treffelijke bestuursleden, de heren Timman en Kraan. Met behulp van de twee nieuwe bestuursleden zal het bestuur trachten het verlies terug te dringen. Elk lid (vooral de commissieleden) zal daarbij moeten helpen. Dan zal het Ajax niet slecht gaan. Het zal moeilijk worden om het in de competitie weer zo ver te brengen als in het afgelopen seizoen. Betreffende de 1e ronde voor de Europacup is hij persoonlijk wel optimistisch. De heer Ivic, die Lilleström heeft zien spelen, is dat niet. Hij verzoekt de aanwezigen ervoor te zorgen dat de naam van Ajax naar buiten goed wordt uitgedragen. Gelooft u vooral niet alles wat u in de pers leest of wat u hoort, want de werkelijkheid is veel anders. Met een „Wel thuis" sloot voorzitter Van Praag omstreeks 10.00 uur deze jaarlijkse algemene ledenvergadering. PERSONEEL Tijdens het afgelopen verenigingsjaar kwam in het administra tieve noch in het terreinpersoneel een mutatie voor. Op 1 juli 1977 waren bij ons in dienst: Administratie De heren G. M. Holsheimer, administrateur; P. Hoefman, kassier en N. M. Steur, terreinpersoneel. Terreinpersoneel De heren P. C. Bosman, voor niet-agrarische werkzaamheden en de heer D. Hoefman voor agrarische werkzaamheden. Concierge-echtpaar De heer en mevrouw J. C. Nielsen. Het ere-lid de heer W. F. C. Bruijnesteijn verleende iedere mid dag en zonodig gehele dagen assistentie op de administratie, terwijl in de periode dat de diploma's moesten worden verzonden ook het lid van verdienste de heer F. C. Molema bereid was om hulp te verlenen. Namens het bestuur worden beide heren bijzonder veel dank gezegd voor hun belangeloze medewerking. TRAINERS, MEDISCHE STAF, FYSIOTHERAPEUT, MASSEUR EN EHBO Op 1 juli 1977 waren bij ons in dienst: T. Ivic: Trainer-coach. B. Haarms: Assistent van de heer Ivic. J. van Daal: Trainer van Jong-Ajax en de A-juniores, tevens Hoofd van de jeugdtraining. H. Wijnands: Trainer van de amateur-seniores-elftallen. D. W. de Groot: Trainer van de B-juniores. C. Groot: Trainer van de C-juniores en alle pupillen-elftallen met assistentie van D. P. H. Spits als stagiaire. J. Wolff: Fysiotherapeut. H. Langenberg: Masseur bij Jong-Ajax, zonodig assistentie ver lenen bij het 1e elftal, alsmede amateurs en jeugd. EHBO: De EHBO-hulp op al onze velden gaat via de EHBO- oproepcentrale o.l.v. Mevr. Omloo-Gravemaker. Het medische team stond wederom onder leiding van onze club arts J. H. M. Rolink. Voor keuringen, het maken van foto's en zo nodig voor de behandeling van blessures kan hij altijd een be roep doen op het Sint Lucas-Ziekenhuis, doktoren J. N. Keeman, H. W. Dicke en G. Groot. De samenwerking met deze doktoren is buitengewoon goed. Het medisch team stelt er een eer in en bundelt daarvoor dan ook alle krachten samen om met medisch verantwoorde middelen geblasseerde spelers in de kortst mogelijke tijd weer speelklaar te krijgen, waarin de heren haast altijd slagen. Namens het be stuur zeggen wij hen zeer hartelijk dank voor alles wat ze voor de spelers en daardoor uiteraard ook voor Ajax doen en voor de prettige verstandhouding. RECLAME Voorzitter Van Praag had ook in het afgelopen verenigingsjaar weer de taak op zich genomen betreffende het afsluiten van contracten op ons complex en het toezicht houden op reclame contracten afgesloten door het Reclamebureau Holland en de heer Gosewehr. Ook het afsluiten van contracten voor TV-uit- zendingen was aan hem toevertrouwd. Uit het verslag van de penningmeester zult u vernemen wat deze activiteiten van de voorzitter aan financiële baten opgeleverd hebben. VERPACHTINGEN Hoewel de heer Ferron te kennen heeft gegeven geen gebruik wenst te willen maken van zijn 2 optiejaren als pachter van het Ajax-restaurant is het tot op heden nog niet gelukt een opvolger daarvoor te vinden. De heer C. C. Kamlag bleef pachter van de kantine in het Jeugd- home op het complex Voorland. Zo was dat ook met de firma Oord en Belmer van de verhuur van zitkussentjes op de overdekte tribunes. Het contract met de Reclamestudio AKA (te maken reclame via onze geluidsinstallatie) onderging alleen wijziging ten aanzien van een daarvoor hoger te betalen bedrag. Ook betreffende de inkomsten uit vorenstaande verpachtingen zal het verslag van de penningmeester wel opening van zaken geven. VERZEKERINGEN Aan de hand van het taxatie-rapport, dd 20 maart 1978, uitge bracht door het Makelaarskantoor J. Rappange werd, rekening houdend met de huidige prijzen, de herbouwwaarde van ons Stadion vastgesteld (Jeugdhome Voorland is apart verzekerd), terwijl ook andere bedragen (meubilair, inventaris, prijzenkast e.d.) werden bekeken. De bij Lloyd's Verzekering Maatschappij lopende verzekering tegen eventuele voetbalongeschiktheid van contractspelers werd per 1 juli 1977 niet gecontinueerd. Overige verzekeringen: Pensioenverzekering voor de Administra teur; persoonlijke ongevallen-verzekering ten behoeve van be stuursleden en de Administrateur; berovingsverzekering brand kasten; het overbrengen van gelden door de kassiers van de loketten naar de Administrateur; inbraakverzekering; W.A.-verze- kering voor tractor en machines. CONTACT MET DE PERS onder dat gezegd kan worden dat de verhouding met de journalisten slecht te noemen is, was de vaak negatieve wijze waarop vooral Ajax werd belicht (bijv. VI en Volkskrant) een doorn in 't oog van de bestuursleden en ik neem aan ook van vele anderen. „Onafhankelijke deskundigen" van VI geven de spelers voor iedere gespeelde wedstrijd punten. Aan het eind van het seizoen werd aan de hand van de toe gekende punten een „persoonlijk klassement" opgemaakt. In dit klassement stond Ruud Krol op de 9e plaats, Piet Schrij vers op de 20e en Ruud Geels daar als 26e genoteerd. „Volendam" is bij de heren schijnbaar meer in de gunst want in het persoonlijk klassement staat Dick Bond op de 3e en Fred André op de 8e plaats. In het puntenklassement per club staat Ajax op de 10e plaats. Volendam op de 4e, Roda JC op de 6e, FC Utrecht op de 7e, Go Ahead Eagles op de 8e en Vitesse op de 9e plaats. Gelet op het vorenstaande is mijn oordeel dat aan de „onaf hankelijke deskundigheid" van de medewerkers van VI ten op zichte van Ajax niet één steekje los is, maar wel een dozijn. Het commentaar bij de wedstrijd Lilleström - Ajax gegeven door de heer Kees Jansma was ver beneden peil. Ik laat het maar bij deze voorbeelden. De heer D. Schalm Sr. bleef ook in 't afgelopen verenigingsjaar als verbindingsman optreden tussen het bestuur en de journalis ten. Deze regeling loopt goed, ook bij de in ons stadion ge speelde 2 Europacupwedstrijden. Namens het bestuur wordt de heer Schalm hartelijk dank gezegd voor zijn bereidwilligheid en de wijze waarop hij zijn taak ver richt. 27

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 27