kroniek ajax-nieuws Zo daar zijn de éérste Kroniek-regels alweer voor het éérste clubblad in het nieuwe seizoen. We schrijven: 1 juli 1978 de maand waarin de training weer begint, in vriendschappelijke wed strijden de verschillende selecties worden uitgeprobeerd, kortom de bal bij wijze van spreken langzaam naar de middenstip wordt gerold voor de competitie 1978-1979. Wat het .binnenlandse gebeuren" aangaat, was het de afge lopen maanden stil in ons Nederlandse voetbalwereldje; weinig of geen spectaculaire berichten over transfers e.d. Des te meer was ons land in de ban van het wereldkampioenschap in Argen tinië. Ondanks sombere voorspellingen, o.a. ten aanzien van de voorbereidingen en parallel hiermede het zwakke optreden van Nederland in de eerste wedstrijd tegen Iran, kon tóch de finale worden bereikt. Reeds in de tweede wedstrijd, nl. tegen Peru, trad ons nationale elftal heel wat beter binnen de lijnen dan daarvóór en al werd het dan een puntloze uitslag en ging daarna de partij tegen Schotland met 23 verloren, een beter doel- gemiddelde bracht Nederland alsnog bij de laatste vier". Enfin, we hebben het allemaal kunnen zien dankzij het wonder „TV" ook hoe daarna Oostenrijk met niet minder dan 51 van Nederland klop kreeg, West-Duits!and, dat zich zo laatdunkend over Krol c.s. had uitgelaten, door een 22 gelijkspel praktisch werd uitgeschakeld en tenslotte de zege op Italië (21in een knappe wedstrijd. Dat alles bij elkaar bracht onze nationale ploeg in de eindstrijd tegen Argentinië. Om nog even op die berichten vanuit West-Duitsland terug te komen: wat daar in de meest sensationele opmaak wordt afge drukt, is werkelijk heel erg. B.v. in ,,BILD". We klagen dan wel eens over de wijze waarop de Nederlandse verslaggevers de krantenkolommen e.a. beroeren vergeleken met hun collega's van bladen als o.a. het eerdergenoemde BILDzijn ze daar nog maar „kindjes" bij. In een ander blad vonden we een eind conclusie over de Hollanders: Ihnen fehlt eine ganz grosze SpielpersönlichkeitDaar konden we het mee eens zijn, maar die ontbrak bijna in alle elftallen (was helemaal niet in het Duitse elftal aanwezig Wel zou, naar onze mening, gezegd mogen worden dat Argen tinië, met zijn twee grootheden: Kemper en Lu que, een meer- klasse in zich had, die ons aan het vroegere Cruijff-Keizer- optreden deed denken, de klasse die uiteindelijk ook de doorslag heeft gegeven tot het wereldkampioenschap van de Zuidameri kanen. Derhalve verdiend, mede ook door de meest constante vorm van dit elftal. Zeker, hadden we het geluk gehad dat Rob Rensenbrink kort vóór het einde niet enkele céntimeters (het waren geen déci- meters, Excellentie) miste en nu de paal troftja, dan hadden onze jongens en heel de natie zich natuurlijk aanzienlijk geluk kiger gevoeld, vooral de oudere spelers, voor wie er in 1982 geen „Spanje" meer zal zijn. Óf dan de ontvangst in het Moederland (en op Curapao) nóg grootser zou zijn geweest dan nu we kunnen het nauwelijks geloven. De nationale beloning voor een schitterend resultaat, waaraan onze Ruud Krol en Piet Schrij vers ook hun belangrijk aandeel bijdroegen, werd gevonden in de benoeming van captain Ruud tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, hem een bijzondere eer bij de ontvangst op Paleis Soestdijk door de Koningin persoonlijk uitgereikt! Een grootste hulde jegens de gehele Nederlandse ploeg die, mede door de aanwezigheid van duizenden en duizenden belangstel lende en juichende mensen op Schiphol, bij Paleis Soestdijk en tijdens de rit door Amsterdam, nog eens extra werd onder streept. Ja, het was werkelijk grandioos. Juliook de maand waarin geloot wordt voor de aanstaande wedstrijden rond de EUROPA-CUPS; zoals gewoonlijk gebeurt dat in Zurich. Hopelijk weten we daaromtrent nog iets (Ajax bij Europa Cup 3) vóór we gaan afsluiten. In ieder geval is wel bekend dat de eerste ronde is vastgesteld op 13 en 27 septem ber a.s. N.B. Inmiddels weten we: Atletico Bilbao. Eerst „uit". Wat de KNVB-Beker aangaat, komen de clubs uit de eredivisie pas in de tweede ronde (14/15 oktober) aan bod. Juliop de zeventiende begint de training voor de A-Selectie. Op 29 juli de eerste oefenwedstrijd in Noordwijk tegen de club van die naam, waarna de ploeg een dag later begint aan een week trainingskamp in De Lutte. Tijdens het verblijf aldaar wordt gespeeld tegen Lovga Lichtenvoorde (30-7), VFL Bochum (1-8), Quick '20 (2-8), ATC Hengelo (3-8) en 5 augustus tegen Cambuur. Terug in de Meer is voor 9 augustus vastgesteld: Zandvoort- meeuwenAjax, dit ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van Zandvoort als badplaats; 11 augustus: SouthamptonAjax; 12 augustus: Birmingham CityAjax; 15 augustus: Ned. Militair ElftalAjax, waarna de dagen van 14 t.m. 17 augustus in beslag worden genomen door het bekende voetbalfeest „Amster dam 703". Aan het „Sinaasappel"-toernooi te Valencia (22 t.m. 24 augustus) wordt deelgenomen door de FC Borussia Mön- chengladbach, Valencia en Ajax. Op 25 augustus keert trainer Cor Brom met zijn discipelen terug, om op 27 augustus aan de competitie seizoen 1978-1979 te beginnen. U ziet, dat er wel sprake is van een grondige voorbereiding, zoals dat trouwens ook met de andere Ajax-elftallen het geval zal zijn. Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1978/1979 - Juli 1978 - No. 1 Abonnement (voor niet-leden) 20,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 8 augustus a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 1