kroniek ajax-nieuws het Haagse Zuiderpark (FC Den Haag). Nu is het bekend dat Schoenmaker c.s. op deze grasmat vaak lastige gastheren kun nen zijn en waar ze ook nog bij degradatie betrokken konden worden, was scherpe tegenstand zeker te verwachten. Maar Ajax speelde zo'n goede partij dat de gave zege (O3; Arnesen, Geels en Schoenakernog maar een flauwe afspiegeling was van het verschil tussen residentele- en hoofdstedelijke kwaliteit. Tevens dit laatste voor Ajax moedgevend met het oog op de Cenkele dagen later) komende wedstrijd tegen Sparta (demi- finale, tweede wedstrijd om de KNVB-beker). Sparta nog steeds kennende als een echte ,,Cupfighter"Ajax kennende als een team, keihard werkend met op Cup-niveau de nodige ervaring daar lag in de verwachting een wedstrijd te mogen aanschouwen, waarbij beide elftallen tot het uiterste van hun kunnen" zouden gaan. Nu, het is een uitzonderlijk goede-, maar ook harde partij gewor den. Met volop spanning en bij rust (O0) nog steeds in het voordeel van de Rotterdammers, die immers de eerste ontmoeting op Spangen met 2hadden gewonnen. Maar na de pauze sloeg Ajax toe. Verdiend, ook voor het reeds in de eerste helft betere spel, scoorden eerst Dick Schoenaker en in de laatste fase Tscheu la Ling. Eindstand 2O, waarmede derhalve de finale werd bereikt, waarin op 5 mei AZ '67 onze opponent zou zijn. Drie dagen later weer Sparta op visite, nu voor de competitie (net als Rod a JC ontmoetten wij de Kasteel-bewoners dit sei zoen vier maal), in een wedstrijd van begrijpelijk heel wat mindere kwaliteit. In de beginstand (O0) kwam in tweemaal 45 minuten geen verandering. Een week later, in Eindhoven tegen Landskampioen 1978-1979 Finale KNVB-beker: Ajax—AZ '67 0—1 Mag uw kroniekschrijver zijn maandelijkse opsomming van feiten c.q. gebeurtenissen in en rond ons Ajax-clubleven ditmaal begin nen met een dankbetuiging. Een ongebruikelijke gang van zaken, inderdaad, maar we willen deze schriftuur niet van start doen gaan alvorens hier onze op rechte dank te hebben uitgesproken jegens allen die in de af gelopen weken, tijdens het verblijf in het ziekenhuis en bij onze thuiskomst zoveel blijken van belangstelling in velerlei vorm hebben gegeven. Het was zondermeer geweldig. Nogmaals har telijk dank voor het bezoek, voor de post, voor de bloemen, lek kernijen en wat dies meer zij. Dat we in zaal 3314 niettemin volledig op de hoogte werden gehouden omtrent de gang van zaken onze club betreffende, daarvoor zorgden op meer dan voorbeeldige wijze onze ega en de mederedacteur Tijn M. Gevolg derhalve dat we hier kunnen overgaan tot de orde van de dag en in chronologische volgorde de gebeurtenissen van de laatste weken in deze editie kunnen releveren en daarbij om te beginnen de resultaten van ons eerste elftal onder de loep gaan nemen. Na het wel wat teleurstellende gelijke spel in Venlo (22) tegen FC VVV stond de ploeg een week later aangetreden in Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Maandblad Seizoen 1977/1978 - Mei/Juni 1978 - No.'s 9/10 Abonnement (voor niet-leden) 20,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 1 juli a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 1