaatstelling de heren A. Brandsteder en A. J. van Eijden, respectievelijk gekozen tot penningmeester en commissaris amateur voetbal. Dit jaar is aan de beurt van aftreden de voorzitter, de heer J. van Praag, die zich niet herkiesbaar heeft gesteld. Het bestuur kwam in het afgelopen verenigingsjaar 35 maal in een officiële vergadering bijeen. Hieronder volgen enige resultaten die bij deze gelegenheden werden genomen. 16 augustus 1977: In overleg met de Dienst voor de Sport, voorheen Gilo, werd besloten een splitsing te maken in de werkzaamheden van het terreinpersoneel. D. Hoefman, de agrarische werkzaamheden; P. Bosman, de niet-agrarische werkzaam heden. Hun werktijden werden aangepast aan die van het personeel van de Dienst voor de Sport. Het 1e elftal zal met ingang van 1 septem ber 1977 in Puma-kleding gaan spelen. Bezwaar werd gemaakt, dat in het plan tot aanleg van een vrije trambaan op de Mid denweg met een onderbreking daarvan bij onze opgang Diemenzijde geen rekening werd gehouden. Gemeente bericht later dat aan ons bezwaar tegemoet zal worden gekomen. 25 augustus 1977: De nieuwe bestuursleden Brandsteder en Van Eijden werden door voorzitter Van Praag welkom geheten. Hij hoopt op een prettige samenwerking in het bestuur. 19 september 1977: De heer Kraan deelt mede, dat hij gehoor zal geven aan het verzoek van het bestuur om bij Jong Ajax als vaste begeleider op te treden. Besloten wordt dat met ingang van het seizoen 1978-1979 de kosten voor de Me dische Sportkeuring door de belanghebben den zelf betaald dienen te worden. 10 november 1977: Bespreking van de door Hoogenboom's Be wakingsdienst ingediende rapporten. Op hun voorstel zullen enige nieuwe maatregelen worden getroffen. De heer De Breet zal hieromtrent worden ingelicht. 20 november 1977: Op voorstel van de Terrein- en Onderhouds- commissie wordt besloten aan de bovenzijde van de staantribune stalen platen te doen aanbrengen. 24 november 1977: Uitvoerige bespreking met de Begeleidings- (studie-)commissie voor de jeugd. 27 december 1977: Bespreking met de heer Kor van de firma Hoogenboom naar aanleiding van het ver branden van de caravan van de Supporters vereniging. Met ingang van 2 januari 1978 worden de werktijden voor het administratieve perso neel van maandag tot en met vrijdag 8.30- 12.30 en van 13.00-17.00 uur. 31 januari 1978: Besloten wordt akkoord te gaan met het voorstel van de Begeleidings-(Studie-)Com- missie voor de jeugd om bij wijze van proef tot het eind van het seizoen professioneel toezicht te doen houden bij het maken van huiswerk door daarvoor volgens de com missie in aanmerking komende jeugdleden. 11 april 1978: De heer Wijnands van Hoogenboom deelt mede, dat de directie overweegt te stoppen met de voor Ajax te verrichten werkzaam heden in verband met de dreigende risico's die daaraan zijn verbonden. Op verzoek van het bestuur is men daartoe nog niet over gegaan. 16 mei 1978: De heer Smit overhandigt het bestuur een begroting ad 139.000,- betrekking hebben de op een in 1980 te organiseren internatio naal jeugdtournooi. Door middel van het aantrekken van sponsors zal men proberen het bedrag naar beneden te brengen. De A-juniores Muller, Papavoine en Marti nez hebben het hun aangeboden contract geaccepteerd. 5 juni 1978: De financiële commissie adviseert de kosten voor een internationaal jeugdtournooi in 1980, gezien de huidige financiële situatie, nogeens kritisch te bekijken. Garantiesom van Ajax mag ten hoogste 25.000,- be dragen. 20 juni 1978: Aan voorzitter Van Praag wordt medege deeld, dat hem een afscheidsreceptie zal worden aangeboden. Deze zal worden ge houden op vrijdag 29 september a.s. van 20.00-22.00 uur in de Rembrandtzaal van het Alpha-Hotel. Zaterdag 17 september 1977 werd een zeer druk bezochte receptie gehouden ter gelegenheid van het afscheid als bestuurs lid van de heren A. Kraan en H. G. A. Timman. Voorzitter Van Praag sprak de heren toe, memoreerde hun vele verdiensten voor het Nederlandse voetbal in 't algemeen en voor Ajax in 't bijzonder. Hij overhandigde beiden een gouden arm bandhorloge met inscriptie en hun echtgenoten een bouquet bloemen. Uit de toespraken van officials van de KNVB, alsmede bestuurs leden van zusterverenigingen bleek overduidelijk dat de vertrek- kenden niet alleen in Ajax-kringen hogenlijk werden gewaar deerd. Zaterdagmorgen 5 november 1977 werden in de bestuurskamer de leden, in het bijzijn van hun echtgenoten, gehuldigd, die in het kalenderjaar 1977 25, 40, 50 of 60 jaar lid van de vereniging waren. Gewoontegetrouw hield voorzitter Van Praag bij het overhandigen van het huldeblijk een korte toespraak tot elke jubilaris, waarvoor hem de gegevens waren verstrekt door de heer Bruijnesteijn. Woensdag 9 november 1977 woonde voorzitter Van Praag in Londen een vergadering bij, uitgeschreven door de journalist Miller van het Engelse dagblad Daily Express. Onder meer waren hierbij ook aanwezig de voorzitter en de secretaris van de Engelse Voetbalbond, de voorzitters van Arsenal, Chelsea, Liver pool, Celtic, Glasgow Rangers en de secretaris-generaal van de Uefa, de heer Bangerten. Onderwerp was: Wijziging van de huidige opzet van de wedstrij den om de Europacups 1 en 2 om daardoor te komen tot een soort Europese competitie. Volgens de heer Bangerten was verwezenlijking van het Engelse plan op korte termijn niet mogelijk, maar hij zegde toe dat het idee in ieder geval grondig zou worden bestudeerd. Betreffende besprekingen met de gemeente over de exploitatie kosten van ons stadion had het dagelijks bestuur 9 december 1977 een onderhoud met Wethouder Verheij. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 8