J. Tielenburg, Sociaal-Maatschappelijk Werker bij de Gemeente Amsterdam. I. Waas, Conrektor van de Openschoolgemeenschap Bijlmer. Laatstgenoemde treedt op als coördinator van de commissie. De begeleidingscommissie is een neutrale instelling die: a. de jeugdcommissie en trainers desgevraagd van advies dient; b. te allen tijde voor ouders en jeugdleden aanspreekbaar is voor problemen die niet op het voetbaltechnisch vlak liggen, maar bijvoorbeeld op Sociaal-Maatschappelijk, Onderwijs kundig of Pedagogisch terrein. De contacten die door de begeleidingscommissie worden gelegd en de gesprekken die worden gevoerd zijn uiteraard strikt ver trouwelijk. Het belang van de jeugdspeler, bij het zoeken van een oplossing, staat voorop. Om een probleem te bespreken of om een advies in te winnen kunnen de ouders van de betrokken spelers of de jeugdspelers- zelf contact opnemen met de coördinator van de commissie, de heer I. Waas. Tijdens de bestuursvergadering van 24 november 1977 had een uitvoerige bespreking plaats met de leden van de Jeugdbegelei- dingscommissie. De heren brachten verslag uit omtrent hun be vindingen, die alleszins de moeite waard waren om er kennis van te nemen. Overduidelijk bleek dat het voorstel van de heer Boering om een jeugdbegeleidingscommissie in 't leven te roepen een goede greep van hem is geweest, want uit de gegeven voorbeelden kwam naar voren dat daar inderdaad behoefte aan is. In de bestuursvergadering van 31 januari 1978 besloot het bestuur akkoord te gaan met het voorstel van de commissie om bij wijze van proef tot het eind van het seizoen 1977-1978 professioneel toezicht te doen houden bij het maken van huiswerk, in de pers kamer van ons stadion, door daarvoor volgens de commissie in aanmerking komende jeugdspelers. Rest mij de 4 bovengenoemde heren namens het bestuur van harte dank te zeggen voor hetgeen zij doen voor onze jeugd leden. ONTSPANNINGSCOMMISSIE AJAX-JEUGDVOETBAL Het volgende is ontleend uit een artikel voorkomende in het club nieuws van mei/juni 1978 - No's 9/10 geschreven door de secre taris van de commissie, de heer A. L. van Zoest. „Wederom heeft onze commissie er een seizoen (alweer het derde) opzitten en ik zou gaarne in 't kort nog eens onze activi teiten daarin, met als doelstelling: om van tijd tot tijd met de Ajax-jeugd op stap te gaan, met u willen doornemen. Wekelijks klaverjassen in het Jeugdhonk onder leiding van de heer Braakman, die in staat was om van hieruit de kas van de commissie af en toe te „spekken". De feestavond op zaterdag 24 september 1977 kon als geslaagd worden beschouwd, al had het bezoek beter kunnen zijn. Ondanks de geringe medewerking om ons heen, werd er op 't laatste ogenblik toch besloten om carnaval te vieren, mede op aandringen van onze vaste klanten. Het bleek een goede be slissing te zijn, omdat de zaal tot de laatste plaats bezet was. Juist op zo'n avond met zijn „losse" karakter, de mens levend in een ander wereldje: verkleed, is het plotsklap wel mogelijk dat een ieder met een ander kan dansen, praten en proosten en daar gaat het op zo'n avond toch eigenlijk om. Twee maanden later weer een geheel bezette dansavond met goede muziek van Karei en zijn boys. Zaterdag 29 april 1978 gingen we met een groep jeugdspelers - en uiteraard hun begeleiders - op stap. Ditmaal waren de B- juniores aan de beurt. Voor 't eerst sinds ons bestaan had ook een bestuurslid gevolg gegeven aan onze uitnodiging om deze trip mede te maken, te weten de heer A. J. van Eijden, com missaris van het amateur voetbal. Per touringcar werd vertrokken vanaf het Jeugdhonk naar het American-Hotel, alwaar in een sfeervolle zaal gegeten en ge dronken werd. Vooral het eten, bestaande uit een meer dan voortreffelijk „koud buffet", ging er bij de jeugd goed in. Daarna ging het richting Theater Carré, naar de André van Duin Show, waarvan met volle teugen werd genoten. Leuk was het, dat André in zijn openingswoord er melding van maakte dat zich onder de aanwezigen een ploeg juniores van Ajax bevond. Na afloop per bus terug naar het Jeugdhonk voor nog een „afzakkertje" op de goede afloop. Tijdens het pupillentournooi op 6 mei 1978 werd aan het jeugd lid Hans Kok een blijvende herinnering en een bloemetje aan geboden, een en ander in verband met het feit dat de door hem aan Ajax geschonken wisselbeker voor 't eerst werd ingezet. Tijdens het seizoen werden alle aan ons doorgegeven zieken (zo'n 20 ongeveer) voorzien van respectievelijk fruitmanden, bloemen, boeken- of platenbonnen enz. Mocht daarbij iemand vergeten zijn, dan is dat bijzonder jammer, doch dan werd hij niet aan ons doorgegeven." Tot zover het artikel van de heer Van Zoest. Omtrent de activiteiten van de commissie voor het „Fonds Hans Kok" en de Sint Nicolaasmiddag voor de pupillen heeft u hier van reeds iets kunnen lezen." Mijne Heren, namens het bestuur bijzonder hartelijk dank voor al hetgeen uw commissie in het afgelopen verenigingsjaar voor de Ajax-jeugd heeft gedaan. FINANCIËLE COMMISSIE De commissie bestond op 1 juli 1977 uit de heren: J. A. Bouwens, voorzitter A. Brandsteder Drs. L. M. van Wijk. Aan de beurt van aftreden was de heer Bouwens, die in de jaarvergadering van de ledenraad van 25 augustus 1977, bij enkele kandidaatstelling, voor 3 jaren werd herkozen. De heer Brandsteder, die in de vergadering van de ledenraad van 3 februari 1977 in de commissie was gekozen tot opvolger van de heer Fischer, werd in de jaarvergadering van de ledenraad van 25 augustus 1977 gekozen tot penningmeester, zodat hij slechts ruim een half jaar deel uitmaakte van de commissie. In de vergadering van de ledenraad van 21 november 1977 werd de heer J. Lambregts gekozen tot opvolger van de heer Brand steder. Aangezien laatstgenoemde opvolger was van de heer Fischer, die in 1979 aan de beurt van aftreden zou zijn geweest, is derhalve nu de heer Lambregts, opvolger van de heer Brand steder zijnde, in het jaar 1979 aan de beurt van aftreden. Dit jaar is dat de heer L. M. van Wijk, die zich herkiesbaar heeft gesteld. Dinsdagavond 9 augustus 1977 werd het door het Accountants kantoor Dijker Doornbos opgestelde financiële rapport over het boekjaar 1976-1977 besproken. Zondagmorgen 20 november 1977 had een bespreking plaats met het bestuur en de technische adviescommissie, betreffende de eventuele aankoop van spelers. Tijdens de bestuursvergadering van 13 december 1977 had nog een bespreking plaats, waarbij aanwezig waren de heren Van Praag, Westrik, Brandsteder, Boering, Bouwens, Van Wijk en Sebus. Onderwerp van de bespreking was de te volgen lijn bij de besprekingen met de Gemeente. Op 5 juni 1978 waren de heren Lambregts en Van Wijk ter be stuursvergadering aanwezig om advies te geven aangaande het plan in 1980 weer een internationaal jeugdtournooi te organi seren, waarvoor een voorlopige begroting ad 139.000,- was in gediend. Gezien de huidige financiële situatie waren de heren van mening, dat de door het bestuur te geven garantie niet hoger mocht zijn dan 25.000,-. Namens het bestuur hartelijk dank aan de leden voor hun werk zaamheden en voor de prettige sfeer tijdens de gehouden be sprekingen. 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 21