TECHNISCHE ADVIES COMMISSIE De commissie bestond op 1 juli 1977 uit de heren: G. Fischer, voorzitter J. H. Potharst H. A. Smit Na het uitbrengen van hun verslag in de jaarvergadering van de ledenraad van 25 augustus 1977 werden de heren door het be stuur, in overleg met de ledenraad, voor 1 jaar herbenoemd, zo dat in de samenstelling van de commissie geen wijziging kwam. Tijdens de bestuursvergadering van 11 oktober 1977 werden de heer Fischer op zijn verzoek inlichtingen verstrekt omtrent enige zaken. Zondagmorgen 20 november 1977 werd een bespreking gehouden, waarbij aanwezig waren het bestuur, de leden van de TAC en de heer Van Wijk van de financiële commissie. Onderwerp van de bespreking was de eventuele aankoop van spelers omdat de technische leiding van mening was - een mening die werd gedeeld door het bestuur - dat de basis van de A-selectie te smal was geworden door het vertrek van enkele spelers. Tijdens de bestuursvergaderingen van 6 en 13 december 1977, waarbij de heer Fischer aanwezig was, werd gesproken over de gang van zaken bij de poging om de speler Jordan van Leeds United aan te trekken. Ultimo mei 1978 gaf de heer Fischer ongevraagd advies met be trekking tot het aantrekken van een trainer als opvolger van de heer Van Daal. Namens het bestuur woorden van dank aan de leden van de commissie voor de door hun verrichte werkzaamheden en voor de prettige verstandhouding tijdens de gevoerde besprekingen. ENQUÊTE-COMMISSIE Volgens artikel 33 van het huishoudelijk reglement behoort deze commissie te bestaan uit voorzitter, secretaris en 1 lid. Als zo danig treden onderscheidenlijk op: a. de secretaris van de vereniging; b. de secretaris van de commissie jeugdvoetbal en c. de secretaris van de commissie amateur-seniores-voetbal. Aangezien in het afgelopen verenigingsjaar in deze functies geen wijziging optrad, bleef de commissie derhalve bestaan uit de heren: J. H. Westrik, voorzitter J. Neefjes, secretaris W. F. Schoevaart, lid Een zogenaamde „slapende" commissie is het, veroorzaakt door het feit dat de heren Neefjes en Schoevaart ten nauwste be trokken zijn bij het aannemen van respectievelijk jeugdleden en seniores. Het aannemen van nieuwe ondersteunende leden blijft bovendien veelal beperkt tot vrienden en/of bekenden van werkende of ondersteunende leden, zodat er geen aanleiding bestond om de commissie in vergadering bijeen te roepen. TOTO- EN LOTTO-COMMISSIE Op 1 juli 1977 bestond deze commissie uit de heren: F. Kubin G. J. Hulscher F. C. Molema J. Slauerhof C. W. F. Timman Aangezien geen van de heren te kennen had gegeven om met zijn functie te willen stoppen en voor het bestuur, gezien de wijze waarop de heren hun taak vervullen, er geen aanleiding was om wijziging te brengen in de samenstelling van de com missie, bleef deze in het afgelopen verenigingsjaar derhalve ongewijzigd. In de gevolgde werkwijze bracht men geen verandering, zodat de heren wederom elke vrijdagavond in de bestuurskamer aan wezig waren voor het in ontvangst nemen van de formulieren en verdere werkzaamheden. Mij is op 't ogenblik nog niet bekend welk bedrag door de activiteiten van de heren in de kas is gevloeid, maar uit het verslag van de penningmeester zult u vernemen dat het weer een niet te versmaden som is geweest. Namens het bestuur wordt de heren hartelijk dank gebracht voor hun inzet om het voor Ajax bestemde bedrag zo hoog mogelijk te doen zijn. Het is onze enige commissie die door de aard van hun werk zaamheden onze inkomsten verhoogd. CLUBAVOND-COMMISSIE Op 1 juli 1977 bestond de commissie uit de heren: K. W. van Mourik, voorzitter M. Lindeman J. Minderhoud C. A. Welling Sindsdien kwam er geen wijziging in de samenstelling. Men had besloten de jaarlijkse visdag te houden in het Noord- Hollandse dorpje Schoorldam, op zondag 19 October 1977. Het werd weer een geslaagd Ajax-feest. Op de visstek aangekomen zijnde, bleek dat midden op het land een tafel stond waarop van alles aanwezig was om te kunnen eten en drinken. De koeien en schapen stonden er maar raar van te kijken. Alle deelnemers met hun dames zaten 's avonds in het Ajax- restaurant aan 't diner. Dansen bij de muziek van het trio Ed. Rijzenbrij. Vanzelfsprekend was er weer zang van „Tante Leen" en als verrassing zong de heer Geelkerken een operettelied. Winnaar van de viswedstrijd was de heer H. Hessels met 20 ge vangen vissen. Na loting ontving de heer W. van Wassenaar de prijs voor het vangen van de grootste baars (26 cm). Voor 't eerst organiseerde de commissie op de vrijdagavonden een competitie in het vrij-klaverjassen, waarbij de tafelindeling door het lot werd bepaald. Op de clubavond van vrijdag 2 december 1977 waren ook de dames aanwezig. Het was een zeer gezellige avond, met als verrassing de komst van Sint Nicolaas en zijn knecht. De jaarlijkse Kienavond werd vrijdag 23 december 1977 ge houden in het Ajax-restaurant. Vermoedelijk omdat deze avond vlak voor Kerstmis lag, was de belangstelling niet zo groot als voorgaande jaren. Het werd weer een geslaagde avond, mede door een geweldig aantal prijzen, merendeels geschonken door Ajacieden, waar voor de heer Van Mourik woorden van dank sprak tot de milde gevers. Op de clubavond van vrijdag 30 december 1977 werden de aan wezigen door de heer Ferron getracteerd op oliebollen. Zaterdag 21 januari 1978 organiseerde de „Vrienden van Ajax" onder hun nieuwe naam „De Meerkoetens" voor de 5e keer de jaarlijkse carnavalsavond en ook deze keer weer met groot succes. Prins Carnaval: Prins Thomas! (donateur de heer Ton Mulder). Muzikale omlijsting: Boerenkapel „De Dauwtrappers" en de Combo „The Pretenders" met medewerking van de zangeres Conny Vink en haar collega Ronnie Tober. Hoogtepunt van deze avond was onder andere: het tot ridder slaan in de Orde van „De Meerkoetjes" van de heer A. Kraan, dit in verband met de onlangs afgesloten periode als commis saris amateur voetbal en het feit dat hij vanaf het allereerste begin acte de présence heeft gegeven. Geridderd moest hij, met vijf lieftallige en keurig geklede „Dans- Mariekes" een „ere-ronde" maken door de feestelijk versierde zaal. Ook de secretaris, de heer J. H. Westrik, die ter gelegenheid van 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 22