3. Notulen van de jaarvergadering van 13 september 1976. Voorzitter Van Praag deelt mede, dat de notulen van deze ver gadering zijn gepubliceerd in het Ajax-Nieuws van oktober 1976. Hij vraagt of iemand nog voorlezing daarvan wenst of dat hij ze kan arresteren. Aangezien niemand behoefte blijkt te hebben aan voorlezing, worden de notulen ongewijzigd door hem vastgesteld, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. 4. Verkiezing 10 leden van de ledenraad. Aftredend zijn de heren A. R. Been, J. de Boer Jr., P. van Deijck Sr., N. Klok Jr., Ir. J. Lambregts, L. Leentvaar en W. F. Schoe- vaart. Met uitzondering van de heer J. de Boer Jr. stellen de heren zich herkiesbaar. Door de stemgerechtigde leden zijn bovendien nog kandidaat gesteld de leden M. Caransa, A. Kraan, H. G. A. Timman en M. Vischschoonmaker. Voorzitter Van Praag leest de namen van de 11 kandidaten voor en zegt, dat ingeleverde stembiljetten alleen geldig zijn, indien daarop 10 namen van kandidaten zijn vermeld. In de loop van de avond wordt door de voorzitter het volgende resultaat van de gehouden stemming bekend gemaakt: Aantal uitgebrachte stemmen: 75 Af: van onwaarde 1 Aantal uitgebr. geldige stemmen: 74 Volstrekte meerderheid bedraagt 38 A. R. Been 73 stemmen M. Caransa 63 stemmen P. van Deijck Sr. 68 stemmen A. W. van Dijk 73 stemmen N. Klok Jr. 65 stemmen A. Kraan 74 stemmen Ir. J. Lambregts 74 stemmen G. Leentvaar 34 stemmen W. F. Schoevaart 74 stemmen H. G. A. Timman 72 stemmen M. Vischschoonmaker 70 stemmen Uit deze uitslag blijkt, dat de heer Leentvaar niet werd herkozen. De heren Caransa en Klok worden geacht reglementair te zijn gekozen in de tijdens de lopende zittingsperiode ontstane 2 extra vacatures, door de verkiezing van de heren Brandsteder en Van Eijden tot respectievelijk penningmeester en commissaris amateur voetbal. Voorzitter Van Praag betuigt dank aan de heren De Boer Jr. en Leentvaar voor hun inbreng tijdens de vergaderingen van de ledenraad. Hij feliciteert de herkozen en de nieuw gekozen leden, de heren M. Caransa, A. Kraan, H. G. A. Timman en M. Visch schoonmaker, die hij in de eerstvolgende vergadering van de ledenraad als lid daarvan zal installeren. 5. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1976- 1977, waarin is opgenomen een verslag over de werkzaamheid van de ledenraad. Voorzitter Van Praag toont het lijvige boekwerk en deelt mede, dat het jaarverslag van de secretaris in de jaarvergadering van de ledenraad veel applaus heeft geoogst. Aangezien de heren Middendorp Sr. en Jr. daaruit een voor treffelijk en uitgebreid uittreksel hebben samengesteld, dat in het Ajax-Nieuws is gepubliceerd, neemt hij aan, dat niemand van de aanwezigen prijs stelt op voorlezing van het gehele verslag, want dat zou misschien wel bijna twee uren vergen, maar hij vraagt het hierbij toch. Het blijkt dat inderdaad niemand vraagt om voorlezing. Voor zitter Van Praag vraagt vervolgens een bijzonder waarderend applaus voor het werk van de secretaris, waaraan de vergade ring gehoor geeft. 6. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1976- 1977. Voorzitter Van Praag deelt mede, dat gevolg gevend aan een in cje vorige jaarvergadering gedaan verzoek, voor het eerst in het Ajax-Nieuws zijn opgenomen een verkorte Rekening van Baten en Lasten over het boekjaar 1976-1977 en een verkorte Balans per 30 juni 1977. U hebt derhalve kunnen lezen dat de sportieve resultaten in het afgelopen verenigingsjaar succesvoller waren dan de financiële. Op zijn verzoek is de heer Timman zo vriendelijk geweest per soonlijk zijn verslag te komen voorlezen, waarvoor hij hem nu gaarne het woord geeft. Na het slotwoord van de heer Timman geeft de vergadering met applaus haar waardering te kennen voor zijn verslag. Nadat is gebleken dat niemand iets te vragen heeft, brengt voorzitter Van Praag de heer Timman bijzonder hartelijk dank voor zijn verslag en voor zijn bereidwilligheid om het zelf te komen voorlezen. Applaus. 7. Mededeling van de Financiële Commissie. De heer Van Wijk deelt mede, dat hij - bij ontstentenis van de voorzitter van de commissie en verkiezing van het andere lid tot penningmeester - het rapport zal voorlezen dat door de com missie is uitgebracht in de vergadering van de ledenraad van 25 augustus jl. Daarna deelt hij mede, dat de ledenraad met algemene stemmen het advies van de commissie om de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid, heeft opgevolgd. Voorzitter Van Praag bedankt de heer Van Wijk en deelt de vergadering mede, dat de samenwerking financiële commissie/ bestuur voortreffelijk was, waarvoor hij de leden van de com missie gaarne dank wil betuigen. 8. Rondvraag. De heer Van Maurik vraagt of de leden van de Bordjesclub een uitnodiging kunnen krijgen voor de Nieuwjaarsreceptie. Hij weet dat de heren dit bijzonder op prijs zouden stellen. Voorzitter Van Praag antwoordt dat de leden die regelmatig aan wezig zijn op de avond van de Bordjesclub, in 't vervolg zullen worden uitgenodigd. De heer Helvert vraagt een verbetering van de douches op Voor land. De heer Van Dekken, lid van de Terrein- en Onderhoudscom- missie deelt mede, dat indertijd bij de bouw van het clubhuis op Voorland een programma van eisen was opgesteld en dat aan de hand daarvan de installatie is gemaakt. In de praktijk bleek later dat er méér wedstrijden werden gespeeld en veelal meer trainingen werden gehouden dan in 't plan was voorzien. Het gevolg hiervan is, dat de capaciteit van de boilers te klein is om goed te kunnen functioneren. Er is een offerte ontvangen voor de plaatsing van een grotere installatie. Een en ander zal eerst worden besproken in de Terrein- en Onderhoudscommissie en daarna met advies en ter goedkeuring naar het bestuur ge zonden. De heer Neefjes stelt nog een vraag aangaande mengkranen. De heer Van Dekken antwoordt dat deze reeds in de huidige installatie aanwezig zijn. De heer Henrichs herinnert eraan, dat de buitenlandse reis van het 3e elftal niet kon doorgaan in verband met bezuiniging. Hij zou, in verband met de huidige financiële toestand, willen vragen, hoe de beslissing in het komende seizoen zal luiden. Voorzitter Van Praag antwoordt dat door het bestuur elke aan vraag voor een buitenlandse reis wordt bekeken. Is er geen geld voor, dan gaat de reis niet door. De heer Henrichs is van mening dat de kosten voor zo'n reis maar een peuleschil zijn vergeleken bij andere cijfers (het te kort). Voorzitter Van Praag vindt dat, als het bestuur zo zou gaan denken, het einde zoek is. 9. Sluiting. In de eerste plaats wil voorzitter Van Praag de aanwezigen be danken voor de bijzonder vlotte vergadering. In het afgelopen jaar is er toch veel gebeurd in onze vereniging, onder meer een groot financieel verlies en in het bestuur afscheid van de voor- 26

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 26