de paal werd gekopt. Haarlem speelde zeer defensief, de bal werd vaak teruggespeeld op de doelverdediger die overigens heel (De „return" werd een gelijkspel, zodat onze Juniores het gewes telijk kampioenschap behaalden en weer naar Zeist gaan om te spelen om de Landstitel. Hulde!) goed was. De rust brak aan met dezelfde stand waarmee werd begonnen (00). In de rust werd nog het een en ander bespro ken, o.a. dat we Haarlem wel konden pakken, maar dan moest er wel geconcentreerd gespeeld worden. Halverwege de tweede helft maakte Remco Muller het winnende doelpunt. Haarlem probeerde de laatste 10 minuten nog wat terug te doen, maar dat mocht niet meer baten. Johnny Cornet JUNIORES A2 Ajax—VDOA1 2—1 We namen direct het initiatief, hadden een groot veldoverwicht, kregen daardoor goede kansen, die echter niet werden benut. Kort vóór rust een wilde trap van de VDO-keeper over het mid den, waar onze verdediging stond te slapen, en we stonden achter (01). Eerst halverwege de tweede helft scoorde Jeroen v. d. Beid, gevolgd door een goal van René Enthoven uit een mooie trekbal van Wim Wolffgramm. Al met al geen hoog staande wedstrijd, maar de punten waren binnen. Ajax—DWS 2—4 Onzerzijds goed gedegen voetbal dat na 15 minuten tot een doelpunt van Marcel Boonstra leidde uit een trekbal van Wim Wolffgramm. Door goed werk van ons middenveld domineerden wij behoorlijk. Ronnie Brouwer scoorde uit een kopbal óver de keeper heen 20, maar kort vóór rust en enkele minuten na de hervatting produceerde DWS twee goals en was de stand dus gelijk (22). Helaas moest Gé van Wees na een botsing uit vallen (hersenschudding) en hierdoor was onze ploeg erg aan geslagen. DWS rook hierin een kans en wist nog tweemaal te scoren, waardoor wij de winst dus aan de tegenpartij moesten laten. Toernooidag „Het gehandicapte kind" De eerste wedstrijd was tegen Voorland A1, waarin de score geopend werd door Ronnie Brouwer die een uitgekookte trekbal van Jan Weggelaar benutte. René Enthoven gaf de stand een nog beter aanzien, aldus een eindstand van 20 voor Ajax. Gerrie Meyer speelde een zeer sterke partij. Vervolgens traden wij aan tegen Zeeburgia A2. Van deze ont moeting is weinig goeds te vertellen. Het was en bleef 00. Zeer weinig beweging bij ons elftal. Neen teleurstellend. De derde partij ging tegen OVVO A1. Deze tegenstander had tot nu toe alles gewonnen. Ging er ook tegen ons direct pittig tegenaan. We speelden op het modderige veld zeker niet groots, maar ons spel was toch wel het aankijken waard. Jan Papilaya was het, die met een lob óver de doelman heen ons de leiding gaf. Daarna stopte onze „goalie" Paul Holtgreive zeer bekwaam een aan OVVO toegekende penalty. Toen even later Jan Papilaya dóórbrak en mooi doorgaf aan Marcel Boonstra, was het 20 voor Ajax. OVVO zag nog wel kans de eer te redden. Door tweemaal de volle winst en een gelijkspel werden we poule-winnaar. NFCA1—Ajax 2—5 Een eerste helft, waarin aanvankelijk de tegenpartij sterker was, doch langzamerhand ging Ajax wat meer greep op het spel van de Amstelveners krijgen. Rust 00. Na de hervatting werd ons spel steeds beter en het was Jeroen v. d. Beid, die uit een schermutseling scoorde. Doch kort hierop was de stand weer gelijk (11). Doordat Pirn Rookhuizen in het strafschopgebied vakkundig werd gevloerd, kreeg Jeroen de kans de score te verhogen; hij benutte de strafschop feilloos. Ronnie Brouwer, die eerder een levensgrote kans had laten schieten, maakte zijn „misser" goed door nu een dieptepass van Ronnie Brouwer te benutten en hiermede was de strijd praktisch gestreden. Uit een corner van Wim Wolffgramm nam Jeroen de bal ineens uit de lucht op zijn schoen en onhoudbaar was het 41 (waarmede laatstgenoemde zijn „hattrick" verrichtte). Marcel Boonstra gaf nog een laatste zetje aan een ingeschoten bal (51), waarna NFC in buitenspelpositie doelpuntte en de eindstand op 25 voor Ajax werd bepaald. Zonder iemand iets te kort te willen doen, mag toch wel worden vermeld, dat Jeroen v. d. Beid de ster van de avond was. De Meer AlAjax 15 Nadat we veruit het beste van het spel hadden, wist Jeroen v. d. Beid enige tegenstanders te omspelen en beheerst te scoren, 10, nadat hij even daarvoor de paal al had geprobeerd. Met deze stand gingen we thee drinken. In plaats van in de tweede helft dit karwei af te maken, gingen we klungelen. Willem Wolff gramm maakte er op een zeer fraaie wijze 20 van. Onze achterhoede stond te slapen en dacht zeker dat de wedstrijd was afgelopen, want De Meer profiteerde hiervan, 21. Een Een foutieve terugspeelbal van één van de verdedigers van De Meer strafte Marcel Boonstra af, 31. Uit een trekbal van Ronnie Brouwer maakte Marcel Boonstra er nog 41 van. Ook de 5e goal kwam van Boonstra, 51. Afgezien van de doel punten in deze helft is er weinig positiefs te melden. Ons voetbal was allerslechtst. Uitzondering hierop was Jan Papilaya die zich prima 2 x 45 minuten inzette. JUNIORES BI internationaal Jeugdtoernooi BI-Juniores Sparta Op Eerste Paasdag vertrok onze B1-selectie voor „dag-en-dauw" naar onze vrienden van Sparta in Rotterdam om wederom deel te nemen aan hun schitterend georganiseerde jeugdtoernooi. In onze poule hadden wij te maken met Volendam, Feyenoord en Koge uit Denemarken. De eerste 2x15 minuten speelden wij tegen Volendam en, zoals later bleek, was dit het enige puntje dat wij lieten liggen. Er moet gezegd worden dat wij qua spel en kansen normaal hadden moeten winnen, maar o.a. een prachtig doelpunt „Zuidameri- kaanse" omhaal van Rudi Das werd door de scheidsrechter af gekeurd wegens praten door een onzer spelers! De wed strijd bleef zoals begonnen: 00. De tweede tegenstander, Koge uit Denemarken, kregen wij snel op 10 door Maurice van Zijst en in de tweede helft zorgde Rudi Das voor 20. Een royalere uitslag had er hier ook, gezien het aantal kansen, in gezeten! De derde en laatste wedstrijd in de poule ging tegen Feyenoord. Met goed sluitende linies werd de score opgevoerd. In de eerste helft geopend door John Holshuysen en na de pauze door Mau rice van Zijst en Ton Blanker verder uitgebouwd (30). Doordat wij met Volendam ongeslagen bleven, gingen wij door een beter doelgemiddelde over naar de finale! Ajax 3 gesp. 2 gew. 1 gelijk 5 voor en 0 tegen Volendam 3 gesp. 2 gew. 1 gelijk 5 voor en 1 tegen De finale (2x20 min.) ging tegen NAC uit Breda. Vanaf het begin stond het NAC-doel bloot aan de meest hachelijke situa ties en werden er kansen gecreëerd die haast niet te missen leken. Rudi Das zorgde voor 10 en daar bleef 't tenslotte bij. Zo kwamen de Ajax B1-juniores voor het eerst in de geschiede nis in het bezit van de prachtige wisselprijs: ,,'t Sparta-Kasteel". Na afloop ging het gehele gezelschap terug naar onze kantine Voorland, alwaar wij werden onthaald op een diner, aangeboden door de ouders en op schitterende wijze verzorgd door de „maïtre de cuisine": fam. Kamlag! Terugziend op deze dag, danken wij onze Sparta-vrienden, alle ouders van „onze" jongens en natuurlijk Karel-met-vrouw, Tom, Frank en verdere medewerkers voor het in alle opzichten slagen van deze schitterende dag. De spelers die hieraan medewerkten waren: Niek Berentsen, Ton Blanker, Martin Cornet, Rudi Das, John Holshuysen, Wim Kieft, Mark Vrolijk, René Kraaij, Ed Lefeber, Edwin Reijnhout, Sjaak Storm, Carlos Wieseman, Leo Willems, Maurice van Zijst en René Dekeling. 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 11