stedentournooi georganiseerd, waaraan vertegenwoordigende elf tallen van de steden Berlijn, Parijs, Wenen en Amsterdam deel namen. In het elftal van Amsterdam waren opgesteld de Ajax-juniores: P. Uyt den Bogaard, H. Bergsma, M. Panday, D. de Vries en W. Weggelaar. Van de 7 juniores-elftallen behaalden 4 elftallen het kampioen schap, te weten de juniores A1, B1, C1, dus onze 3 selectie elftallen, waarvan de B1 ongeslagen bleef, en de C 3. De pupil len A 1 werden kampioen van Amsterdam. Een resultaat waarmede je voor de dag kunt komen en waar voor onze hartelijke gelukwensen aan spelers, de leden van de jeugdcommissie en de trainers. Op het internationale UEFA-jeugdtournooi, gehouden te Nice, werd Erwin Cramer uitgeroepen tot de beste speler van het tournooi. Op voorstel van de technische leiding werd door het bestuur aan de juniores Van der Boog, Cramer, Martinez, Muller en Papavoine een contract aangeboden, hetgeen als een succes kan worden gezien voor de jeugdtrainers en de jeugdcommissie. De instuifdagen werden gehouden op vrijdagavond 7 april 1978 voor spelers van 12-18 jaar en op maandagavond 17 april 1978 voor spelers van 8-12 jaar. PUPILLEN Van de secretaris van de pupillencommissie, de heer H. Bijvank Jr. ontving ik het volgende bericht. Er kan worden teruggezien op een goed pupillenseizoen. De 6 pupillenelftallen, te weten de A1, 2, 3 en 4 en de B1 en 2 scoorden er weer lustig op los. Opmerkelijk was dat in de 1e helft van het seizoen door ons meer doelpunten werden gemaakt en minder doelpunten tegen ons werden gescoord dan in de 2e helft van het seizoen. Vooral de pupillen A 1 hadden een zeer goed seizoen. Van de 24 gespeelde competitie- en bekerwedstrijden werden er 23 ge wonnen en slechts 1 verloren. Door met grote overmacht de Van Wagtend.onk-beker te winnen werden ze kampioen van Amster dam. In totaal speelden de 6 pupillen-elftallen in het seizoen 1977-1978 138 wedstrijden. Cijfers van de doelpunten voor en tegen 606-86. Dit komt neer op een gemiddelde van 4,39 gescoord doelpunt per wedstrijd. A 1 24 23 - 1 46 A 2 24 19 2 3 40 A3 23 18 1 4 37 A 4 23 22 1 - 45 B 1 23 20 2 1 42 B 2 21 18 2 1 38 totaal 138 120 8 10 248 Vier elftallen bereikten de finale van de beker afdeling Oost, 3 elftallen daarvan (de A1 en 2 en B1) wonnen de finale en 1 elftal, de A 4, verloor de finale na het nemen van talloze straf schoppen. Tot zover het overzicht van de heer Bijvank, waarvoor hartelijk dank. De jeugdcommissie had de heren Bijvank, Klok, Neefjes en Tak bereid gevonden het jaarlijkse pupillentournooi op zaterdag 6 mei 1978 te organiseren, dat voor 't eerst werd gehouden onder de naam: Pupillentournooi om de „Hans Kok" wisselbeker. De verenigingen ADO, OVV, Feyenoord en Sparta namen aan het tournooi deel met hun A 1 en 2 pupillen. De vereniging met het beste totaalresultaat was Ajax, waardoor de „Hans Kok" wisselbeker de 1e keer voor 1 jaar in onze prijzenkast komt te staan. De leden H. Bijvank en J. A. van Eijden bezochten op 28 en 29 januari 1978 in Noordwijk een bijeenkomst van kaderleden bij het pupillenvoetbal. Door de Ontspanningscommissie Ajax-jeugd werd op zaterdag 3 december 1977 in samenwerking met de jeugdcommissie een feestmiddag voor de pupillen gegeven. Men had het gezelschap „De Fantasia's" geëngageerd dat met muziek, zang, goochelen, clownerie, hypnotisme enz. de jongste Ajaxjeugd enkele uren kostelijk vermaakte. Tijdens de pauze arriveerde Sint Nicolaas met zijn zwarte Piet. Aan de hand van de hem ten dienste staande gegevens kon de Sint verklaren, dat hij over 't algemeen zeer tevreden te zijn over de voetbalprestaties van Ajax' jongsten. Een enkele die op zijn lijstje voorkwam, werd bij de Sint ontboden, hetzij voor goede hoedanigheden, hetzij voor een terechtwijzing, maar dit laatste viel nogal mee. Toen om 5.00 uur het feest ten einde was, wachtte op enkele tafels voor iedereen nog een aantal cadeau's. Vanaf deze plaats tot slot hartelijk dank aan allen die hebben meegewerkt om deze middag te doen slagen en in 't bijzonder aan de Sint en zijn knecht en de Ontspanningscommissie Ajax jeugd. FONDS HANS KOK Vrijdagavond 14 oktober 1977 waren in de bestuurskamer van het clubhuis op Voorland aanwezig: het Werk-Comité „Fonds Hans Kok", te weten de heren A. Kraan (voorzitter), J. Neefjes (pen ningmeester), M. J. W. Middendorp, A. Boerkoel, A. L. van Zoest, S. Meijer en Ph. Uytenbogaard; verder van het Comité van Aan beveling de heren H. Molenberg en C. Kamlag, terwijl het Ajax- bestuur was vertegenwoordigd door secretaris J. H. Westrik. Mede waren aanwezig Hans Kok in gezelschap van zijn ouders, zijn beide zusters met hun echtgenoten. In een goed opgebouwde toespraak, waarin de heer Kraan de gehele gang van zaken nog even de revue liet passeren, bracht deze dank aan iedereen die had meegewerkt om de opgezette actie te doen slagen. Hij bracht hulde aan de Ontspannings commissie Ajax-jeugd, die indertijd het idee had geopperd om een fonds te vormen. Hij eindigde zijn toespraak met het overhandigen van een spaar bankboekje, waarop, dankzij een milde afrondingsgift, een be drag van 20.000,- als tegoed stond. Woorden van dank werden gesproken door de heer Koffeman (zwager van Hans) zijn vader en moeder alvorens Hans Kok zelf het woord nam. Hij bood Ajax een grote beker aan met het verzoek deze te be stemmen als wisselprijs bij een voor de jeugd te organiseren tournooi. Spontaan werd besloten de beker te bestemmen als jaarlijkse wisselprijs bij het Ajax-pupillentournooi en dit de naam te geven van „Hans Kok tournooi". Met een bijzonder gezellig samenzijn werd de avond besloten. JEUGDBEGELEIDINGSCOMMISSIE Voor de aanvang van het seizoen 1977-1978 besloot het bestuur op voorstel van de heer Boering de begeleiding van jeugdige spelers ook buiten het voetbaltechnische vlak serieus ter hand te nemen. Door de Jeugdcommissie en trainersstaf was een grote behoefte gesignaleerd aan steun bij problemen die jeugdige spelers heb ben b.v. om hun schoolwerk met hun sport te combineren. Maar niet alleen de combinatie studie-topsport kan problemen opleveren, ook andere omstandigheden kunnen de oorzaak zijn dat hulp of advies nodig is om een jonge speler weer op weg te helpen, zijn voetbalsport op de door hem gekozen wijze te blijven beoefenen als topsport en toch zijn studie niet te verwaarlozen. Bij monde van de heer Boering en in samenwerking met de heer Neefjes, werd een viertal personen benaderd, die vanuit een professionele sfeer gewend zijn om met dit soort problemen om te gaan. De namen van deze personen, die tezamen de Jeugdbegeleidings- commissie vormen, zijn de heren: E. Fischer, Hoofd van de Berlageschool (basisschool). D. Karremans, Conrektor van de Berlage scholengemeenschap. 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 20