van de A-selectie, de speler Jordan van Leeds United over te nemen. Ondanks dat de heren Van Praag en Brandsteder daar voor alles in het werk hebben gesteld tijdens hun bezoeken aan Leeds op 28 november en 12 december 1977, is dit niet gelukt. Ruud Krol speelde 9 november 1977 in Engeland mee in een Europees elftal, ter gelegenheid van het afscheid van scheids rechter Jack Taylor. Ter versteviging van de band tussen het bestuur en de spelers van de A-selectie en de technische leiding werd 1 x per maand gezamenlijk geluncht. Ter afsluiting van het jaar 1977 werden 30 december 1977 in het spelershome door het hierboven vermelde gezelschap gezamenlijk oliebollen en appelbeignets genuttigd. Maandagavond 9 januari 1978 boden Bob Haarms en zijn echt genote aan de bestuursleden, de spelers van de A-selectie en de leden van de technische en medische staf allen met hun dames een koud buffet aan, omdat Bob 1 januari 1978 gedurende 12V2 jaar bij Ajax in dienst was als trainer. Voorzitter Van Praag sprak namens het bestuur en bood hem een enveloppe met inhoud aan. Namens de spelers sprak aanvoerder Ruud Krol en overhandigde een cadeau. De heer R. Krol Sr. had het gepresteerd om een gedicht van 22 vierregelige coupletten te maken, vereeuwigd op een kartonnen bord verlucht met „kopfoto's" van bestuursleden, spelers en trainers. Nadat hij het gedicht had voorgedragen klonk een luid applaus. Alle hulde voor „Kuki" voor dit fraaie werkstuk. Vele oud-spelers waren aanwezig of gaven blijken van belang stelling door telegrammen en telefoongesprekken. Ter afsluiting van het seizoen 1977-1978 en het voor de deur staande afscheid van trainer Ivic en Ruud Geels was zaterdag 6 mei in het spelershome een gezellige avond georganiseerd, waar aanwezig waren: de bestuursleden, de spelers van de A- selectie, de leden van de technische en medische staf, allen vergezeld van hun dames. Voorzitter Van Praag sprak de van ons scheidende heer Ivic toe en overhandigde hem afscheidscadeau, mevrouw Ivic kreeg bloe men. Namens de spelers sprak aanvoerder Ruud Krol, die hem - in verband met het vele schrijven dat de heer Ivic doet - een gouden en een zilveren balpen aanbood en aan mevrouw Ivic een porce- leinen zwaan met plant. Ook Ruud Geels werd door hem niet vergeten. Bij monde van Dr. Dicke werd door de medische staf aan de heer Ivic een prachtig boek over Amsterdam aangeboden. De heer Ivic, die zeer onder de indruk was bedankte met enige emotionele woorden. Hieronder volgt een splitsing betreffende de resultaten behaald in de thuis- en uitwedstrijden. thuis 17 12 3 2 27 53—17 uit 17 8 6 3 22 32—19 Ter vergelijking hieronder de cijfers van het seizoen 1976-1977: thuis 17 14 1 2 29 40—13 uit 17 9 5 3 23 22—13 Voor het spelen van de 34 competitiewedstrijden werden 20 spelers gebruikt. Onze 34 competitiewedstrijden werden geleid door de scheids rechters: Berrevoets 1, Oorver 5, Derks 4, Draaisma 2, Van Dijken 3, Ettekoven 4, Gans 2, Geurds 2, Jonker 1, Keizer 2, Mulder 3, Weerink 3 en Wellinga 2. INTERNATIONAAL ZAALVOETBAL-TOURNOOI Door het weekblad Panorama werd voor 't eerst in Nederland een internationaal zaalvoetbal-tournooi tot stand gebracht. De organisatie hiervan was opgedragen aan het bureau Inter Football en het werd gehouden op 3 en 4 januari 1978 in de Ahoy-hal te Rotterdam. De totale uitslag werd: 1. Ajax 2. AZ'67 3. Lokeren 4. Joegoslavië 5. Bastia 6. Rapid Wien 7. Sparta en 8. Feyenoord. KNVB-BEKER Het voorgaande seizoen speelden we hiervoor maar 1 wedstrijd en wel uit tegen de FC Utrecht, welke met 21 werd verloren, zodat we meteen waren uitgebekerd. Dit seizoen ging het wel beter, maar nog niet goed genoeg, want in de finale werd met 10 van AZ '67 verloren. EUROPACUP 1 Resultaten eerste ronde: Li Mestrom - Ajax 20 Ajax - Lilleström 40 De loting voor de 2e ronde bracht ons als tegenstander Levski Spartak uit Sofia. Eerst „uit" op 19 oktober en „thuis" op 2 november 1977. De thuiswedstrijd werd wederom in ons stadion gespeeld. Levski Spartak-Ajax 1—2 Ajax - Levski Spartak 21 In Zürich werd 20 januari 1978 niet erg gunstig geloot voor de kwartfinale, want de tegenstander werd Juventus. De wedstrijden moesten worden gespeeld op 1 maart (thuis) en op 15 maart „uit" in Turijn. Ajax - Juventus 11 Juventus begon met het bekende Italiaanse spel, namelijk ver dedigen. Het bleef tot 5 minuten voor het einde 00. Toen scoorde Pim van Dord 10. Onbegrijpelijk dat in de laatste minuten Ajax niet in de verdediging is gegaan. Pas 2 minuten na het verstrijken van de werkelijke speeltijd maakten de Ita lianen 11, doordat na een ingooi door Juventus aan Everse geen rugdekking werd gegeven. Merkwaardig, dat de scheids rechter tijd bijtrok voor het tijdrekken van Juventus, hetgeen nu in hun voordeel uitviel. Juventus-Ajax 1—1 Aangezien ik persoonlijk door ziekte niet aanwezig kon zijn bij deze wedstrijd laat ik hieronder volgen wat de heer Middendorp hierover in het clubnieuws schreef. „Na tweemaal 45 minuten spelen was de stand 11; Ling scoor de voor Ajax. In deze stand kwam ook in de verlenging geen wijziging, zodat strafschoppen de beslissing moesten brengen, met dus nog alle kansen. Vooral, toen Gentile (Juventus moest beginnen) de eerste penalty overschoot. Paniek bij onze tegen standers en teleurstelling onder de 70.000 toeschouwers. Als toén Geels de 1e penalty had benut, hadden we het nog niet geweten. Maar Ruud - wat hem vanaf de witte stip nog nooit gebeurde - faalde. Hij schoot binnen het bereik van doelman Zoff. En Pim van Dord ook, Ling schoot naast, terwijl intussen de spelers van Juventus hun zelfvertrouwen hadden herwonnen en Piet Schrijvers viermaal geen kans gaven, waarmede het einde voor ons kwam in de strijd om de Europacup 1," aldus de heer Middendorp. Achteraf bezien zou het beter geweest zijn als Van Dord in Amsterdam niet vlak voor tijd gescoord had, want dan was Ju ventus in de laatste minuten misschien niet meer komen aan dringen en zou de eindstand 00 zijn gebleven. Met de 11 in Turijn hadden we dan de halve finale wel bereikt. Maar ja, dat is nakaarten. Intussen kan worden vastgesteld dat we sinds het jaar 1966 onafgebroken meedoen aan de wedstrijden om de Europacup 1 of 2 of de Uefacup. Wanneer we op 13 september 1978 de 1e wedstrijd voor de Uefacup tegen Atletico Bilbao spelen, dan is het dus voor het 13e achtereenvolgende jaar dat we op Europees niveau meedoen. Een prestatie waarop waarschijnlijk geen enkele andere club in Europa kan bogen. Gespeeld zijn: 57 Europacup 1 wedstrijden 2 Europacup 2 wedstrijden 14 Uefacupwedstrijden 10 Jaarbeursstedenwedstrijden Het behaalde resultaat: 83 48 13 22 113 154—80 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 16