tersen (publieke belangstelling, hierover ook Potharst), Van der Zwaag (aankoop Jordan, hierover spreken ook Van Wijk, Fischer, Caransa, Lambregts, Timman en Van Dijk), Van Deijck (wedstrijd tegen Iran), Potharst (inkomstenderving wegens W.K.), Schoevaart (Bouma, bezoek voorzitter aan seniores-commissie), Neefjes (be zoek voorzitter aan jeugdcommissie), Pil (contract Ivic), Van Wijk (toelichting op zaak Jordan), Hordijk (krantebericht van Van Ha- negem over zaalvoetbaltournooi), Caransa (financiële commissie, hierover ook Van Wijk, Van der Zwaag en Fischer), H. Smit (pu blieke belangstelling), Been (voorbereiding nieuwe seizoen voor de jeugd, hierover ook Boering). 7. Sluiting. Vergadering, gehouden op 6 april 1978 1. Opening. Voorzitter Van Praag opent om 8.15 uur de vergadering. Daar op dat ogenblik het reglementair vereiste aantal van tenminste 18 leden (nog) niet aanwezig is (presentielijst was getekend door 17 leden), sluit hij de vergadering, om deze om half negen op nieuw te openen. Hij deelt mede, dat door afwezigheid (wegens ziekte) van secre taris Westrik (mag het ziekenhuis weer verlaten), de heer Neefjes de notulen zal maken. Bericht van verhindering werd ontvangen van de leden Caransa (zakelijk), Middendorp (ziekenhuis), Van der Wal (zakelijk) en Westrik (ziekenhuis). Afwezig zonder kennisgeving de leden Bouwens, Klok, Lambregts en Van Wijk. In verband met het moeten spelen in het 4e elftal komt de heer Vischschoonmaker later. De kortelings overleden leden, de heren C. Deegen en M. Wijting worden met enige ogenblikken stilte staande herdacht. 2. Ingekomen stukken - Alleen verhinderingsberichten. 3. Notulen van de vergadering van 12 januari 1978, worden daar niemand op- of aanmerkingen heeft door voorzitter Van Praag ongewijzigd vastgesteld, onder dankzegging aan secretaris Westrik voor de samenstelling. De heer Fischer vraagt naar aanleiding van het vermelde op bladzijde 11 van de notulen, inzake het benoemen van een reserve-lid voor de financiële commissie of het bestuur daarover reeds een beslissing heeft genomen. Voorzitter Van Praag antwoordt, dat op de agenda van de jaar vergadering van de ledenraad daaromtrent een punt op de agenda zal worden geplaatst. 4. Voorstel van het bestuur om de ondersteunende leden J. J. Ledegang, C. Snijder en Ph. v. d. Stam met ingang van 1 juli 1978 te benoemen tot werkend lid, daar deze heren sinds 1966 deel uitmaken van de Controle Commissie. Het voorstel wordt met algemene stemmen aangenomen. 5. Voorstel van het bestuur om de contributies en de bijdrage voor het verenigingsjaar 1978-1979 ongewijzigd te laten. De voorzitter deelt daarbij mede, dat de 20% vermakelijkheids belasting per 1 augustus a.s. komt te vervallen en het bestuur daarom voorstelt de contributies en bijdrage ongewijzigd te laten. De heer Schoevaart is van mening dat er een te groot verschil bestaat tussen de contributie voor de A-juniores en die welke seniores moeten betalen. Voorzitter Van Praag vindt dat geen bezwaar. De heren Van der Zwaag en Been zijn vóór verhoging van de bedragen in verband met het gestegen index-cijfer voor de kosten van levensonderhoud. Zij wijzen erop, dat de ledenraad destijds heeft besloten de contributies en bijdrage te koppelen aan het index-cijfer. De heer Timman is ook vóór verhoging van de bedragen, maar de heer Fischer is tégen. Hij vindt dit niet verkoopbaar nu de vermakelijkheidsbelasting wegvalt. Penningmeester Brandsteder is het met de heer Fischer eens. De opbrengst van de contributie bedraagt ongeveer 320.000,-, waarvan dus 1/6 deel, dat is ruim 50.000,-, door het vervallen van de vermakelijkheidsbelasting niet meer behoeft te worden afgedragen. 6. Bestuursmededelingen en wat verder ter tafel komt. Voorzitter Van Praag deelt mede, dat de contracten van de trainers Van Daal en Wijnands niet zijn verlengd. In de plaats van de heer Van Daal is de heer Beenhakker als nieuwe trainer aangetrokken. De heer Schoevaart vraagt of deze dezelfde functie krijgt als de heer Van Daal. Voorzitter Van Praag antwoordt bevestigend. Hij deelt vervolgens mede, dat de speler Gluic inmiddels is ver kocht. Na het verstrijken van de pauze biedt voorzitter Van Praag de heren Van Dijk en Petersen een afscheidscadeau aan in verband met het verlaten van de seniores- respectievelijk jeugdcommissie, onder het bezigen van woorden van dank voor de door hun verrichte werkzaamheden in het belang van Ajax. Voorzitter Van Praag geeft hierna het woord aan penningmeester Brandsteder. Deze laat een fotokopie uitreiken van de Rekening van Baten en Lasten per 31 maart 1978. De vragen gesteld door de leden Schoevaart (recette bekerwed strijden), Pil (exploitatiekosten gebouwen), Volkers (bestemmings reserve personeel), Van der Zwaag (balans-totalen), Timman (ge raamde tekort laatste kwartaal), worden door de heer Brand steder beantwoord. Voorzitter Van Praag leest hierna enige punten voor uit een brief van de F.B.O. aan de stuurgroep betaald voetbal. Het rapport „Gezonder Betaald Voetbal" is een totale bevoogding van de clubs en zijns inziens daarom onaanvaardbaar. Enige punten uit de brief: Het betaald voetbal wordt „zetbaas" van C.R.M.; Onredelijke subsidieregeling; Verzoek verlaging B.T.W. van 18% naar 4%; Verzet tegen afschaffing van het huidige vergoedingssysteem; Invloed van het radioprogramma „Langs de lijn" op het bezoekersaantal. De heer Timman merkt op, dat de clubs in het algemeen nood lijdend zijn. Als C.R.M. subsidie gaat verlenen zal het zeker een vinger in de pap willen hebben. Hij is van mening dat - gezien de financiële toestand van de verenigingen - er geen keus is en de clubs dit plan derhalve zullen moeten accepteren. De heer Potharst vraagt of er al iets bekend is over „De Ajax- krant". De heer Van Eijden antwoordt dat hij verwacht dat de krant bij de aanvang van het nieuwe seizoen zal uitkomen, zij het in andere opzet dan oorspronkelijk het plan was. De heer Smit is niet tevreden over de reclame in Het Parool. Hij verzoekt weer gebruik te gaan maken van tramreclame. Voorzitter Van Praag antwoordt, dit punt in een bestuursvergade ring te zullen behandelen. De heer Vischschoonmaker is er voorstander van om reclame via aanplakbiljetten te maken. De heer Pil raadt dit af, omdat zijn ervaring is dat de mensen wel het gratis toegangsbewijs van het biljet afhalen, maar het biljet vaak niet ophangen. 7. Rondvraag. Van de rondvraag wordt gebruik gemaakt door de leden Visch schoonmaker (nieuwe contracten en scorebord), Van Dijk en Van der Zwaag (onroerendgoedbelasting), Petersen (geschil F.-side/ Hoogenboom), Van Deijck (spelen op zaterdag), Schoevaart (kan didaten voor functie voorzitter), Potharst (Hoek, Volendam en na- competitie Duitsland), Been (benoeming commissie onderzoek splitsing), Kraan (afwezig zijn zonder bericht van de 3 leden van de financiële commissie, aankoop van jonge spelers voor Jong- Ajax), Smit (verkoop van jonge spelers), Fischer (aankoop van een speler), Kraan (shirtreclame) en Vunderink (kennismaking kandidaat-voorzitter). 8. Sluiting. Voorzitter Van Praag bedankt de leden voor hun inbreng in de 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 14