Deelnemende clubs: Feyenoord, Volendam, NAC, Sparta, Koge, Stuttgart, Beerschot en Ajax. AjaxRapiditas 80 Een in alle opzichten superieur spelende Ajax B1 had met Rapi ditas (Weesp) weinig moeite. Regelmatig scorend werden onze gasten naar huis gestuurd met een 80 nederlaag. In een hoog tempo werden de combinaties uitgevoerd. Onze achterhoede het moet gezegd worden sloot de tegenstander niet op, zodat er genoeg ruimte over bleef om te combineren! Voor de statistici onder u, hier nog even de doelpuntenmakers: Niek Berentsen 2x, Leo Willems 1x, Carlos Wieseman 1x en Ton Blanker 4x. AjaxBlauw-Wit 30 Een oud gezegde werd in deze wedstrijd weer eens bewaarheid: ,,Men speelt net zo sterk als een tegenstander het toelaat." Dit Blauw-Wit zat fysiek goed in elkaar en speelde gelukkig aanval lend voetbal, maar het moet helaas gezegd worden er werd door de niet al te streng leidende fluitiste teveel over het hoofd gezien. Al na 7 minuten kwam een corner van Maurice via het hoofd van Martin Cornet bij een Blauw-Wit-verdediger, die vallend inkopte en onhoudbaar voor zijn keeper Ajax op 10 bracht. Daarvóór had onze keeper Sjaak Storm op weergaloze wijze, net onder de deklat een bal moeten „verlengen"! Door wat teveel oponthoud ten gevolge van botsingen en de grote inzet van onze tegenstander, kwamen wij niet in ons ritme. Toch kopte Ton Blanker ons na 13 minuten spelen op 20, na een goed gegeven voorzet van Maurice. In de tweede helft kwamen er nog wel enige mogelijkheden, maar door te gehaast schieten gingen deze verloren. Tot slot maakte John Holshuysen er vlak vóór tijd 30 van na een ,,solo-tje". Toernooi „Het gehandicapte kind" De B1-juniores speelden op zondag 16 april mee in boven genoemd toernooi, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het gehandicapte kind. Het toernooi werd gehouden op het terrein van JOS. Ajax speelde drie wedstrijden en de uitslagen waren: AjaxZeeburgia 00; AjaxJOS 20 en AjaxBijlmer 60. De laatste wedstrijd verliep niet geheel vlekkeloos, maar omdat leiding en spelers van Ajax het hoofd koel hielden, kon het toernooi toch normaal uitgespeeld worden. AjaxDe Spartaan 21 Een goed tegenstand biedend De Spartaan liet zich niet gemak kelijk naar de slachtbank leiden. Toch kwamen wij na 20 minuten spelen na een prachtige solo van Maurice van Zijst op 10. Helaas maakte de tegenpartij direct na rust gelijk, 11. Alhoe wel er hierna om onbegrijpelijke redenen twee glaszuivere goals van Ajax werden afgekeurd, kwam de overwinning middels een penalty, genomen door Ton Blanker, toch bij ons. AjoxSDW 4—1 Door onze „laatste man" René Kraay werd de score ge opend met een „lob": 10. Na rust werd de druk op het SDW- doel steeds groter en maakte Niek Berentsen er 20 van. Na een foutje in onze verdediging kwam SDW terug, 21. Maar Ton Blanker kogelde a la Puskas de stand naar 31, waarna dezelfde speler met een „omhaal" wat tegenwoordig erg „in" is de wedstrijd afsloot, 41. DWS—Ajax 3—4 In een voor het publiek sensationeel verlopen score werd onze B1 ongeslagen kampioen! Al direct startte DWS vrij fel en pas na tien minuten konden wij een beetje loskomen. Via een mooi genomen hoekschop van Maurice van Zijst scoorde Leo Willems na 17 minuten spelen 01. Door een o.i. buitenspel-moment kwam, gevolgd door een misverstand, DWS gelijk, 11. En vlak na rust maakte onze tegenstander, na verkeerd wegwerken van de Ajax-verdediging, 12. Zo keken wij voor het eerst dit seizoen, nota bene bij een „kampioenswedstrijd", in de rust tegen een achterstand aan! Maar direct na de thee werd het gelijk door John Holshuysen, 22. Door mooi werk op de vleugel van Ton Blanker „hakte" Leo Willems ons op een voorsprong van 23 na 15 minuten in de tweede helft. Toch gaf DWS het nog niet op en uit een corner kopten ze de stand weer naar gelijk (33). Maar de zege kwam ten slotte toch bij Ajax terecht, doordat één der spelers van DWS in eigen doel kopte. Eindstand 34 en kampioen! JUNIORES B2 Sporting ZuidAjax 02 Een niet al te beste wedstrijd, waarin beide ploegen zeker in de eerste helft geen goede aanval konden produceren. We waren dan ook erg blij vóór rust nog op 10 te komen via een doel punt van Erik Heerings. Na rust begon Sporting Zuid sterk aan te dringen, maar via goede reddingen van René Dekeling wisten we de nul te houden. Na 15 minuten konden we Sporting Zuid definitief van ons af houden door een doelpunt van Jac. de Heer, rechtstreeks uit een vrije trap, van zeker 20 meter afstand. AFCAjax 11 Dit keer één van onze betere wedstrijden tegen een gelijk waardige tegenstander. Een goed over-en-weer gaande wed strijd met in de eerste helft een wat sterker AFC. De meeste doelrijpe kansen kreeg Rudy Mulders; helaas wist hij ze niet te benutten. De rust gingen we dan ook met de wel bekende brilstand in. In de tweede helft konden we aanzienlijk meer aanvallen produceren, waarvan er na tien minuten één via Rudy Mulders werd benut. Op deze achterstand reageerde AFC door fel in de aanval te gaan, wat 2 minuten vóór het einde de gelijkmaker betekende. Ondanks het feit dat het bitter is zo kort voor tijd nog een punt te moeten afstaan, was dit toch wel de juiste uitslag. Ajax—WA BI 1—0 Weer eens een tegenstander die ons via fysiek geweld in de verdediging wist te drukken, maar daarmede toch geen goals wist te maken. Ondanks onze weinige aanvallen konden we in de eerste helft de score openen via een treffer van Japie v. d. Zon. Doordat we deze score niet wisten uit te bouwen, kregen we het de hele tweede helft erg moeilijk, daar WA constant bleef aandringen, wat gelukkig voor ons niet tot doelpunten leidde. De MeteoorAjax 30 Doordat we gedurende het gehele seizoen al erg moeilijk tot scoren komen, hebben we de wedstrijd tegen De Meteoor zeer geflatteerd met 30 verloren. Namelijk nadat de eerste helft vrij vlak was verlopen, kregen we bij een stand van 00 nog een aantal zeer redelijke kansen, die we helaas niet konden benutten. Hierdoor gesteund, zocht De Meteoor de aanval, wat al gauw aanleiding gaf tot een doelpunt. Door deze treffer en het feit dat wij alles-of-niets gingen spelen, konden ze hun voorsprong uitbouwen tot 30. Deze nederlaag beroofde ons van het laatste beetje hoop op een kampioenschap. AjaxUithoorn 04 Een verdiende nederlaag tegen Uithoorn, die ons geen moment de gelegenheid gaf om in ons spel te komen. In het hele wed strijdverloop slaagden we er niet in, een enkele doelrijpe kans te scheppen. AjaxLijnden 20 Een betere wedstrijd dan de laatste twee voorafgaande. We begonnen sterk aanvallend, wat resulteerde in een welverdiende 20 voorsprong. Via Rudy Mulders en Jac. de Heer wisten we de veelvuldig open gezette buitenspelval te ontlopen. Helaas konden we in de tweede helft het spelpeil van vóór de rust niet handhaven, maar gelukkig wist Lijnden hiervan niet te profiteren. JUNIORES Cl AjaxDCG De wedstrijd tegen nummer twee van de ranglijst: DCG, is in 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 12