Daaruit blijkt dat de samenwerking met het bestuur aanvankelijk wat moeizaam op gang is gekomen, doch daarna heeft de situatie zich verbeterd. Overigens komt het de huidige commissie leden (de heren Fischer, Potharst en Smit) voor, dat op den duur hier een taak is weggelegd voor voormalige contractspelers, uiteraard indien deze lid van de vereniging blijven. De boven genoemde heren worden hierna op voorstel van het bestuur wederom voor een jaar in hun functie herbenoemd. 9. Bespreking bestuursbeleid. Na nog een lofwaardige opmerking van de heer Van Wijk volgt, onder applaus van de vergadering, de goedkeuring van het ge voerde beleid. 10. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de penningmeester de heer H. G. A. Timman en de commissaris amateur voetbal de heer A. Kraan. Beide heren hadden zich niet herkiesbaar gesteld. Voorzitter Van Praag wil alvorens aan de bestuursverkiezing te beginnen mededelen, dat de overige 3 bestuursleden hebben gemeend de beide aftredende bestuursleden de heren Kraan en Timman namens de vereniging een afscheidsreceptie te moeten aan te bieden voor de grote verdiensten die ze voor de ver eniging hebben gehad gedurende de 16, respectievelijk 13 jaar, dat ze deel hebben uitgemaakt van het bestuur. De heer Potharst als 1e plaatsvervangend voorzitter van de leden raad prijst de grote verdiensten van penningmeester Timman. De heer Fischer, mede omdat hij vele jaren leider van Ajax3 is geweest, betuigt dank en lof aan commissaris amateur voetbal Kraan. In hun dankwoord vertellen Henk Timman en André Kraan met welk een plezier zij altijd hun werk voor Ajax hebben verricht, zij het soms onder moeilijke omstandigheden. Zij prezen daarbij hun medewerkers, waardoor steeds een prettige samenwerking mogelijk was. Hierna worden de heren A. Brandsteder en A. J. van Eijden, bij enkele kandidaatstelling gekozen tot respectievelijk penning meester en commissaris amateur voetbal. Beide heren zeggen dank voor het in hun gestelde vertrouwen. 11. Verkiezing van één lid voor de Financiële Commissie. Aftredend is de heer J. A. Bouwens, die zich herkiesbaar heeft gesteld. Hoewel tegen de herbenoeming van de aftredende en zich her kiesbaar stellende heer Bouwens in principe geen bezwaar be staat, zijn er toch bemerkingen met betrekking tot het feit dat hij de meeste vergaderingen van de ledenraad niet bijwoont, zij het door drukke werkzaamheden. Voorzitter Van Praag merkt op dat de heer Bouwens wel regel matig aanwezig is bij de besprekingen bestuur/financiële com missie. Hij vraagt of iemand tegen herbenoeming van de heer Bouwens is. Dit blijkt niet het geval te zijn, zodat ook de heer Bouwens, bij enkele kandidaatstelling, voor 3 jaren wordt herkozen. 12. Vaststelling Officieel Orgaan. Voorzitter Van Praag zegt, dat hij aanneemt dat iedereen er mede akkoord gaat dat het Ajax-Nieuws ons Officieel Orgaan blijft, hetgeen een juiste veronderstelling blijkt zijn. 13. Verkiezing Commissie van Redactie. De 3 heren van de Redactiecommissie, te weten de heren M. Middendorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag worden wederom voor 1 jaar in hun functie herbenoemd. Voorzitter Van Praag wil nog wel even kwijt, dat 90% van het werk voor het Ajax-Nieuws wordt gedaan door de heer Midden dorp Sr. Namens het bestuur zwaait hij hem daarvoor woorden van lof toe, vooral voor de uitgifte van de extra nummers, die in het afgelopen verenigingsjaar uitkwamen. Hij brengt ook dank aan de vaste medewerkers. 14. Rondvraag. Bij de rondvraag wordt het woord gevoerd door de volgende leden: Middendorp (wijziging reclame bij thuiswedstrijden, dug-outs) Fischer (verzekering tegen voetbal-ongeschiktheid); Potharst (klachten over de Reijnoldstribune, suppoosten); Been (blindgangers) en Van Dijk (kandidaatstelling voor de leden raad). Naar aanleiding van de laatste vraag merkt voorzitter Van Praag op, dat hedenavond 2 leden van de ledenraad, te weten de heren Brandsteder en Van Eijden zijn gekozen tot bestuursleden, waardoor er 2 vacatures zijn ontstaan in de ledenraad. Het bestuur vraagt daarom machtiging van de ledenraad om de stemgerechtigde leden de gelegenheid te bieden om alsnog kandidaten voor deze 2 vacatures te stellen. De gevraagde machtiging wordt door de ledenraad verleend. 15. Sluiting. De voorzitter bedankt allereerst de 8 aftredende leden, voor het het geval dat één of meer van hen niet worden herkozen, voor hun inbreng in de vergaderingen. Hij bedankt ook de aanwezigen voor de prettige wijze waarop ze de vergadering hebben doen verlopen. In overleg met de 1e en 2e plaatsvervangende voorzitter van de ledenraad, te weten de heren Potharst en Fischer, zal de volgende vergadering van de ledenraad worden gehouden op 21 november 1977. Hij wijst nog even op de goede start in de competitie en sluit de vergadering met een wel thuis. Vergadering, gehouden op 21 november 1977 1. Opening. Een geheel apart en dubbel woord van welkom richt de voor zitter tot de heer Caransa (die straks officieel zal worden ge ïnstalleerd als lid van de ledenraad) na diens onverkwikkelijke vrijheidsberoving. Onder meer zegt hij, dat alle aanwezigen bij zonder verheugd zijn, dat hij, Caransa, gezond en wel zijn eerste vergadering van de ledenraad kan bijwonen. De heer Caransa wil met toestemming van de voorzitter hierop gaarne iets zeggen. Hij brengt in zijn dankwoord onder meer zijn erkentelijkheid tot uiting voor het medeleven alom in den lande en de enorme belangstelling na zijn terugkomst. Het is geweldig fijn om weer in gezinsverband te kunnen leven. Het leven is waard om te leven. In clubverband hoopt hij een bijdrage te kunnen leveren aan een goede werkzaamheid van de ledenraad in het belang van de vereniging. In verband met het overlijden van het ere-lid, de heer C. H. Geudeker, wordt staande enige ogenblikken stilte in acht ge nomen. De voorzitter is van mening dat, sportief gezien, het ons goed gaat. Een 2e plaats in de competitie en behoren tot de laatste 8 clubs in Europa in de strijd om de Europacup 1, vindt hij een goede prestatie. Het bestuur is na advies van de technische leiding en na overleg met de technische advies commissie en de financiële commissie bezig om te trachten de te smal geworden basis van de A- selectie te verbreden. 2. Installatie van de nieuwe leden M. Caransa, A. Kraan en M. Vischschoonmaker. De heer Timman is afwezig. De voorzitter wenst hun veel succes in hun nieuwe functie. 3. Ingekomen stukken. Geen. 4. Notulen van de jaarvergadering van 25 augustus 1977. Deze worden door de voorzitter ongewijzigd vastgesteld, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. 5. Verkiezing van een 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad. De heer Potharst stelt zich niet herkiesbaar. Besloten wordt tot de 1e vergadering na de komende jaarver gadering de heer G. Fischer te benoemen tot 1e plaatsvervangend voorzitter en de heer J. Neefjes tot 2e plaatsvervangend voor zitter. 5a. Vaststelling van de door de Financiële Commissie goed gekeurde begroting voor het verenigingsjaar 1977-1978. 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 11