Jan de Boer sr. 80 jaar monsieur ROCHAS aftershave JL Op 29 augustus j.l bereikte ons Ere-lid, de heer JAN DE BOER Sr. de leeftijd der sterken: 80 jaar. Jan, allereerst namens je vele Ajax-vrienden: wel gefeliciteerd met deze heugelijke dag - ook je vrouw - en nog vele gezonde en gelukkige jaren met kinderen en kleinkinderen zijn jullie beiden van harte toegewenst. Tachtig jaren en wat inderdaad verheugend is: ze zijn je niet aan te zien, zoals we dat noemen. Onze huidige, jongere generatie zal bij het lezen van deze regelen waarschijnlijk een vraagteken stellen: wie is Jan de Boer Sr. Mogelijk hebben zij in grote gebouwen of magazijnen weieens brandbestrijdingsmateriaal gezien - spuitslangen, brandblussers e.d - met daarop de naam AJAX (ook de ,,kop" daarbij van onze Griekse held) en dan verder als fabrikant de vermelding: de Boer Co. BV. Welnu dat is 'm Op 15 oktober 1911 werd hij lid, dus dertien jaar oud. Deze ge gevens tonen tevens aan dat hij dit jaar 67 jaar lid van Ajax is. Begonnen als veldspeler, bleek al spoedig dat zijn werkelijke capaciteiten „onder de lat" lagen. Debuteerde grandioos in het eerste elftal bij de aanvang van het seizoen 1920-1921, we menen tegen de Spartaan op hun veld aan de Uitweg in Amsterdam- West. De inzet van een glorierijke periode. Met alle respect voor de voorgaande Ajax-keepers, waaronder ook de goed spelende Gerrit Ziegler, bleek Jan werkelijk een doelman van grote klasse te zijn. Vijfmaal werd hij gekozen voor het Nederlands Elftal en had men bij de Keuze-Commissie niet om één of andere reden de voorkeur gegeven aan Gejus v. d. Meulen (KHFC), het zou voor Jan zeker niet bij een vijfmalig op treden zijn gebleven. Nu was hij talloze malen reserve. Behalve prestaties als voetballer, heeft de jarige ook grote ver diensten gehad als bestuurslid. Jan behoort ook tot één van de oprichters van onze befaamde „Bordjesclub", in het Comité waarvan hij zitting heeft; de club van de borrel, het etentje, de gezelligheid vooral, eens per jaar als Reünie voor de 25-jarige en oudere leden. Hij was - en is dat trouwens nog - een echte clubman. Nog is hij, met zijn vriend Gerard de Jongh practisch altijd bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal aanwezig en ontbreken beiden zelden of nooit op de bijeenkomsten van de Ledenraad. Tachtig jaar... we zeiden het al: je zou ze Jan niet geven. Waarschijnlijk draagt daartoe zijn altijd goede humeur het nodige bij en niet te vergeten zijn kopje thee. Thee-mensen zijn ook gezellige mensen, lazen we kortgeleden Beste Jan, enigszins in tegenstelling tot je „business" (brand bestrijding) zouden we willen zeggen: hou' het vuur nog lange tijd brandend I Hoewel al weer even geleden, n.l. 10 juli j.l., willen wij toch ook nog melding maken van een nog hogere „score" dan 80 jaren, n.l 85 jaren, zijnde de leeftijd van Gerard de Jongh. In 1916 tot Ajax toegetreden en ook Ere-lid. Minder op het terrein „van doel-tot-doel" heeft hij vanachter de bestuurstafel onze club grote diensten bewezen, alsook door zijn acte de presence bij diverse Ajax-aangelegenheden. Het is bij Gerard ook: niemand gelooft die 85 jaren. Je zou ge neigd zijn te concluderen dat het leven in en om Ajax een ge zond leven is Gerard, ook jij van je talloze Ajax-vrienden alsnog hartelijke ge lukwensen, waarin we tevens gaarne je vrouw betrekken. Nog vele goede jaren, daarbij getuige zijnde van een succesrijk Ajax. Daar zul je ongetwijfeld mee willen instemmen. All the best daartoe. Mart. J. W. Middendorp ROCH AS-PARIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 5