W. Andermaal gelukwensen aan het adres van PSV, nu de Eind- hovenaren erin geslaagd zijn de UEFA-Cup 1977-1978 te winnen. Hulde! Aan het einde van deze maand (mei) verlaten ons twee promi nenten, met name trainer-coach Tomislav Ivic en Ruud Geels. Beiden konden het met ons bestuur niet eens worden over de continuatie van hun lopende contracten. Ruud, wederom topscorer van Nederland dit jaar, gaat naar An- derlecht; wij wensen hem daar alle succes toe. De heer Ivic keert terug naar oude omgeving: Hadjuk Split. Afscheid van trainer-coach Tomislav Ivic Thank you, Mr. Ivic, and honour to you for the enthusiasm with which you did your work. All the best for you and your family! De heer Ivic wordt per 1 juli a.s. zoals eerder gemeld opgevolgd door de heer Cor Brom. Deze is geen onbekende in de Ajax-gelederen; eerder was hij namelijk succesvol assistent trainer (in de zgn. eerste Michels-periode). Wat het C-elftal aangaatde zorgen worden er nog steeds niet lichter op. Op dit moment hangt degradatie als een afschu welijk zwaard boven het hoofd van Jong Ajax Er is nog red ding mogelijk. In het volgende clubblad de definitieve beslissing. Onze clubgenoot Piet Paternotte werd in het ziekenhuis (Zonne straal te Hilversum) opgenomen. Er is, wat de doorgemaakte behandeling betreft, momenteel reden tot tevredenheid en indien het genezingsproces zich verder zo voortzet, mag binnen niet al te lange tijd terugkeer naar de huiselijke kring worden verwacht. Piet, vooral namens je bekende ,,old timers": van harte beter schap. Afscheid van Ruud Geels De heer C. van Dekken, terrein-commissielid, vertoeft momenteel in het Lucas-ziekenhuis. Ook hier zijn de laatste berichten gun stig. Jegens hem eveneens van alle bekenden uit onze club een spoedig herstel toegewenst. Op het Internationaal Pinkstertoernooi van Blauw-Wit behaalde het jeugdelftal van Ajax, behorende tot de twaalf deelnemers, een vijfde prijs. Er werd door onze jongens in het algemeen goed spel geleverd; o.a. behaalden zij de grootste overwinning (tegen Club Brugge 40 Zo, alles bij elkaar is deze laatste editie in het boekjaar 1977- 1978 een dikke uitgave geworden; in een nieuwe omslag zoals wij de vorige keer reeds aankondigden. Ja, we zeiden het hier al: er was veel Jeugdnieuws te melden en ook wat de Seniores betreft, lieten de correspondenten zich niet onbetuigd. De voetballerij in de Ajax-gelederen is afgelopen en daarom, mede de vakanties in aanmerking genomen, gaan we het redac tie-bureau een poosje sluiten om ons zo omstreeks medio' juli weer te melden. Dank aan alle medewerkers voor hun bijdragen (gaarne rekenen wij het volgend seizoen weer op hendank ook aan alle belang stellenden; we zullen ons best doen straks weer een leesbaar Ajax-Nieuws te fabriceren. Prettige vakantie allemaal; moge de zon u rijkelijk in haar warme stralen koesteren. Mart. J. W. Middendorp 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 3