jeugdrubriek JL ROCHAS after shave monsieur JUNIORES Al De SpartaanAjax 30 Dat het bij De Spartaan altijd moeilijk winnen is, hebben we nu weer ondervonden, door met een 30 nederlaag naar huis gestuurd te worden. Na een kwartier van aftasten van eikaars krachten maakte De Spartaan 10 door een wat gelukkig doel punt. Door dat doelpunt gingen wij wat nerveuzer én slechter voetballen. En De Spartaan, die zijn laatste kans wilde grijpen om nog mee te doen in de race om het kampioenschap, ging juist beter spelen. Tot de rust bleef het 10. Na de thee het zelfde beeld als vóór rust. Een beter De Spartaan, dat na dertig minuten 20 mocht noteren uit een penalty en 30 door een mooi opgezette aanval, die door de spits goed werd afgewerkt. Een verdiende overwinning. De KennemersAjax 03 Met de wetenschap dat we geen punten meer mochten verspelen, gingen we met de bus naar Beverwijk, om daar aan te treden tegen De Kennemers. Daar alle andere mede-koplopers hier een nederlaag of een puntje hadden laten liggen, waren we dus ge waarschuwd. Maar na 15 minuten was het ijs gebroken en maak ten we 10 door Donald de Vries, vooraf gegaan door een knappe aanval op links. Tien minuten daarna maakte Eef Heyt met een mooie goal 20. Deze stand werd tot de rust gehand haafd. Na de rust scoorde Remco Muller uit een mooie vrije trap 30. Wat onze tegenstanders hierna nog gedaan hebben, had niets met voetbal te maken; schoppend de wedstrijd uit voetballen. En daar werd Remco de dupe van; onder het lopen kreeg hij een rechtse direct op het gezicht wat k.o. betekende. De overigens goed leidende scheidsrechter zag dit niet gebeu ren. Hij floot deze wedstrijd goed naar het einde. Toernooi te Laupheim: 5e plaats Na een zeer lange busreis (van ongeveer 12 uur) kwamen we dan eindelijk aan bij ons hotel, waar het personeel en de ouders ons verwelkomden. De volgende dag moesten we aantreden tegen MSV Duisburg en RS Belgrado. Om 14.00 uur was het dan zover. De wedstrijd tegen MSV Duisburg kon beginnen. De eerste helft was een kwestie van aftasten en gemiste kansen. We gingen daarom met 00 de rust in. De tweede helft werd er vrijer gevoetbald, maar er vielen geen doelpunten, tot 1 minuut vóór tijd de Duitse spits even los kwam en onze keeper de bal in de bovenhoek zag ver dwijnen, 10. Hierna was er geen tijd meer om nog een tegen doelpunt te maken en moesten we dus verlies accepteren. Later in de middag was RS Belgrado aan de beurt. Ook hier gingen we vol goede moed de eerste helft in. Van begin af aan zijn we in de aanval geweest, maar er werd weer niet gescoord. In de vijftiende minuut kwam er dan even opluchting voor de Joegoslaven. Zij mochten een vrije trap nemen, circa 18 meter van het doel. Door het hobbelige veld stuiterde de bal tegen de borst van onze keeper en werd hiervan terugspringend door de spits ingeschoten. Ook in deze wedstrijd een achterstand die niet meer kon worden weggewerkt, doordat onze tegenstanders voor hun doel gingen hangen. De dag daarop werden er plaatsingswedstrijden gespeeld, waar aan wij niet behoefden deel te nemen. Om ons niet te vervelen, gingen we trainen in de mooie sporthal te Laupheim en in de middag bowlen in het hotel. Toen bekend was geworden dat Hertha BSC onze laatste tegen stander was geworden en om de 5e en 6e plaats gespeeld moest worden, hebben wij ons daar rustig op voorbereid. En dat was dan ook wel te merken. Hertha BSC is haast niet aan de bal geweest en werd technisch en conditioneel helemaal weggetikt, waarvan de toeschouwers met volle teugen genoten. Het werd maar liefst 50 door goed aanvalsspel en doelpunten van Peter v. d. Hengst (2x), Jan Weggelaar (1x), Remco Muller (1x - strafschop) en Rick v. d. Boog (1x). Na deze wedstrijd gingen we onze koffers inpakken en ons klaar maken voor de terugreis. 's Avonds werd in het buurthuis te Laupheim, waar de prijs uitreiking plaatsvond, nog iets gedronken en reisden we om 's nachts 12 uur af richting Nederland. Om 9.00 uur 's ochtends reden we het hek van ons Ajax-stadion binnen en ging daarna ieder zijns weegs. Hoewel we maar op de 5e plaats zijn geëindigd, mogen we toch terugkijken op een leuk toernooi. (Al dit A1-juniores-nieuws opgetekend door Philip Uit den Boogaard) DOSAjax 19 Voor DOS waren we van tevoren gewaarschuwd; we hadden thuis slechts een krappe zege op deze ploeg kunnen behalen. Ajax begon fanatiek, wat al gauw werd bekroond met een doel punt; Eef Heyt was het die goed doorging op links en de bal voor Donald de Vries neerlegde, zodat de laatste kon scoren. We bleven goed doorgaan en de score liep op tot 19 voor Ajax, de hoogste cijfers van dit seizoen. Jammer, maar die tiende wilde er niet meer in. Tot slot wilde ik nog even mede delen dat DOS niet op zijn sterkst was; ze hadden spelers aan het tweede moeten afstaan. Deze overwinning betekende wel ons afdelingskampioenschap. Johnny Cornet AjaxHaarlem 10 (om het gewestelijk kampioenschap) Vanaf het begin greep Ajax het beste van het spel, waarbij enkele goede kansen, zoals een bal die door Remco Muller tegen monsieur ROCHAS 4lirr-\havr ROCH AS-PARIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 10