GERRIT FISCHER: Wonen in Gooi en Eemland „TERUG NAAR HET SEMI-PROFESSIONALISME „Zoals zovelen kom ik uit een eenvoudig milieu. Het was daar niet zo, dat er maar gekocht kon worden. Als jongen verdiende ik met het helpen op de tennisbanen aan de Zuidelijke Wandel weg. Daar werkte ik een hele zaterdag voor1,25. Op deze wijze zag ik kans m'n eerste paar voetbalschoenen te kopen van het merk: Manfield, hét beste wat er in die tijd was. Zoiets zal je altijd bijblijven En zo is er meer in de herinnering We speelden eens (1946) tegen Bold Klubben uit Denemarken. Ik was in een geweldige vorm. De Pers schreef over 'Gerrit Fischer en nog tien Ajacieden'. Na afloop kregen wij van onze tegen standers voor iedere speler 12 eieren aangeboden. Dat was toen, zo kort na de Tweede Wereldoorlog met gebrek aan alles, een geweldig geschenk. Of het geval dat ik, buiten mijn schuld normaal gesproken niet op tijd voor een wedstrijd bij Ajax kon zijn. Ik speelde toen al in het eerste elftal. Om nog te redden wat er te redden viel, nam ik een taxi naar Leiden, waar we moesten spelen. Na afloop ging ik naar onze toenmalige penning meester Wim Volkers om 7,50, zijnde de taxikosten, terug te vragen. Nou, ik moet ze nog krijgen Ik praat op de avond van de 9e maart met GERRIT FISCHER in zijn woning, gelegen aan Doddendaal in Buitenveldert, onder de rook van de Huizes Boering en Kraan. Reeds vooraf was te veronderstellen dat praten met Gerrit over Ajax eindeloos zou worden; wel weten waar te beginnen, maar niet wanneer er een einde aan komtWaarschijnlijk nooit. Over een 46-jarig lid maatschap met daarin 15 jaar actief-voetballer in het eerste elf tal, met daarin ook het bekleden van verschillende functies als die op technische- en financiële vlak, waarbij het technische gedeelte nu nóg een rol speelt, daarover is natuurlijk enorm veel te ver tellen; hoe het geweest is, maar nog boeiender eigenlijk: hoe het gaat worden of moet gaan worden. Het is daarom dat in het begin vrij snel door de historie wordt gelopen. Gerrit kan er overigens nog veel langer met veel enthousiasme over praten. Hij kiest zijn woorden zeer zorgvuldig, vindt de nodige steun bij zijn vrouw als het gaat om: „wanneer was dat ook weer precies" en steekt niet eerder van wal alvorens met ondergetekende een uitstekende sigaar in de brand te hebben gestoken. Want Fischer - Ajax - sigaar is een reeds jarenlange eenheid, waarvan ik niet weet of de volgorde wel juist is. „Kijk, ik ben een produkt van 'het zwarte land'. Weet je wat dat Zoekt u een woning, vraag onze gratis woninggids met veie te koop zijnde aanbiedingen Wij verzorgen tevens uw financiering Makelaarskantoor onroerende goederen ANT. H. HAK EN ZN. Hoofdstraat 24 - Baarn £JL» Telefoon 02154-12210 en 12048 b.g.g. 03493-2242 6 was? Nou, dat was een braak liggend stuk grond achter de Joseph Israëlskade, waar altijd werd gevoetbald door allerlei clubjes of groepjes jongens. Omdat daar zoveel werd gespeeld was een flink gedeelte van dat kleiland gewoon hard en vlak geworden en derhalve uitermate geschikt voor ons om daar een balletje te trappen. Daar speelden bijvoorbeeld ook Jan Distel brink, Harry en Luuk Sacksioni, Gerrit Gischler, Tjeerd Aukema, en nog veel meer anderen die later allemaal erg goed terecht gekomen zijn. Nou, ik speelde daar ook. Het was altijd een sport om als éérste aanwezig te zijn, want als zodanig kon je daar dan je veld uitzetten. Dus op woensdagmiddag, snel naar huis, vlug een boterham naar binnenwerken en vaak nog met volle mond naar dat veld. En dan maar voetballen, uren achter elkaar. Moe worden was er niet bij. Partijtjes onderling of tegen andere clubjes. Je weet hoe dat gaat. Daar waren tóen al jongens bij die in Ajax voetbalden. En het was toen, geloof ik, Jan Distelbrink die mij voorstelde ook in Ajax te gaan spelen. Proefwedstrijd gespeeld en aangenomen. Ik was toen 'al' 15 jaar. Dus adspirant, zoals dat toen heette. Daarna ging het allemaal vreselijk snel. Met 17 jaar speelde ik

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 6