Voorzitter Van Praag herinnert eraan dat in de vergadering van 1 juni 1977 een door de heer Kraan gedaan voorstel met alge mene stemmen is aangenomen. Hij zou normaal tot de datum van zijn aftreden in functie blijven. Verkiezing van een nieuwe voor zitter zou plaatsvinden in de jaarvergadering van de ledenraad, die in augustus/september 1978 zal worden gehouden. Mocht de nieuwe voorzitter het nodig achten om ingewerkt te worden, dan was hij bereid dat te doen. De heer Lambregts is van mening dat het bestuur de bereidheid moet hebben om de kandidaat de bestuursvergadering te laten bijwonen. De heer Van Praag deelt dan verder mede, dat hij bij zijn laatste verkiezing inderdaad heeft gezegd, dat het zijn laatste periode zou zijn. Jongstleden vrijdag hebben de 4 overige bestuursleden een beroep op hem gedaan om zich toch herkiesbaar te stellen. Hierover geeft hij het woord aan de heer Brandsteden Deze zegt dat hij in 't bijzonder een beroep op de voorzitter heeft gedaan om op zijn besluit terug te komen en zich toch herkiesbaar te stellen, zelfs als hij geen 3 jaar zou willen blijven. De financiële toestand in de club is geen ideale uitgangspositie voor een nieuwe penningmeester. We beleven een moeilijke tijd, al gelooft hij dat het op 't ogenblik weer iets beter gaat. De nieuwe voorzitter kent hij niet, hij kan goed zijn, maar hij mist ervaring. Het is daarom dat hij een beroep op de heer Van Praag heeft gedaan om tenminste nog een jaar te blijven. De heer Van Praag heeft daarop nog geen definitief antwoord gegeven, maar hij, Brandsteder, zou graag willen dat zijn ver zoek door de ledenraad werd gesteund. De heer Van Wijk is van mening dat na 1 jaar exact dezelfde toestand zou ontstaan, uitgezonderd dat de heer Brandsteder meer ervaring zou hebben opgedaan en daardoor de nieuwe voorzitter meer steun zou kunnen verlenen. De heer Potharst zegt dat hij wel begrip heeft voor het standpunt van de heer Brandsteder. De heer Van Dijk is het met de heer Potharst eens. Het penning meesterschap is een zware functie. Het verzoek van de 4 be stuursleden aan de voorzitter om langer te blijven schept een probleem. De heer Caransa zegt dat het niet niks is om een kandidaat voor de functie van voorzitter te vinden. Een naam zegt niet zoveel. Het verzoek van de 4 zittende bestuursleden aan de voorzitter om tenminste nog 1 jaar te blijven is ook niet niks en verdient daarom aandacht. Door het weggaan van penning meester Timman en de Commissaris Amateurvoetbal Kraan is pas een wijziging in het bestuur gekomen. Nu zou dat weer gebeuren, terwijl de nieuwe penningmeester mededeelt nog niet geheel ingewerkt te zijn. Dan toch nog een nieuwe voorzitter er bij benoemen vindt hij toch wel een zware belasting. De heer Fischer zegt dat de ledenraad hedenavond is geconfron teerd met het verzoek gedaan door 4 bestuursleden. Hierdoor is een geheel andere situatie ontstaan, waardoor het (L.R.) voorstel misschien in de ijskast moet worden gezet. Maar daarover wil de L.R. eerst eens rustig praten. De heer Brandsteder stelt voor om de discussie betreffende dit punt te sluiten en de leden in de eerstvolgende vergadering van de ledenraad te laten beslissen. In onderling overleg wordt de datum van deze vergadering vast gesteld op donderdagavond 12 januari 1978. 10. Rondvraag. Aan de rondvraag namen deel de heren Middendorp (Gluic), Van der Zwaag (interview Leo Horn), Caransa (eigenlijk een mede deling inzake het beschikbaar hebben van een bedrag voor de inrichting van een hartkamer), Hordijk (receptie aftredende be stuursleden), Vischschoonmaker (Ajax-krant), Schoevaart (on elegante woorden van de voorzitter jegens seniores/jeugdcom missies tijdens afscheidsreceptie van de heer Kraan), Pil (ver koop van bier in blik op de tribunes), met commentaar hierop van de heren Caransa en Lambregts. Ook van de heer Pil (inter view Parool/lvic), Klok (huishoudelijk reglement), Van der Zwaag (scorebord), Boering (étiquette persoonlijk gesprek met de heer Middendorp inzake voorzitterschap), Van Praag (gaat met jeugd commissie praten). 11. Sluiting. Vergadering, gehouden op 12 januari 1978 1. Opening. Aangezien de installatie van de heer Timman in de voorgaande vergadering niet heeft kunnen plaatsvinden wegens zijn afwezig heid, vlecht de voorzitter de entree van de ex-penningmeester in de ledenraad in zijn openingsrede. Verder maakte hij gewag van het onverwachte overlijden van ons lid de heer F. Louwaard, die met enige ogenblikken stilte staande wordt herdacht. 2. Ingekomen stukken - Geen. 3. Notulen van de vergadering van 21 november 1977. Op verzoek van de leden Van Dijk, Fischer, Pil en Caransa worden enige kleine wijzigingen hierin aangebracht, waarna ze door voorzitter Van Praag worden vastgesteld. 4. Bestuursmededelingen en wat verder ter tafel komt. Voorzitter Van Praag licht de vergadering in omtrent de moeilijk heden die worden ondervonden bij de contractbesprekingen. Met belangstelling - en vaak niet zonder verwondering wat be treft bepaalde eisen die worden gesteld - neemt de vergadering kennis van de bestuursverklaring. Aan de hierover ontstaande discussie wordt deelgenomen door de leden Caransa, Timman en Van Dijk. Voorzitter Van Praag zegt dat in de vergadering van 21 november 1977 nog duister was of hij zou voldoen aan het verzoek van de overige 4 bestuursleden om zich toch nog herkiesbaar te stellen. Inmiddels heeft hij bekend gemaakt, dat hij na rijp beraad heeft besloten om bij zijn eerder genomen besluit tot aftreden te blijven. Hij vraagt of de heer Potharst of de heer Fischer hierover nog het woord wenst. De heer Fischer zegt dat bekend is dat de ledenraad, zonder de bestuursleden, nog bijeen is geweest. Hij heeft het bestuur in gelicht omtrent hetgeen in die vergadering werd behandeld. Zijns inziens dient nu te worden gesproken over de verder te volgen procedure, die uiteraard reglementair verantwoord moet zijn. Hij denkt hierbij aan het punt vervroegde kandidaatstelling, indien daartoe tenminste wordt besloten. Voorzitter Van Praag zegt dat op bladzijde 8 van de notulen van de vergadering van 21 november 1977 staat genotuleerd, dat hij niet kon beoordelen of hetgeen werd voorgesteld (vervroegde kandidaatstelling) reglementair mogelijk was, maar dat hij daar omtrent juridisch advies zou inwinnen. Hij heeft zich daarvoor gewend tot Mr. Voetelink van het Advo catenkantoor Worst Haersolte. Hij leest hierna de brief voor van 9 januari 1978 van Mr. Voete link. Uit deze brief blijkt dat het voorstel van de ledenraad juridisch niet kan worden verwezenlijkt. Natuurlijk mogen twee stemgerechtigde leden langer dan veer tien dagen van te voren hun kandidaat aan de secretaris op geven, maar alle overige leden dienen het recht te blijven houden om tot veertien dagen voor de vergadering een of meer kandi daten aan de secretaris op te geven. Een verbod om na 1 maart, maar vóór 17 augustus 1978 nog met een kandidaatstelling te komen, zou in strijd zijn met het huishoudelijk reglement. Nadat hierover nog de heren Van Wijk, Lambregts, Timman en Kraan het woord hebben gevoerd, wordt besloten via een schrij ven de leden in te lichten. 6. Rondvraag. Vele leden maakten gebruik van de rondvraag, te weten: Van Dijk (I2V2 jaar notulen in boekvorm voor de secretaris), Boerkoel (kosten Hoogenboom's Bewakingsdienst). Over dit punt voerden ook het woord de leden: Fischer, Potharst, Caransa, Timman, Neefjes, Van Eijden en Pil. Kamlag (reclame, seizoenkaarten, over dit laatste punt ook Neefjes en Boering), Fischer (I.F.-man), Pe-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 13