Hameren. Vlak voor rust kwam Rood Wit onnodig aan een tegen- goal door een verdedigingsfout bij ons op rechts (21). Maar Ajax was en bleef veel sterker, zodat na rust de voorsprong rus tig werd uitgebouwd tot 31 (solo Ronald v. d. Berg naar Bart Rood) en 41 door Ronald v. d. Berg. AjaxSporting Zuid Cl 21 Een moeilijke tegenstander voor de C2. In de uitwedstrijd had Ajax verloren, dus hadden we nu wat goed te maken. Al in de tegenfase kwam de C2 op een 10 voorsprong; uit een diepte pass van Toon den Boer, kon Ronald v. d. Berg over de keeper heen in-koppen. Rust 10. In de tweede helft een sterker Ajax, maar plm. 10 minuten voor tijd kwam Sporting Zuid toch op 11, na een blunder in onze achterhoede. Ajax moest deze wedstrijd winnen om mee te blijven doen in de race om het kampioenschap (1 punt achter Lijnden). Vlak voor tijd kregen we loon naar werken. Na een handsgeval in het beruchte gebied schoot Nico Brouwers de penalty feilloos in (21). KBVC1—Ajax 0—4 Reeds in het eerste kwartier van de wedstrijd kwam Ajax op een 02 voorsprong door André Goudswaard en Edwin van Hameren. Het tempo zakte nu wat en het plaatsen van de bal werd minder. Na rust echter weer een sterker Ajax. Het werd 03 door een afstandsschot van Toon den Boer en 04 door Ronald v. d. Berg, die na een dieptepass de keeper met een boogbal versloeg. JUNIORES C3 Rapiditas C1Ajax 04 In Weesp bij Rapiditas kon de C3 zijn ongeslagen record voort zetten, hoewel er in het begin nogal slordig met de kansen werd omgesprongen. Vóór rust wist Martin de Waardt één maal het net te vinden. In de tweede helft werd er met meer overleg gespeeld, wat tot gevolg had dat een tweede doelpunt gescoord werd uit een kopbal van Ringo Rootlieb. Het mooiste doelpunt kwam van de voet van Casper van Nassaauw, die werkelijk schitterend inschoot. De vierde goal kwam tot stand uit een penalty, benut door Marco van Zoest. AjaxDiemen Cl 31 (Ajax C3 kampioen) Wij startten op een hard veld met een compleet team tegen Diemen .Wij speelden zeer goed en dat leidde tot 10, ge maakt door Dicky Verheul. Al gauw was het hierna Ringo Root lieb, die 20 liet aantekenen. Martin de Waardt scoorde 30. Vóór rust werd het 31, doordat ondergetekende de bal liet glippen. Na rust ging het slechter en hierdoor bleef de stand gehandhaafd, 31. Hierna gingen we naar Bijlmer kijken. Deze club won van Voor land, zodat wij kampioen waren. Onno Bakker Ja, zo was dat: doordat Voorland C1 bij Bijlmer C1 met 21 verloor, werd Ajax C3 vandaag (23 april 1978) kampioen van zijn afdeling. Een mooi resultaat, jongens. En daarvoor onze hartelijke gelukwensen. TOERNOOI TE MONTAIGU (FRANKRIJK) VOOR Cl JUNIORES Uitgewuifd door ouders en de heren Neefjes en De Geest, aan vaardde het gezelschap vanaf het Centraal Station een lange reis richting Parijs. Daar stond een bus klaar om het Nederlands elftal en Ajax naar Montaigu te brengen, waar we, door veel oponthoud in files, 's avonds om half elf zeer vermoeid aan kwamen. Na gegeten te hebben werden de jongens onderge bracht in bungalows te St. Georges (plm. 3 km van Montaigu). De volgende morgen vond om 9.00 uur de opening van het toer nooi plaats op het hoofdveld van Montaigu. Deelnemende ploegen (verdeeld in landenploegen en clubs): Poule A: Frankrijk, Nederland, Israël, Engeland. Poule C: USA, Portugal, Duitsland, Roemenië. Poule B: FC Nantes, Ajax, Bayern München, Paris St. Germain. Poule D: Anderlecht, Sherbrooke (Canada), FC Basel, FC Montaigu. Op papier had Ajax de moeilijkste poule geloot. Dit zou later ook uit de uitslagen blijken. Om 11.00 uur speelden we onze eerste wedstrijd tegen FC Nan tes op een zeer slecht bespeelbaar veld te Bouffère. FC Nantes was fysiek sterker, doch Ajax hield goed stand. En kreeg zelfs nog een goede scoringskans (René Panhuis). Vlak vóór rust kwam FC Nantes toch op 10; de gehele Ajax-achterhoede bleef staan kijken, hoe de bal in het Ajax-doel werd gewerkt. In de tweede helft kreeg Ajax het moeilijk; het bleef 10 voor Nantes. In de namiddag was het aantreden tegen Paris St. Germain. In de stromende regen. Ajax was de gehele eerste helft sterker, maar kon dit niet in doelpunten uitdrukken. Pas in de tweede helft kwam de verdiende voorsprong via Ronny Voorn. Twee punten uit twee wedstrijden. Alles was dus nog mogelijk. 's Avonds, na het eten op de terugweg naar de slaapver blijven volgde nog een incident. De bus, met vier ploegen erin, zakte weg in de berm, kantelde en bleef tegen een aantal bomen boven het water hangen. Achteraf is alles nog goed af gelopen. Zondagmorgen werd de wedstrijd AjaxBayern München ge speeld. Al in de eerste minuut kwam Ajax op 10, door een afstandsschot van Edwin Bakker. Er volgden nog een aantal kansen, waarvan er één werd benut. Uit een corner van Edwin Bakker schoot Ronny Voorn raak (20). In de tweede helft volgden nog twee doelpunten. René Panhuis rondde een solo mooi af en Johnny van 't Schip knalde raak uit een penalty. Zo dat de wedstrijd na knap spel met 40 werd gewonnen. Door dit resultaat eindigde Ajax 2e in zijn poule, achter Nantes. Dit betekende dat we 's middags tegen nr. 1 van de andere poule, Anderlecht, moesten spelen. Dit zou een moeilijke partij worden. Anderlecht had tot nog toe het beste spel laten zien en had zich al in de finale gedacht. Maar dat zou hen lelijk tegenvallen. Al in de beginfase van de wedstrijd kwam Ajax met 10 voor via een penalty (Johnny van 't Schip). Helaas was het na een paar minuten 11 via de snelle linksbuiten van Anderlecht. Na de rust een voortdurend aanvallend Anderlecht, maar de afwerking ontbrak. Zelfs een penalty werd niet benut (tegen de paal). Toch kwam Anderlecht op 12, door een foutje in de Ajax-achterhoede. Maar Ajax kwam terug en vlak voor tijd werd het 22. Een prachtig afstandsschot van aanvoerder Johnny van 't Schip verdween in de bovenhoek. De gelijke stand betekende penalties. Onze C1- juniores bleken daarin beter te zijn dan ons 1e elftal, want alle vijf de strafschoppen verdwenen in het vijandelijke doel (Johnny van 't Schip, Toon den Boer, Danny Damman, Edwin Bakker, Tjapko Teuben). Anderlecht had de eerste penalty overgescho ten, dus Ajax in de finale (voor de eerste keer). Een dolgelukkig Ajax-elftal met supporters en een diep teleurgesteld Anderlecht. FC Nantes had de andere halve finale met 20 van Montaigu gewonnen. Dus Ajax moest weer aantreden tegen FC Nantes. Het zou een spannende wedstrijd worden. Beide partijen begon nen met een afwachtende houding. Vlak vóór rust kwam Nantes, luid aangemoedigd door het veeltallige Franse publiek (plm. 9000 man) op een 10 voorsprong. Net na de rust werd het zelfs 20. Een ongelukkige terugspeelbal belandde in het Ajax-doel. Maar ondanks deze tegenslag bleven onze Ajax- jongens „vechten" voor elke bal. Dit resulteerde in een tegen doelpunt. Een hands-geval in het strafschopgebied van FC Nan tes betekende een penalty en Johnny van 't Schip schoot mooi raak (21). Vlak voor tijd kwamen we op gelijke hoogte. Uit een corner van Winnie Haatrecht schoot Ronny Voorn keihard raak (22). Dit was ook de eindstand. Een zeer verdienstelijk gelijkspel, vooral na die 20 achterstand. Helaas waren wij dit keer niet zo gelukkig met strafschoppen nemen, zodat FC Nan tes met de 1e prijs en Ajax met de 2e prijs naar huis ging. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 14