225222 Leidseplein 20 Spui 28 Rembrandtsplein 12 Ook voor catering-service. Bel: Onderwerp van de bespreking was de brief van de heer De Breet van 23 november en het antwoord van het bestuur van 28 no vember 1977. Na ontvangst van een brief van de commissie waarin werd mede gedeeld dat de commissie zichzelf had opgeheven, had het be stuur op 5 maart 1978 een bespreking met de heren Ledegang, Merk en Van der Stam, oud-leden van de commissie, nadat de secretaris reeds alle leden van de commissie schriftelijk dank had gebracht voor de door hun verrichte werkzaamheden voor Ajax. Eerstgenoemde deelde mede, dat een aantal leden van de com missie bereid was om onder zijn leiding de beperkte werk zaamheden voort te zetten. Een aanbod dat door het bestuur gaarne werd geaccepteerd. De samenstelling van de kleinere commissie werd nu: W. Brouwer G. Couton J. van Dalen G. Dermout J. H.Jansen J. J. Ledegang T. M. Merk C. Snijder Ph. v. d. Stam J. H. de Sterke H. van Teunenbroek Op voorstel van het bestuur benoemde de ledenraad in zijn ver gadering van 6 april 1978 de heren J. J. Ledegang, C. Snijder en Ph. v. d. Stam, sinds 1968 deel uitmakende van de controle commissie met ingang van 1 juli 1978 tot werkend lid. Aan de 20 leden van de controle-commissie wordt door het be stuur vanaf dezelfde plaats nogmaals hartelijk dank gebracht voor de aan Ajax bewezen diensten. VERGADERINGEN In het afgelopen verenigingsjaar werd - naast de 4 vergaderingen van de ledenraad, waarvan hiervoor reeds uittreksels uit de notulen werden opgenomen - nog de Jaarlijkse Algemene Leden vergadering gehouden. Hieronder volgt een verslag van deze vergadering. Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering, gehouden op 8 september 1977 1. Opening en huldiging van de kampioenselftallen. Voorzitter Van Praag heet om goed acht uur de aanwezige ere leden, leden van verdienste, werkende en ondersteunende leden van harte welkom. Verheugend vindt hij dat de opkomst groter is dan vorig jaar. Op 't ogenblik hebben 73 stemgerechtigde leden de presentielijst getekend, zodat in deze vergadering rechtsgeldige besluiten kunnen worden genomen. Hij stelt het bijzonder op prijs dat de heer Neefjes, vandaag jarig, toch aanwezig is. (Applaus) Hij zal nu eerst enige zakelijke mededelingen doen. In de jaarvergadering van de ledenraad van 25 augustus jl. zijn voor de aftredende bestuursleden H. G. A. Timman (penning meester) en A. Kraan (commissaris amateur voetbal), die zich niet herkiesbaar hadden gesteld, respectievelijk in de plaats gekomen de heer A. Brandsteder als penningmeester en de heer A. J. van Eijden als commissaris amateur voetbal. De heer J. A. Bouwens werd voor 3 jaar herkozen als lid van de Financiële Commissie. Zo was het ook, zij het voor 1 jaar, met de heren M. Middendorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag als leden van de Redactie-commissie. Aan het aftreden van de heren Timman en Kraan heeft hij reeds woorden van afscheid gewijd in de jaarvergadering van de leden raad en hij zal daar nu niet verder op in gaan. Tijdens de receptie op 17 september a.s. zal hij uitvoerig aandacht besteden aan de vele verdiensten van beide heren als bestuurslid. De heer Timman was 13 jaar en de heer Kraan 16 jaar bestuurslid. Bij de herdenking van de leden die ons in het afgelopen vre- enigingsjaar door de dood ontvielen merkt de voorzitter op, dat in het jaarverslag van de secretaris helaas de naam van de heer L. P. Schappert was vergeten op te nemen. Aan de in het jaar verslag gepubliceerde namen wil hij er nog een paar toevoegen en wel van hen die reeds in het lopende verenigingsjaar zijn overleden. Werkende leden: J. L. Aarsen, J. Bartelsman, G. de Boer, A. L. Desmit, J. H. Martens, Tj. de Munnik, L. P. Schappert, J. Timman, K. W. v. d. Toorren en E. van Wijngaarden. Ondersteunende leden: F. A. H. van Bruggen, Mevr. J. P. van Dijk-Beenke, G. K. Geerling, L. Groenteman, C. J. Hageman, H. Hendriks, P. Jonker, J. C. Kortlevers, D. Molog, L. E. van Mourits, Drs. A. Oosthoek, W. T. van Ophuizen, P. A. Stam, F. de Vries en J. A. Wiedenbrugge. Zij worden staande met enige ogenblikken stilte herdacht. Vervolgens gaat voorzitter Van Praag over tot huldiging van de kampioenselftallen. Dit zijn bij de seniores: Ajax 3 - leider de heer H. v. d. Zwaag. Ajax 5 - leider de heer W. W. Heisterkamp. Bij de jeugd: Juniores A 1 - leider der heer A. Boerkoel. Juniores A 2 - leider de heer C. A. v. d. Wal. Juniores B 1 - leider de heer A. R. Been. Juniores B2 - leider de heer P. H. Petersen. Juniores C 1 - leider de heer G. M. Holsheimer/Neefjes. Juniores C2 - leider de heer H. Bijvank. De juniores A 1 werden bovendien nog kampioen van Nederland. Voorzitter Van Praag overhandigt de leiders een exemplaar van een beeldje en/of vaan voor alle daarvoor in aanmerking komen de spelers als een herinnering aan het behaalde kampioenschap. Een daverend applaus voor de kampioenen volgt uit de ver gadering. 2. Ingekomen stukken. De secretaris leest een brief van 2 september 1977 voor van de heer J. de Boer Jr., waarin deze mededeelt dat hij door tijd gebrek heeft moeten besluiten zich niet herkiesbaar te stellen voor de ledenraad. Vervolgens deelt de secretaris mede, dat van de volgende leden bericht van verhindering werd ontvangen: J. A. Bouwens, M. Caransa, J. A. van Eijden, A. Kraan, Ir. J. Lambregts, J. H. de Sterke en A. A. Strikkers. ra? 25

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 25