Studie en topsport officiële mededeling promotie- en degradatieregeling In december van het vorig jaar had ik een gesprek met de leden van de Jeugdbegeleidingscommissie met als doel voor een ieder die daar belang in stelt hun manier van werken en allerhand andere informatie in ons clubblad te publiceren. Wanneer u het geschrevene in het januari-nummer 1978 nog eens door leest, komt u daarin de volgende passage tegen: „De commissie is tot de conclusie gekomen dat het in vele gevallen onmogelijk is vier avonden per week te trainen, plus in voldoende mate het huiswerk te verrichten. Iemand die van 6 tot 8 uur hard getraind heeft, zo rond 9 uur of zelfs half tien in de avond thuiskomt, nog moet eten, kan verder on mogelijk nog enige uren geconcentreerd z'n huiswerk doen. Heel oppervlakkig en globaal speelt de commissie met de ge dachte om de mogelijkheden te onderzoeken dat jeugdspelers binnen het Ajax-Stadion en voor rekening van Ajax onder deskundige begeleiding vóór de training hun huiswerk kunnen verrichten. Althans, dit gaat men als een misschien mogelijke oplossing zien, voor wat betreft het huiswerk-probleem." Inmiddels heeft de commissie een advies aan het bestuur uit gebracht en daarin de wenselijkheid uitgesproken om te komen tot studiemogelijkheden bij Ajax. Het bestuur reageerde op korte termijn zeer positief hierop, met als gevolg dat vanaf februari jl. de mogelijkheid bestaat onder deskundige begelei ding van twee docenten - die overigens geen deel uitmaken van de studie-commissie - aandacht te geven aan het huis werk vóórdat de training begint. Vier dagen per week benut ten A-, B- en C-juniores deze gelegenheid en het kan gezegd worden dat de resultaten voortreffelijk zijn. Bij de meesten zijn de studieprestaties belangrijk verbeterd. Ajax voorziet op deze wijze in een enorme behoefte c.q. verlicht aanzienlijk de zorgen die ontstaan bij de overweging hoe naast het beoefenen van topsport voldoende aandacht aan de studie kan worden ge geven. Onze Perskamer is voor een en ander een uitstekende lokali teit, alwaar twee uur per dag - zoals gezegd: onder deskun dige begeleiding - de jongens hun werk kunnen maken. Ik dacht hier te mogen spreken van een unieke- ja profes sionele aanpak door Ajax van het eerder vermelde probleem: de combinatie topsport en studie. En daar kunnen we trots op zijn Tijn Middendorp BETAALD VOETBAL SEIZOEN 1978-1979 Eredivisie De nummers 17 en 18 degraderen naar de eerste divisie Eerste divisie De nummer 1 van de eindrangschikking promoveert naar de ere divisie. Bovendien promoveert naar de eredivisie de winnaar van de promotiecompetitie, waaraan wordt deelgenomen door de vier periodekampioenen en waarvoor bepalingen zullen gelden die in een afzonderlijke regeling zijn vastgelegd. Voor terugkeer naar het amateurvoetbal wordt aangewezen de als laatst geëindigde club in de eerste divisie, behoudens dispen satie van het bestuur Betaald Voetbal, een en ander conform de regeling zoals aangenomen in de bondsvergadering d.d. 30 no vember 1974, hetgeen inhoudt, dat er geen eerste-divisieclub naar het amateurvoetbal zal terugkeren, als er geen amateurclub tot het betaald voetbal wordt toegelaten. TOEKOMSTTEAMS Indien de bestaande situatie gehandhaafd blijft, geldt de vol gende regeling: Eerste klasse De nummers 13 en 14 degraderen naar de tweede klasse. Tweede klasse De nummers 1 van de tweede klasse A en B promoveren naar de eerste klasse Indien na afloop van het seizoen 1978-1979 het aantal clubs minder wordt door fusie of anderszins, dan zal de stand op de ranglijst bepalend kunnen zijn voor plaatsing van een club in een hogere klasse. Ter voorkoming van teleurstellingen resp. moeilijk heden wijzen wij er op dat u slechts met EEN GELDIG DIPLOMA tot de wedstrijden wordt toegelaten. Dit betekent dat het stuk van uw handtekening èn een vastgehechte foto moet zijn voorzien. Hieraan zal STIPT de hand worden gehouden. Zorgt u er derhalve voor dat u uw contributie etc. tijdig be taalt, zodat onze Administratie bijtijds voor toezending kan zorgen. Ten overvloede zij er nog aan herinnerd, dat afhalen bij onze Administratie tegen contante betaling aldaar, om organisatorische redenen IS UITGESLOTEN. Het Ajax-Bestuur 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 15