De nieuwe Ajax-president de heer A. (Ton) Harmsen. in kennis werden gesteld van het overlijden van Henk Mulders. Op de leeftijd van 74 jaar. Hoewel al vele jaren geen lid van Ajax meer, houden wij toch de goede herinnering aan onze vroegere linksbuiten als een prettige clubmakker. Hij ruste in vrede. De Seniores waren ook dit jaar weer uitgenodigd op het in middels zeer bekend geworden „Burgemeester Schampers Tour- nooi" te Uden. In de Ajax-poule zaten: FC Superga, La Chaud-de-Fonds (Zwit serland), TSV Alemannia Aken (W.-Duitsland), NEC en de FC Uden. Onze jongens verloren de eerste wedstrijd tegen de mannen uit het land van Wilhelm Teil met 10, wónnen vervolgens met dezelfde cijfers van FC Uden, Alemannia Aken en NEC. Uit eindelijk moest Ajax hier met PSV (uit de andere poule) uitmaken wie derde en vierde werd. De wedstrijd resulteerde in een ge lijkspel (00), waarna we bij het nemen van de strafschoppen de eer aan de Eindhovenaren moesten laten. Feyenoord werd winnaar met FC Superga als tweede. Ook nu weer was de organisatie perfect, de ontvangst zeer hartelijk en de verzorging voortreffelijk. Daarvoor willen wij vanaf deze plaats onze vrienden in Uden namens spelers, leiders e.a. hartelijk dankzeggen. Dan eindigen we met het begin van de competitie Eredivisie seizoen 1978/1979 en kunnen hier gewag maken van een doelpuntrijke start van onze A-selectie tegen NAC te Breda. Meestal is een bezoek aan de zuidelijke geel-zwarten een be hoorlijke opgave, wordt de terugreis vaak aanvaard met lege handen, hoogstens knijpt men deze dicht met één punt. Maar Ajax was in de ontmoeting van 26 augustus zó superieur aan zijn tegenstander dat dubbele cijfers zeker tot de mogelijkheden behoort hebben. Nu werd het maar17, waarbij onzerzijds gescoord werd door Frank Arnesen (3x; in uitstekende vorm), Soren Lerby, Dick Schoenaker, Ray Clarke en Tjeu LaLing. (Bij de rust was het reeds 05.) Ja, dat was dat Ook Jong-Ajax begon met een overwinning, n.l. 12 tegen Excel sior in Rotterdam, na eerst met 10 te hebben achter gestaan. Er moest met nogal wat invallers worden aangetreden, waardoor de overwinning op niet zo'n gemakkelijke wijze kon worden be haald, hetgeen de cijfers ook wel uitwijzen. Niettemin was er, aangaande het vertoonde spel, zeker reden tot tevredenheid. Zo en dan is het ten hoogste tijd om deze Kroniek te gaan sluiten ten einde deze Ajax-editie tijdig - zulks in verband met de Ledenvergadering op 14 september a.s. (denkt u er aan - in uw bezit te doen zijn. Dank voor uw aandacht, wij groeten u. Mart.W. Middendorp Commando-overdrachthet overgeven van de voorzittershamer van Jaap van Praag naar Ton Harmsen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 4