Ontspanningscommissie Ajax-jeugdvoetbal een vrije schop voor Uithoorn en dat betekende 12. Een ach terstand met de rust, tégen de verhouding in. De tweede helft zou zeer spannend worden. Uithoorn verdedigde zijn voorsprong met man en macht, maar de druk van Ajax werd te groot. Eerst werd er nog een geldig doelpunt van Rob Groenteman om on begrijpelijke redenen afgekeurd. Maar vlak voor tijd kwam Ajax dan eindelijk op gelijke hoogte. Een voorzet van Rob Groente man werd door Johnny Busink ingekopt, ledereen dacht al aan verlenging, doch in de allerlaatste minuut zorgde Johnny Busink met een geweldig schot, dat Ajax A1 -pupillen kampioen van Amsterdam werden. Een prachtige prestatie, jongens. Nogmaals proficiat. Ook een woord van dank voor de organisatie van dit toernooi. Verdere beker- en competitiewedstrijden Dezelfde zaterdag speelden de overige elftallen competitie en wonnen alle: Voorland A1Ajax A2 01 Wilskr. B1AjaxBI 01 JOSA1Ajax A3 23 Geuzen B1Ajax B2 03 Voorland A2Ajax A4 15 Dinsdag 25 april waren de bekerfinales afdeling Oost. Van de 4 Ajax-finalisten werden er 3 eerste en 1 wedstrijd eindigde gelijk, waarna na de verlenging met strafschoppen werd ver loren. Jammer, jongens. De uitslagen waren: AjaxAIDiemenAl 42 Ajax A4Voorland A3 11 Ajax A2De Meer A1 50 AjaxBIDJKB1 10 Voorland A3 won na strafschoppen. De B1 had het erg moeilijk tegen DJK, want laatstgenoemde ploeg wist tot vlak voor tijd de 0 te houden. In de laatste minuut werd het 10 voor Ajax. Een ware cup-strijd! De laatste competitie-dag (zaterdag 29 april) verliep voor Ajax niet zo best. Twee elftallen verloren en idem zoveel speelden gelijk. De uitslagen waren: Meerb. A1Ajax A2 25 AjaxBIDJKB1 00 Bijlmer A1Ajax A3 70 Ajax B2MadjoeBI 00 De Meer A1Ajax A4 31 Ajax A1 speelde een vriendschappelijke wedstrijd bij AFC A1 en won met 40. Feyenoord-toernooi voor Al- en Bi-pupillen Op maandag 1 mei organiseerde Feyenoord een toernooi voor A1- en B2-pupillen om de Wim Jansen-wisselbeker. Deelnemende ploegen waren: Ajax, Antwerp, Berchem, Excelsior, Feyenoord, RWD Molenbeek, Sparta en Turnhout. Het zou voor Ajax een uitstekende dag worden. Beide elftallen in de finale, en dus grote kans op de fantastische wisselbeker. De resultaten waren: Al AjaxBerchem 30 B1 AjaxAntwerp 00 AjaxRWDM 40 AjaxBerchem 21 AjaxSparta 22 ExcelsiorAjax 11 De B-pupillen moesten in de finale aantreden tegen het Belgische Turnhout B1. Het zou een spannende strijd worden. Ajax was voortdurend in de aanval, schiep mooie kansen, doch de Turn hout-keeper (een zoon van Ko Prins) ranselde alles er uit. In de tweede helft kwam Turnhout, tegen de verhouding, met 10 voor. Doch het duurde niet lang of Ajax kwam langszij. Tonny van Unen gaf een mooi schot op doel, de keeper liet de bal los, waarna Said Abidallah kon scoren. De wedstrijd eindigde 11. Zodat strafschoppen een beslissing moesten brengen. Na de eerste serie van vijf eindigden beide ploegen gelijk. De zesde strafschop van Turnhout werd door de Ajax-keeper, Dennis Nederlof, gestopt. De zesde strafschop van Ajax werd door Tonny van Unen keihard ingeschoten. Ajax B1 dus winnaar. Proficiat, jongens, voor het resultaat en de strijdlust. De A1-pupillen moesten in de finale spelen tegen Excelsior A1. Onze jongens kwamen met 01 achter door een fout in de achterhoede, maar in dezelfde minuut was het al 11, door Rob Groenteman, met een prachtig schot. De rust ging in met 11. Gelijk na rust kwam de verdiende voorsprong. Uit een corner kreeg Michel de Bryn de bal op z'n slof. Hij haalde uit (21). De wedstrijd werd beslist door Johnny Busink met een prachtig schot (31). Een mooie finale-wedstrijd, met goed voetbal van beide zijden. Twee 1e prijzen. Dit betekende, dat de Wim Jansen-wisselbeker voor een jaar mee naar Amsterdam ging. Driedaags A1-pupillentoernooi te Lyra in België Voor de eerste keer gingen de A1 -pupillen gezamenlijk met Feyenoord naar een buitenlands toernooi. De huisvesting in Lyra was in een kazerne, waar de elftallen ook de maaltijden gebruik ten. Het veld van Lyra was door de overvloedige regen zwaar bespeelbaar en dat had ook zijn invloed op de diverse wed strijden. De A1 begon de 1e en 2e wedstrijd met een nederlaag. Veel sterker dan de tegenpartij, maar in beide gevallen vlak vóór het einde een ongelukkig doelpunt. De eerste wedstrijd ging tegen „Mechelen", de tweede tegen .Chelsea". De tweede dag was succesvoller. Tegen FC Ranst werd een 31 overwinning ge boekt. De daaropvolgende, tegen Charleroi, werd 'n 00 gelijk spel. Door dit resultaat moest op de derde dag tegen de gast heren worden gespeeld. Dit leverde een mooie 31 overwinning op, waardoor er een vijfde plaats als eindresultaat uitkwam. Feyenoord A1 -pupillen werden toernooi-winaar. Al met al een toernooi waar spelers en leiders graag een vol gende keer weer heen willen gaan, mede gelet op de voortreffe lijke organisatie. Wederom heeft deze commissie er een seizoen (alweer het derde) opzitten en ik zou gaarne in het kort nog eens onze acti viteiten daarin, met als doelstelling: om van tijd tot tijd met de Ajax-jeugd op stap te gaan, met u willen doornemen. Er werd gestart in samenwerking met een uitvoerend comité betreffende het „Hans Kok Fonds", dat als hoogtepunt had het overhandigen aan Hans Kok van een aanzienlijk geldbedrag, tijdens één seizoen bijeen gezameld. Een groots moment, waar bij wij als OC trots waren om aan dit goede doel te hebben mogen medewerken. Tevens begon weer het wekelijkse klaverjassen in het Jeugdhouk, onder de bezielende leiding van de heer Braakman. Een woord van dank aan hem is hier zeker op zijn plaats. Niet alleen dat hij ervoor zorgde dat pretentieloos gekaart kon worden, maar hij bleek bovendien in staat om onze OC-kas van tijd tot tijd te kunnen „spekken". Met een lach-en-een-traan werden er punten gemaakt en vergooid, maar dit deerde de heer Haatrecht niet om twee maal achtereen de kwartaalprijs in de wacht te slepen, wat op zich een knappe prestatie genoemd kan worden. Er werd ook weer gestart met onze dansavonden voor de ouders, ook weer in het Jeugdhonk. De eerste avond was grandioos en volledig bezet. De tweede avond moest vanwege te weinig animo geannuleerd worden. Jammer maar het was zo. Het jaarlijkse St. Nicolaasfeest van Ajax mochten wij als OC organiseren. Wij speelden derhalve een zgn. „uitwedstrijd" in het Ajax-restaurant bij de heer Ferron en hadden in afwijking van voorgaande jaren, alléén Pupillen met wat genodigde kin deren, te gast. Zonder grootspraak onzerzijds, kunnen wij stel-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 19