het uitreiken van de ridderorde aan André Kraan aanwezig was, werd door Prins Thomas I naar voren gehaald, van passende carnavalskleding voorzien, de versierselen der Meerkoetjes om gehangen en ook hij moest een ere-ronde maken. Het was ruim 3.00 uur toen het feest ten einde was. Alaaf, en op naar de zesde avond. Op vrijdag 17 maart 1978 was door de commissie de jaarlijkse eieravond georganiseerd voor de clubavondbezoekers en hun dames. Er was weer een gezellige prijzentafel, waarop natuurlijk de paasbroden en eieren de overhand hadden. Na de prijsuitreiking kon nog een dansje worden gemaakt op muziek van het Trio Giel 700. Wederom een prettige en geslaagde avond. Rest mij nog te vermelden dat praktisch op elke vrijdagavond een tombola werd gehouden, waarin mooie prijzen waren te winnen indien het lot je tenminste gunstig was. Helaas beschik ik niet over de namen van de biljartkampioenen. Namens het bestuur worden de commissieleden hartelijk dank gezegd voor hun inzet om de band tussen de Ajacieden niet alleen te laten bestaan op de tribunes. TERREIN- EN ONDERHOUDSCOMMISSIE Op 1 juli 1977 bestond de commissie uit de heren: W. P. Deegen C. van Dekken J. D. Sebus H. G. A. Timman, optredende als voorzitter Door het aftreden van de heer Timman als penningmeester werd zijn opvolger, de heer A. Brandsteder, voorzitter van de com missie. De anderen bleven in functie. Ook in het afgelopen verenigingsjaar kwamen de heren in 't begin van iedere maand bijeen ter bespreking van de lopende en nieuwe werkzaamheden. Veel aandacht moest door de heren worden besteed aan de nog steeds optredende gebreken (o.a. douches) in het Jeugdhonk op Voorland. Voorzieningen voor het electronisch scorebord, aanbrengen van stalen platen aan de bovenzijde van de staantribunes, verbete ringen in de kleedkamer Betaald Voetbal, verbetering van de ver binding tussen ons complex en VVGA, vernieuwen van een groot aantal banken op de Reijnoldstribune en talrijke andere zaken kregen aandacht. Voor modernisering van de kleedkamers voor de tegenpartij en scheidrechter(s) bleek zo'n groot bedrag 350.000,-) nodig te zijn, dat verwezenlijking van dit plan in het lopende ver enigingsjaar niet mogelijk bleek. Namens het bestuur worden de heren hartelijk dank gezegd voor alle tijd die ze besteden om er voor te zorgen dat ons stadion in een goede staat blijft. Een spoedig algeheel herstel wordt toegewenst aan de heer Van Dekken. REDACTIE-COMMISSIE Op 1 juli 1977 bestond deze commissie uit de heren: M. Middendorp M. J. W. Middendorp J. van Praag De laatstgenoemde was in de commissie gekozen in verband met het voorgeschrevene in artikel 3 van het huishoudelijk reglement. De heren werden in de jaarvergadering van de ledenraad van 25 augustus 1977 wederom voor 1 jaar herbenoemd, zodat er geen wijziging kwam in de samenstelling van de commissie. Door het aftreden van de heer Van Praag als voorzitter zal in de jaarvergadering van de ledenraad van 31 augustus 1978 een ander bestuurslid in de commissie moeten worden gekozen. De heren M. en M. J. W. Middendorp stellen zich herkiesbaar. In het verenigingsjaar 1977-1978 verschenen 10 nummers van het Ajax-Nieuws. De vaste rubrieken waren: Kroniek - M. J. W. Middendorp; Van de voorzitter - J. van Praag; Interviews - M. Middendorp; Seniores-overzicht - W. W. Heister kamp en W. F. Schoevaart; Jeugdkroniek en Pupillenoverzicht - H. Bijvank. Het redactielid, de heer M. Middendorp had in het afgelopen ver enigingsjaar interviews met de heren D. W. de Groot, D. H. Schoenaker, G. Fischer en de leden van de Jeugdbegeleidings- commissie. Bovendien verzorgde hij ook een rubriek in ons wedstrijdpro grammaboekje. De layout en druk van ons clubnieuws (alsmede de omslag van dit jaarverslag), zijn zoals gebruikelijk wederom verzorgd door Drukkerij „Grafica", waarvoor namens het bestuur woorden van lof aan de heren Van Steenbergen en hun medewerkers voor de zorg die ze altijd aan het clubnieuws besteden. Ook in het afgelopen verenigingsjaar verschenen weer boekjes in de Nederlandse en Engelse taal, met tekst van de heren M. en M. J. W. Middendorp en gedrukt door Drukkerij „Grafica". Zoals ieder jaar maakten de boekjes weer een verzorgde indruk. Tot slot van dit stukje over ons Clubnieuws rest mij de leden van de Redactie-Commissie met hun vaste medewerkers namens het bestuur hartelijk dank te zeggen voor alle tijd en moeite besteed om er voor te zorgen dat ons Ajax-Nieuws bij verge lijking met andere clubbladen er goed uitkomt. CONTRÖLE-COMMISSIE De commissie bestond op 1 juli 1977 uit de volgende 20 heren: H. van Teunenbroek J. van Aggelen E. W. Bormann F. J. P. de Breet W. Brouwer G. Couton J. van Dalen G. Dermout C. Geelkerken G.van Hazendonk J. H.Jansen B. de Jong H. Lauer J. J. Ledegang T. M. Merk W. H. Rossen C. Snijder Ph. v. d. Stam J. H. de Sterke H.van Teunenbroek W. Wassenaar De heren F. J. P. de Breet, Ph. v. d. Stam en G. Snijder bleven respectievelijk voorzitter, secretaris en penningmeester van de commissie. In de vergadering van 6 september 1977 had het bestuur een bespreking met de heer F. J. P. de Breet betreffende de gang van zaken tijdens het seizoen 1977-1978. In de vergadering van 26 oktober 1977 deelde het bestuur aan de heer De Breet mede dat het, in verband met het toenemend vandalisme, van mening was dat de controle-werkzaamheden beter in professionele handen konden worden gegeven. Daarom werd besloten om bij wijze van proef voor enige wed strijden gebruik te maken van Hoogenboom's Bewakingsdienst, maar dat er voor zou worden gezorgd dat daarover een gesprek zou plaatsvinden tussen de heer De Breet en Hoogenboom's Be wakingsdienst. Het bestuur zou gaarne zien dat de leden van onze controle commissie zich bleven belasten met toezicht op de binnenkomende auto's en het parkeren daarvan, toezicht op het verbod van ver koop van bier in blik en hulp aan de suppoosten op de tribune. In de bestuursvergadering van 24 november 1977 werd zeer uit voerig gediscussieerd over een lange brief van 23 november van de heer De Breet, waarvan later bleek dat de leden niet op de hoogte waren van de inhoud daarvan. De secretaris beantwoordde de brief de dato 28 november 1977 en zond een fotocopie van het antwoord aan alle leden van de commissie. Op verzoek van de heer De Breet had het bestuur zondagmorgen 18 december 1977 een bespreking met de voltallige commissie. In de bestuursvergadering van 10 januari 1978 had het bestuur een bespreking met de heren De Breet, Van der Stam en Couton. 23

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 23