jong ajax De jaarlijkse eieravond Van de redactie Ajax—NEC 6—2 Na een gedwongen rustperiode (twee weken) was NEC onze volgende tegenstander. Wij hadden iets goed te maken, gezien de 40 nederlaag „uit". Nu, daar is het wel van gekomen. Een geduchte revanche, al zag dat er bij de rust nog niet zo naar uit. Ons elftal startte goed. Een goede voorzet van Guido Pen werd fraai door Cor v. d. Brink ingekopt 10). Helaas werden enige defensiefouten ons noodlottig, waaruit NEC tweemaal scoorde, de laatste keer via een penalty (12). Na de thee een ander Ajax. Versterkt met Aitze Bouma wilde het eerst nog niet lukken, maar na een kwartier was het dan raak. Via René de Haan en Rik v. d. Boog schoot Erwin Cramer in. Peter v. d. Hengst scoorde in combinatie met Erwin Cramer op nieuw en Aitze Bouma dreef de defensie van NEC zó in het nauw, dat een „eigen inzet" het gevolg was. Drie doelpunten in nauwelijks vijf minuten (42). Peter v. d. Hengst scoorde daar na nogmaals, na een fraaie solo, beheerst 52 en Roel Brenker stelde via Bouma Erwin Cramer in staat zijn tweede goal te scoren en Ajax daardoor op 62 te brengen. Een tevreden elftal en na rust dan ook een meer dan tevreden trainer Van Daal. AjaxFC Amsterdam 12 Een wedstrijd met uiteraard een desillusie na onze beste partij tegen NEC. Eén om vlug te vergeten, maar toch nog een zij het kort verslag. Na een gelijk opgaande strijd ontving FC Amsterdam een pre sentje in de vorm van een geheel overbodige penalty, veroorzaakt door één onzer aanvallers Deze werd benut (01). Na de tegenslag werden wij sterker en kwam na een combinatie Cor v. d. Brink en Freek Lamain door laatstgenoemde de verdiende gelijkmaker. Na rust een wel sterker Ajax, maar evenals vóór de pauze wisten wij met onze levensgrote kansen geen raad. Het werd bij een uitval zelfs 12 en die klap zijn wij mentaal niet meer te boven gekomen. Jammer voor zo'n ,,4 punten-wedstrijd". AjaxFC Twente 20 In deze ook al ,,4 punten-wedstrijd" gingen onze jongens fel van start. Toch duurde het nog een half uur vóórdat Willem Schoch kon scoren na een fraaie doorbraak op rechts van Cor v. d. Brink en een even fraaie overstap van Peter v. d. Hengst. Schoch benutte deze kans met een welgericht schot in de hoek, 10. Na enige gemiste kansen bleef dat zo tot aan de rust. Na de thee werd het door Freek Lamain uit een voorzet van Roel Brenker 20. ledereen dacht toen, dat een grotere zege moge lijk was. Helaas bleek dat niet het geval. FC Twente werd sterker en drukte ons zo'n 20 minuten volledig terug. Door goed keepen van Rob Tervoort en, gelukkig voor ons, het missen van enige Twente-kansen, kwamen wij zonder schade deze periode door. In de laatste fase kregen ook wij toch weer enige levensgrote scoringsmogelijkheden, maar ook ons kruit bleek verschoten. Al met al twee zeer belangrijke punten, die wij hard nodig hadden. De GraafschapAjax 22 In een zenuwslopende wedstrijd werden de punten verdeeld. En dat was juist, gezien de aan beide kanten enorme inzet. Helaas kwamen wij vóór rust, iets tegen de verhouding in, door een schitterende goal met 10 achter. Na de bekende „trainersspeech" in de rust ging het daarna beter en vooral agressiever. Nadat Guido Pen op de paal had gescho ten, soleerde Peter v. d.- Hengst goed door op links en rondde zijn actie prima af (11). De wedstrijd en kansen waren nu voor ons. De teleurstelling was dan ook groot, toen De Graafschap een kwartier vóór tijd bij een uitval er 21 van maakte. Die tegenslag werd echter goed opgevangen; Cor v. d. Brink maakte er op fraaie wijze 22 van. Daar bleef het bij. Al met al een slopende wedstrijd met verdiend één punt. A. Kraan HaarlemAjax 41 Een vanaf het allereerste begin fanatiek spelend Haarlem vond toch een Ajax tegenover zich, dat het hoofd koel hield en na een half uur de leiding nam door een fraaie kopbal van Peter v. d. Hengst. Even later kopte de prima spelende Freek Lamain tegen de kruising van lat en paal. Nog vóór de rust slaagde de thuisclub erin gelijk te komen. Na de pauze eenzelfde beeld, waarbij een naar het mij leek niet onhoudbare kopbal van een der Haarlemmers ons op achtrstand zette. En deze tegen valler kwamen wij helemaal niet meer te boven, toen de ,,ref" een buitenspelgeval-uit-het-boekje over het hoofd zag. Kort vóór tijd werd het zelfs 41 en zo was er, ondanks de goede wil van velen, toch weer een verliespost te boeken. Jammer. Maar laten we hopen dat we nog de kracht kunnen opbrengen voor een goede finish. Dat móet kunnen, vrienden. W.F.S. (Nagekomen bericht) Op 17 maart jl. organiseerde de Clubavond-Commissie de jaar lijkse eieravond voor de clubavondbezoekers met hun dames. Er was weer een geweldige prijzentafel, waarop natuurlijk geneug ten als paasbroden e.d. niet ontbraken. En er waren veel eieren. Die kwamen weer uit Noordwijkerhout; heer Heemskerk, harte lijk bedankt. De dames werden verrast met een alleraardigst opgemaakt rie ten mandje, compleet met paaseieren en kuiken. Daarnaast ont vingen zij een gevuld chocolade-ei. De heren moesten met minder genoegen nemen en kregen hun paaseieren in de traditionele verpakking aangeboden. De prijzen gingen na een kienronde vlot van de hand, waarna men zich op de dansvloer kon storten voor een gezellig dansje. De muzikale omlijsting werd verzorgd door het Trio Giel 700, die dat op een prettige gevarieerde wijze deed. Al met al een zeer prettige en geslaagde avond, die maar dat is altijd als het leuk is veel te gauw ten einde was. Rest ons nog hen te bedanken die de prijzentafel hielpen op bouwen. De Clubavond-Commissie Van de zijde van de zetters van onze drukkerij ontvingen we het verzoek om kopij slechts aan één zijde te beschrijven. Men ondervindt moeilijkheden met dubbelzijdige kopij, aangezien er dan geen twee zetters tegelijk kunnen werken. Bij de komende technische veranderingen zetten op fotografische machines komt het er vooral op aan, goede kopij in te zenden, namen van personen of instellingen liefst met hoofdletters te schrijven. Verder dient u te bedenken dat de zetters ook niet al het ge schrijf goed kunnen lezen. Dus, correspondenten, schrijft uw zeer gewaardeerde verslagen zo duidelijk mogelijk of liever: gebruik de schrijfmachine. Dat alles kan het gereedmaken van ons club blad enorm vereenvoudigen. Gaarne uw medewerking als het kan. Bij voorbaat bedankt, ook namens de drukkerij. N.B. Eventueel kan de redactie er wel voor zorgen dat onze vaste medewerkers over wat echt „kopij-papier" kunnen be schikken. Het door Tijn Middendorp geschreven artikel „Studie en Top sport" zal in het volgend clubblad worden opgenomen. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 9