ROCHAS JL monsieur after shave er was champagne en er waren vriendelijke woorden van de clubpresident, die erg verheugd was met onze komst en min of meer al een uitnodiging aan ons deed voor een toekomstig toer nooi, eventueel samen met nog een Nederlanadse club. De wedstrijd zelf was van beduidend minder gehalte dan die tegen Clichy. Er werd bijzonder veel balverlies geleden en aan beide zijden vonden te harde charges plaats. Ajax nam al vrij snel de leiding. Max Vischschoonmaker onder schepte een bal in de Olympique-defensie, zette laag voor naar Wim Thiel, die tegen de doelman opschoot. De bal sprong voor de voeten van Ben van der Vegte en die schoof beheerst in. In onze defensie werden nogal wat fouten gemaakt en was Jan Schipper niet zo voortreffelijk op dreef geweest, dan hadden we met de rust zeker tegen een achterstand aange keken. Het bleef gelukkig bij één tegengoal, en dat was nog een strafschop. In de blessure-tijd gleed Wim Stuut op het natte veld onderuit en nam daarbij in zijn val de bal met de hand mee. De strafschop werd in eerste instantie door Jan Schipper gekeerd, maar in de hem geboden rebound maakte de Franse schutter geen fout (11). Na de thee een gelijk beeld als daarvoor. Opnieuw veel fouten en te hard spel. Ook nu weer was 't Ben van der Vegte die scoorde na goed voorbereidend werk van uitblinker Jack Manuputty. De mensen uit Pontoise echter kregen geen tweede goal. Enerzijds was dat te wijten aan eigen onmacht, anderzijds was daar de andere uitblinker tussen de palen, die weigerde te capituleren. De eindstand werd der halve 12 en dat betekende binnen twee dagen evenzovele overwinningen. De vierde en laatste dag bracht ons al weer vroeg uit de veren en na een bezoek aan de grote vlooienmarkt (een grote uitgave van ons eigen Waterlooplein) werd de terugreis naar Nederland aanvaard. Via Breda, waar in een Chinees restaurant gezamen lijk werd gegeten, arriveerden we vroeg in de avond weer bij het Ajax-stadion. Het was het einde van een vermoeiende, maar toch plezierige trip, ondanks het zeer slechte weer toch geslaagd door de bijzonder prettige sfeer in het reisgezelschap. Een extra compliment verdient onze chauffeur Huub Verdeijen die, ondanks de mankementen van zijn bus (één ochtend lag hij er al om vijf uur onder te sleutelen) en de foutjes van de reis- leidster, koelbloedig bleef en bovendien uitstekend de weg wist in de Lichtstad. De volgende spelers namen aan deze trip deel: Jan Schipper, Rolf Grootenboer, Hans de Vos, Wim Stuut, John van Helvert, Rob Ombre, Kenneth Pont, Hennie Henrichs, Max Vischschoon maker, Jan Letschert, Dirk van Beusekom, Ben van der Vegte, Nol Boerkoel, Ron Oudendijk, Jack Manuputty en Wil Thiel. Chef d'équipe: Henk van der Zwaag; trainer: Herman Wijnands; verzorger: Eddy Joustra. Leiders: W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND RESERVE EERSTE KLASSE KNVB ,.Het toernooi van de gemiste kansen" - „Ongeslagen en toch geen kampioen". Het zijn zo maar twee ondertitels voor de strijd om het kampioenschap van Nederland voor de reserve 1e klasse KNVB. Dit treffen dat plaatsvond op het KNVB-Sportcentrum in Zeist, ging tussen de oude bekenden PSV en Panningen (reeds zes jaar achtereenvolgens kampioen in de afdeling Zuid II) en verder CVV, Hoogeveen en Enschede. En Ajax natuurlijk. Evenals vorig jaar werd de titel ook nu weer op een haar na gemist. Was vorig jaar PSV nummer 1, ditmaal moesten we de eer laten aan Panningen. Helaas kon Jan Letschert niet deel nemen, omdat de militaire autoriteiten hem bij een oefening in het buitenland niet konden missen; voor ons betekende het echt gemis. Ajax speelde zijn eerste wedstrijd tegen Enschede. Reeds direct kreeg Ajax een flink aantal kansen, maar tot scoren kwamen we niet, mede door voortreffelijk doelmanswerk van de Twentse goalie. Helaas werd dit eerste treffen nogal ontsierd door erg hard spel, waartegen de arbitrage nog niet opgewassen bleek. Later op de dag werd dit gelukkig veel beter. John van Helvert kegelde nog wel één maal op de paal en aangezien ons eigen doel geen moment in gevaar is geweest, bleef de stand na 2x15 minuten 00 (o.i. voor seniores te korte speeltijd). De tweede wedstrijd, tegen PSV, gaf opnieuw een veel sterker Ajax te zien, dat echter toch te weinig stootkracht had. Een van richting veranderd schot kon nog juist door de Eindhovense doel man worden gekeerd en toen enkele minuten later een bal „dood viel" in het strafschopgebied van PSV schrokken Ben van der Vegte en Hans de Vos zo, dat een ideale scoringskans verloren ging. In het tweede kwartier was Ajax nog meer in de aanval, terwijl PSV geen moment gevaarlijk kon worden. De beste Ajax- kans deed zich voor vlak vóór het laatste fluitsignaal, maar een inzet van Ben van der Vegte smoorde in de defensie, terwijl een tweede inzet door de keeper in een reflex werd gekeerd. Het bleef derhalve 00. Het verhaal wordt eentonig, maar ook in de wedstrijd tegen Panningen zagen we geen goals en opnieuw een veel sterker Ajax. Een kopbal van Wil Thiel (erg ongelukkig spelend in dit toernooi) gaat juist naast, een afstandsschot van Kenneth Pont wordt tot corner verwerkt en een tweede afstandsschot van Hans de Vos wordt door de doelman fraai uit de hoek gestompt. De fraaiste kansen waren echter voor Wim Stuut en Ben van der Vegte, maar in plaats van simpel te scoren, joegen ze de bal huizenhoog over. Ondertussen had ons team met de middagpauze drie punten nodeloos verspeeld en het merkwaardige doelsaldo 00. Nu was het scoren toch erg moeilijk, want in de eerste negen wed strijden van dit toernooi bleef de eindstand zes maal 00! In de middag haalde Ajax wel twee maal de volle winst maar aangezien concurrent Panningen hetzelfde deed, kwamen we ten slotte toch één punt te kort. In de wedstrijd tegen Hoogeveen scoorde Rob Ombre uit een goede pass van Rolf Grootenboer met een lob over de doelman heen, even nadat deze een goed schot uit de benedenhoek had weten te tikken. Kort voor het rustsignaal moest Wim Stuut zijn reeds gepasseerde doelman te hulp schieten en een stuiterende bal over zijn eigen doel heen werken. Het was een van de wei nige kritieke situaties voor ons doel deze dag. Na de hervatting schoot Rolf Grootenboer na een goede 1-2-combinatie met Hans de Vos juist over. Wil Thiel kopte vallend een goede voorzet van John van Helvert in handen van de doelman en even later was het opnieuw Wil Thiel, die zijn inzet via de binnenkant van de paal in het bezit van de verbaasde keeper zag komen. On danks al deze fraaie kansen bleef het 10. ROCH AS-PARIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 5