Internationale collectie modebrillen Oogmeting vergezeld door hun dames en een aantal supporters naar Parijs. Er werden daar 2 wedstrijden gespeeld, te weten: 12 mei 1978: Clichy 1 - Ajax 1 01 14 mei 1978: Pontoise Olympique 1 - Ajax 3 12 Leiders: H. v. d. Zwaag, W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart. Trainer: H. W. Wijnands. Verzorger: E. Joustra. Het werd alles bij elkaar een zeer geslaagde trip. Het overzicht van de seniores-voetbal wil ik besluiten met de commissieleden en de trainer namens het bestuur van harte dank te zeggen voor al hetgeen zij hebben verricht voor het seniores-voetbal in het afgelopen seizoen. JEUGDVOETBAL In de samenstelling van de commissie jeugdvoetbal kwamen enige wijzigingen omdat de heer Helman zijn functie ter be schikking stelde voor een jongere; de heer Holsheimer genood zaakt was als lid te bedanken, vanwege zijn benoeming tot Administrateur bij Ajax en de heer Petersen moest stoppen in verband met drukke werkzaamheden. Bij monde van de secretaris van de Jeugdcommissie, de heer Neefjes, werden de heren ter gelegenheid van hun afscheid 17 september 1977 in het clubhuis op Voorland gehuldigd. Deze gelegenheid werd benut om het aftredende bestuurslid, de heer A. Kraan, namens de amateur-afdeling een huldeblijk aan te bieden, omdat hij gedurende 16 jaar in het bestuur haar belangen had behartigd. Als dank voor hun werkzaamheden voor de Jeugdcommissie ontvingen de in de 1e alinea genoemde 3 heren op een later tijdstip uit handen van voorzitter Van Praag een Ajax-tafelaan- steker ter herinnering. De samenstelling van de commissie voor het seizoen 1977-1978 was als volgt: A. R. Been A. Boerkoel H. Bijvank Jr. C. A. van Eijden J. A. van Eijden W. v. d. Geest C. Harms C. A. v. d. Wal J. Neefjes, secretaris. In de maand september 1977 werden de heren Alleman en Vischschoonmaker en het juniores A 2-lid T. van Teunenbroek bereid gevonden tot het eind van het seizoen 1977-1978 de functie van begeleider van een pupillenelftal op zich te nemen. Aan de competitie 1977-1978 werd deelgenomen door: 2 juniores A-elftallen 2 juniores B-elftallen 3 juniores C-elftallen. Bovendien waren er nog 4 pupillen A- en 2 pupillen B-elftallen. Door de commissie was de volgende taakverdeling gemaakt: Zondags Zaterdags Juniores A1 Juniores A2 Juniores B1 Juniores B2 Juniores C1 Juniores C2 Juniores C3 Pupillen A1 Pupillen A2 Pupillen A3 Pupillen A4 Pupillen B1 Pupillen B2 A. Boerkoel C. A. v. d. Wal A. R. Been C. A. van Eijden C. Harms H. Bijvank W. de Geest J. A. van Eijden W. de Geest M. Vischschoonmaker T. van Teunenbroek H. Bijvank A. Alleman De trainers waren: J. van Daal: alle juniores A-elftallen en tevens hoofd van de jeugdtraining. D. W. de Groot: alle juniores B-elftallen. C. Groot: alle juniores C-elftallen en alle pupillenelftallen. De juniores A 1 uitkomende in de interregionale-jeugdcompetitie klasse A behaalden wederom het kampioenschap thans met een voorsprong van 3 punten op De Spartaan en 1 wedstrijd minder gespeeld. Van de klasse B werden kampioen de juniores A 1 van Haarlem. De uitslagen van de beslissingswedstrijden waren: 1 mei 1978: Ajax A 1 - Haarlem A 1 10 9 mei 1978: Haarlem A 1 - Ajax A 1 00 waardoor Ajax dus wederom kampioen werd van District West 1. Door dit resultaat namen de juniores A 1 deel aan het op zater dag 27 en zondag 28 mei 1978 in het Sportcentrum te Zeist ge houden kampioenschap van Nederland voor de geselecteerde juniorescompetitie. De diverse resultaten brachten de volgende eindstand op het bord: NEC Ajax Fortuna SC Sparta PSV Leeuwarden 5— 2 5— 1 4— 2 8— 2 6—11 2—11 Door de laatste wedstrijd tegen NEC met 00 gelijk te spelen ontging Ajax het kampioenschap van Nederland, waarbij in aan merking moet worden genomen dat Erwin Cramer en R. v. d. Boog niet mochten meespelen, omdat zij reeds teveel wedstrijden hadden meegedaan in Jong-Ajax. Niettemin is een felicitatie mijns inziens hier zeker op zijn plaats voor de spelers, begeleider Boerkoel en trainer Van Daal voor de in het seizoen 1977-1978 behaalde successen. Van 3 tot en met 6 mei 1978 werd in Parijs het jaarlijkse vier- De administratie van de pupillenafdeling was wederom toever trouwd aan de heer H. Bijvank Jr. Contactlenzenadviseur Ziekenfondsleverancier Foto- en filmartikelen le klas kleur- en zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 19