Jeugdrubriek Wonen in Gooi en Eemland JUNIORES Al Kampioenschap van Nederland te Zeist De openingswedstrijd tegen PSV, werd erg goed door Ajax ge speeld en met 20 door ons gewonnen. Een 00 stand bij de rust, daarna een goal diep in de tweede helft van Corry Smit en een tweede doelpunt van Evert Heyt die uit een diepte pass van Tonny Blanker schitterend scoorde. Dit was natuurlijk een goed begin van wat een zeer zware opgave zou worden. De tweede wedstrijd was tegen Fortuna SC. Hier kwam weer het oude Ajax-euvel aan de dag: overschatting! Het resultaat was dat we deze wedstrijd verloren. Volkomen verdient. De inzet van Fortuna was véél beter. De enige man die in deze ontmoeting een voldoende haalde was doelman Teddy van Slee. In de volgende partijen moesten we nu wel uit een ander vaatje tappen. Alles winnen! Het eerste slachtoffer was Leeuwarden. Het werd geen beste wedstrijd, maar we wonnen in ieder geval. Het eerste Ajax-doelpunt viel uit een strafschop, door onderge tekende genomen, de tweede goal was van Donald de Vries. Zo eindigden we de eerste dag met 4 punten, een achterstand van één punt op NEC en gelijk met Fortuna en Sparta. De volgende dag moest die ,,van de waarheid" worden. We startten tegen Sparta. Een Ajax in prima vorm met meerdere kansen, maar géén goals, zodat we het steeds moeilijker kregen. Een kwartier voor tijd werd pinch-hitter Phillip Uitdenboogaard ingezet en na enige minuten was het al gebeurd. Phillip kreeg de bal van links in éne op zijn voet en het mooiste doelpunt van alle wedstrijden was een feit. Een stimulans voor de komende ontmoeting tegen NEC dat nog steeds één punt meer had. Het werd van onze kant tegen de Nijmegenaren een zeer sterke wedstrijd. Vanaf de eerste minuut domineerde Ajax. Rust niet temin: 00. In de tweede helft werd onze druk nog groter. Schoten van o.a. Martinez misten rakelings het doel, een schot van Blanker op de lat het lukte niet en het bleef 00. Hierdoor werd NEC kampioen van Nederland. Tenslotte wil ik de jongens die naar een andere club gaan veel succes toewensen, dit geldt ook voor onze trainer, de heer Van Daal. De heer Boerkoel dank ik namen alle jongens voor zijn begelei ding. Het was een fijn seizoen. Remco Muller JUNIORES A2 Toernooi van Soest Onze eerste wedstrijd was tegen Excelsior A1. We speelden een goede partij voetbal en kwamen met 10 voor. Na 20 minuten maakte de tegenstander Excelsior gelijk (11), waarop wij weer afstand namen (21) en zelfs met een fraai doelpunt 31 scoorden. Excelsior maakte nog 32 en toen we niette min dachten de wedstrijd te hebben gewonnen, besliste de scheidsrechter anders. Hij gaf tot grote verbazing, zowel van Excelsior als van Ajax, een penalty tegen ons. Dus de eindstand werd 33. De tweede wedstrijd, tegen Zuidvogels, wonnen we met 10. In deze ontmoeting werden nogal wat kansen gemist. Om ons te plaatsen voor de finale moest de derde partij, tegen Soest, gewonnen worden. Helaas bleef de stand gelijk, 00. Soest werkte voor honderd procent en onze jongens hadden last van vermoeidheid, aangezien de vrijdagavond hiervóór ook reeds een wedstrijd gespeeld werd. We plaatsten ons door het gelijke spel tegen Soest om de 3e en 4e plaats tegen Stormvogels. Deze wedstrijd werd door ons zonder pijn met 31 gewonnen, zodat wij als 3e eindigden. Al met al een leuke dag gehad met prachtig weer. Alle spelers van de A2 en Vrolijk, Holshuysen en Willems van de B1 hartelijk bedankt. JUNIORES BI Competitie Daar de Juniores B1 de laatste twee competitie-wedstrijden tegen ZSGO B1 en DCG B1 resp. met 20 en 24 wist te winnen, bleef de ploeg ongeslagen! In totaal werden gespeeld 20 wedstrijden, waarvan 19 gewonnen, 1 gelijk en 0 verloren. Doelpunten vóór 69 en tegen 10, hetgeen een gemiddelde geeft van: vóór 3,45 en tegen 0,5 per wedstrijd. Interessant is te weten, dat in de laatste vijf wedstrijden 7 van de 10 tegen-goals gescoord werden. De volgende spelers werkten aan dit record mee: Niek Berent- sen, Ton Blanker, Martin Cornet, Rudi Das, John Holshuysen, Wim Kreft, René Kraay, Ed Lefeber, Edwin Reynhout, Sjaak Storm, Mark Vrolijk, Carlos Wieseman, Leo Willems, Maurice van Zijst. Mini Europa Cup-toernooi DSO te Zoetermeer Voor de 5e maal een lustrum! organiseerde DSO (Zoeter meer) op 4, 5 en 6 mei dit voor Nederland zo unieke „Mini Eu ropa Cup-toernooi". Met onze B-juniores, vormden wij met Borussia Mönchenglad- bach, de Koninklijke Beerschot en Club Brugge, een poule. Op een met zon overgoten sportpark, traden wij de eerste dag aan tegen onze twee zuiderburen. Wij konden na een goede start tegen het door de Koninklijke Beerschot prima uitgevoerde 4-4-2-systeem niet tot scoren ko men en door een foutje bij ons, moesten wij genoegen nemen met een 10 nederlaag. De tweede wedstrijd op deze dag verliep al net zo onfortuinlijk, een zich totaal leeg spelend Club Brugge wist ons ook op de knieën te krijgen met dezelfde cijfers 10. De volgende dag begonnen we niettemin weer met frisse moed tegen Borussia Mönchengladbach, dat eerder de Koninklijke Beerschot met 20 had doen sneuvelen! Met de ,,Borussen" Zoekt u een woning, vraag onze gratis woninggids met vele te koop zijnde aanbiedingen Wij verzorgen tevens uw financiering Makelaarskantoor onroerende goederen J7\ ANT. H. HAK EN ZN. Hoofdstraat 24 - Baarn 1., Jfc Telefoon 02154-12210 en 12048 b.g.g. 03493-2242 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 11