van de voorzitter Wat velen uwer reeds enige tijd bekend is, kan thans als „het is zover" uit de agenda voor de a.s. Ledenraadvergade ring worden vernomen: ik stel mij niet meer herkiesbaar als voorzitter van Ajax. Na bijna 15 jaar Daarover hoop ik in de volgende editie van het Ajax-Nieuws nog eens wat meer te kunnen vertellen. Verder zal, wat mij betreft, ik in de toe komst zo nu en dan een artikel als bij drage voor ons mooie clubblad blijven leveren: dit laatste daarom, omdat met mijn aftreden als voorzitter ik (als be stuurslid) reglementair ook de redactie van het clubblad ga verlaten. Als straks (27 augustus) de nieuwe com petitie begint, zal ik dus de eerste twee wedstrijden nog als Ajax-voorzitter op treden. Aangezien de start voor Ajax ligt in Breda tegen NAC, hoop ik enkele dagen later (de eerste vier competitie-wedstrij den worden weer in veertien dagen op zondagmiddag en woensdagavond ge speeld) derhalve op 30 augustus bij de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles u allen in goede gezondheid aanwezig te zien en de hand te drukken. Op Paleis Soestdijk. - De zojuist door de Koningin onderscheiden RUUD KROL heft, in het bijzijn van zijn echtgenote, met Hare Majesteit en andere officiële personen het glas als hulde aan het Nederlands Elftal voor de fraaie prestatie tijdens het wereldkampioenschap in Argentinië (foto ANP) Wat u verder zal interesseren: hoe gaat in het komende seizoen ons eerste elftal er uit zien. Daarover kan ik echter op dit moment nog niet alles zeggen. U zult in middels uit de Pers vernomen hebben, dat wij in de plaats van de vertrokken zijnde Geels de van Sparta komende „spits" Ray Clarke hebben aangetrokken; van de zelfde Rotterdamse club Wim Muetstege overnamen: van de FC Utrecht resp. Go Ahead Eagles twee veelbelovende jeug dige spelers engageerden, t.w. Piet Wijn berg en Ruud Kaiser. Met de spelers La Ling, Arnesen en Lerby hebben wij momenteel nog geen overeen stemming bereikt aangaande de verlen ging van hun contracten, maar ik heb er wel vertrouwen in, dat we met hen vóór de aanvang van de training (17 juli) in het reine zullen zijn gekomen. Enkele spelers (in 't bijzonder ex-A-junio- res, die wij geen contract konden bieden) hebben onze club verlaten. Het ga hen goed in de nieuwe omgeving. Ook Aitze Bouma is vertrokken. Hij heeft bij ons niet kunnen doorbreken. Niettemin was en blijft hij een verdienstelijk speler. Daarom is het bestuur verheugd dat Aitze uiteindelijk een goede nieuwe bestemming gevonden heeft bij 't Belgische FC Boom. Vanaf deze plaats wens ik hem veel suc ces toe. Laat ik niet vergeten de „new-comers" een hartelijk welkom toe te roepen. Daar bij zijn ook behalve trainer Cor Brom die ik in een eerdere uitgave van ons club nieuws reeds begroette de heren Leo Beenakker en Ben Muller (deze laatste als oud-eerste-elftalspeler wel bekend) als nieuwe oefenmeesters. Ook hen beiden veel succes. In en om ons Stadion is de afgelopen we ken veel werk verzet. De bijvelden zien er weer piekfijn uit (het natte weer, ramp voor de vakantiegangers, werkte voor de nieuwe grasmat als een zegen) en ons hoofdveld is door de uitstekende behan deling van de gemeentelijke deskundigen uitgegroeid (met recht) tot een der mooi ste en beste van Nederland. Wat ook dringend noodzekelijk was (o.a.) de reparatie van de zitplaatsen op de Rey nolds-tribune. Hieraan is voortvarend ge werkt en we zullen door deze renovatie voortaan iedereen weer netjes kunnen ont vangen. Tot slot wil ik onze spelers, die mee ge weest zijn met het Nederlands elftal naar het wereldkampioenschap in Argentinië, bijzonder complimenteren. Ik ben ervan overtuigd te spreken namens u allen als ik Ruud Krol van harte gelukwens met zijn koninklijke onderscheiding (hem nog wel door de Koningin persoonlijk opgespeld). Hij kan er trots op zijn als aanvoerder voor zijn ploeg dit bewijs van waardering en achting voor een werkelijk schitterende prestatie in ontvangst te hebben mogen nemen. Zeker ook een woord van hulde aan het adres van Piet Schrijvers, terwijl het voor Ajax natuurlijk een eer was, dat behalve eerder genoemde Ajacieden ook Dick Schoenaker werd uitverkoren deel uit te maken van de nationale selectie. J. van Praag 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 3