seniores-overzichf BEIKR BIESHAAR BELKR BIESHAAR Carrosseriefabriek, Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart AJAX AMATEURS IN PARIJS Tijdens de pinksterdagen waren we op uitnodiging van Eurosport- ring in Parijs om daar een tweetal wedstrijden te spelen. Deze invitatie gold de spelers van het derde elftal, aangevuld met enkelen uit het vierde. Omdat de dames van de spelers en enkele genodigden op eigen kosten konden meereizen, bestond het ge zelschap uit ruim veertig personen. Aangezien de eerste wed strijd gepland was op vrijdagavond, vertrokken we 's ochtends reeds erg vroeg per touringcar vanaf het Ajax-stadion. Na een kort oponthoud in Breda, ter versterking van de inwendige mens, reden we door tot aan de Franse grens. Hier moest onze chauffeur enkele douane-faciliteiten verrichten en toen hij terug keerde bleek de bus niet meer te willen starten. Dames en spelers moesten de bus toen letterlijk de grens over duwen om het beestje weer aan de praat te krijgen. (Een kostelijk gezicht, dat wel.) Snel bleek toen, dat de bus niet meer tot de beste behoorde, want eerst viel een paneel van het kastje van de elektrische bedrading van zijn plaats, vervolgens kwam een los getrilde parker zomaar ergens uit het plafond rollen en daarna zagen we een brandblusser uit eigen beweging zijn plaats ver laten. Gezegd dient te worden dat onze chauffeur daar helemaal niets aan kon doen en er eigenlijk zelf wel een beetje mee zat om met zulk materiaal te moeten werken. Al met al bereikten we ten slotte vrij tijdig Parijs, waar ons in Port de la Chapelle de reisgids wachtte. Deze zou ons naar ons hotel in Saint Mandé begeleiden, maar omdat het verkeer in de Franse hoofdstad reeds hopeloos vast zat, nam hij de weg over de Peripherique, niet wetende dat de opstoppingen daar nog groter waren. Een en ander had tot gevolg dat we nog laat in het hotel kwamen, dat er snel gegeten moest worden en dat het kamers indelen nogal wat tijd vergde. Desalniettemin verliep een en ander erg disciplinair, zodat we toch op tijd in het stadion konden arriveren voor onze eerste wedstrijd tegen Clichy s/s Bois. Gezien de vermoeiende reis hadden we geen al te hoge ver wachtingen aangaande ons spelpeil, maar de jongens dachten daar kennelijk heel anders over en speelden zelfs een zeer goede wedstrijd. Enkele honderden toeschouwers lieten keer op keer van hun enthousiasme blijken en er was zelfs een groepje trom mel- en bongospelers die twee maal drie kwartier voor een rit misch muzikale omlijsting zorgden. Na ongeveer een kwartier namen we de leiding, toen de opkomende Hennie Henrichs de bal goed voor het doel trok, waar Wim Stuut aanwezig was om koppend af te ronden over de uitlopende doelman. De Fransen, die erg sterk van start waren gegaan, moesten terug en bijna was het via John van Helvert 02 geworden, maar hij zag zijn schot uit een voorzet van Hans de Vos juist over gaan. Een af standsschot van Rob Ombre werd door de defensie slechts met moeite tot corner verwerkt. Toch was het ook voor ons doel soms erg benauwd, b.v. na een slordige terugspeelbal van Rob Ombre. De Franse spits dook ineens alleen voor Jan Schipper op, passeerde hem ook en schoot toen, schuin voor een leeg doel, de bal in het zijnet. Het laatste woord vóór de pauze was echter weer aan Ajax. Een lob van Hans de Vos over de voor zijn doel staande goalie verdween aan de voor ons juist ver keerde kant van de paal. In de tweede helft bleef het een goede wedstrijd met een technisch sterker Ajax tegen een hard wer kend Clichy. Dat er toch niet meer gescoord werd is eigenlijk erg vreemd, want er waren kansen te over. Zo herinneren we ons een pass over de hele breedte van het veld van Hans de Vos op Hennie Henrichs, maar i.p.v. de bal direct op de schoen te nemen wilde hij deze eerst onder controle brengen en de doelman passeren. Nu ging de bal naast en moest de Franse keeper geblesseerd het veld verlaten. Kort hierna kopte Hans de Vos een vrije schop van Rob Ombre juist naast. Ook Clichy was nog twee keer erg dicht bij een treffer, maar eerst reageerde Jan Schipper katachtig op een inzet van plm. 3 meter afstand en kort vóór het einde ketste een afstandsschot van de Parijze- naars op de lat. Het bleef derhalve 01. De zaterdag bleef geheel vrij voor iedereen, zodat men rustig de Franse hoofdstad kon bezichtigen. Het was helaas erg slecht weer, maar 's middags konden we met de bus dan toch nog een rondrit maken langs de Are de Triomphe, Eiffeltoren, Notre Dame enz. Uiteraard hadden 's avonds vele anderen interesse voor de binnenstad van Parijs, maar op het vastgestelde uur was iedereen weer keurig aanwezig, hetgeen met het oog op morgen erg belangrijk was. De volgende dag werd vóór de wedstrijd een bezoek gebracht aan Versailles, het verblijf van de vroegere Franse koningen. Daar in de tuinen en in de paleiszalen was te zien waarom het volk in 1789 was opgestaan tegen hun geldverslindende vorst. De overdreven versieringen, wand- en muurschilderingen, beeld houwwerken en tuinarchitectuur moeten kapitalen gekost heb ben. De meeste spelers zijn er achteloos aan voorbijgegaan, omdat ze al aan de wedstrijd van 's middags dachten. Die tweede wedstrijd vond een twintig kilometer buiten Parijs plaats tegen Olympique de Pontoise. Evenals onze eerste tegen stander speelden zij in het district Parijs op een niveau dat te vergelijken is met onze reserve eerste klasse KNVB. Het grote verschil was natuurlijk, dat we te maken kregen met spelers die betaald werden en dus alleen daarom al graag van Ajax wilden winnen. We arriveerden erg laat in het wel erg primitieve stadionnetje, omdat onze reisleidster dit deel van haar taak had onderschat en gedacht had, dat je in zo'n klein plaatsje vanzelf tegen zo'n complex opreed. Waren de opstallen hier niet te vergelijken met de schitterende accommodatie van Clichy, de ontvangst en ver zorging daarentegen was vele malen beter. Er waren bloemen, RIJKSSTRAATWEG 202-204 1115 AV DUIVENDRECHT TELEFOON 020-991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 4