SENIORES-OVERZICHT BELKR BIESHAAR BELKR BIESHAAR Secretaris Jan Westrik Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats. Automobiel spuit en moffelinrichting W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart Zes weken speelde Ajax 3 wegens afgelastingen e.d. geen com petitievoetbal alvorens de strijd aangebonden moest worden met De Kennemers 2. Ondanks de lange rustperiode speelde Ajax een goede wedstrijd tegen een sterk verdedigend Kennemers-elftal. De gastheren behoren direct tot de degradatie-kandidaten en het was dan ook niet zo verwonderlijk dat men probeerde Ajax uit de verdediging te laten komen om zo met snelle counters zelf succes te hebben. Verdedigend en op het middenveld klopte de zaak bij ons echter uitstekend, zodat De Kennemers niet gevaar lijk konden worden. Echter onze voorhoede wist zich erg weinig kansen te scheppen en daar dient verder bij gezegd te worden, dat ook de verdediging van onze tegenstanders goed georgani seerd was. Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat de eind uitslag tenslotte 00 bleef. Ook Ajax 4 kwam éénmaal binnen de lijnen, eveneens in een uitwedstrijd. Elftalleider A. Blekkenhorst meldde ons dat we tegen de „zekere" kampioen Elinkwijk 2, een heel goed op elkaar ingespeeld elftal, een zeer verdienstelijk 11 gelijkspel bereik ten en dat er zelfs nog mogelijkheden zijn geweest om beide punten mee naar Amsterdam te nemen. De Utrechtenaren namen na een minuut of tien de leiding, toen in onze defensie weer eens het traditionele foutje werd gemaakt. Té mooi uit-verdedi- gen veroorzaakte ineens een foutieve pass, waar de gastheren met graagte van profiteerden (10). Daarna drukten wij Elink wijk in de verdediging, maar vooralsnog leverde dat geen resul taat op. Adri Smits was nog het dichtst bij een treffer, maar zijn schot vond de lat op zijn weg. Na de hervatting liet de Ajax-gelijkmaker niet lang op zich wachten. Een aanval over rechts bracht Harold Lai in vrije positie. Hij zette goed door, richting vijandelijke doel, en zijn voorzet bereikte precies op tijd Wil Thiel, die bekwaam voor afronding zorgdroeg. Het bleef daarna een energieke wedstrijd, die goed in de hand gehouden werd door scheidsrechter J. van Walbeek. Aan beide zijden deden zich nog goede kansen voor, doch gescoord werd er niet meer. Zonder de overige spelers iets tekort te doen, speelden Jos Vonk, Max Vischschoonmaker en Jan Buskermolen een uit stekende wedstrijd. Houden zo! Ajax 5 speelde in de afgelopen periode twee wedstrijden. In de eerste ontmoeting, tegen OVVO 2, ging Ajax het eerste half uur goed van start en had enkele mogelijkheden. Slechts één van deze kansen werd benut. Een vrije schop op een dertig meter van het doel werd door Bert Smeenk opzij getikt en door Jan van Eyden over de drassige grond in de verste hoek gekegeld. Tien minuten later was de stand echter alweer gelijk door een lucky-shot van de linkervleugelverdediger van OVVO. Martin Grootenboer verwachtte een voorzet en was daardoor te laat. De bal verdween in de kruising. In de tweede helft had het erg jeugdige team van OVVO aanvankelijk het beste van het spel, maar er zou toch een kapitale misser in de defensie voor nodig zijn om de Kruislaan-bewoners op 12 te brengen. Halverwege de tweede helft kwam de gelijkmaker van Willem Knaap, die met een zeldzaam fraaie kopbal, al vallend en zwaar gehinderd door twee verdedigers, een corner van links afrondde. In het totale beeld van de wedstrijd was deze 22 toch wel een juiste uit slag. In de tweede wedstrijd, tegen koploper Zwarte Schapen 2, is een verdiend gelijkspel onze neus voorbijgegaan. Ajax begon erg nerveus in deze wedstrijd en daarom kreeg de tegenpartij al snel enkele kansjes. Toch herstelde men zich bij ons goed en steeds meer kreeg Ajax greep op het spel van de gastheren. Men schiep zichzelf ook enkele kansen, maar het zou toch Zwarte Schapen zijn dat na een half uur de leiding nam. Een dekkingsfout in de defensie bracht de spits in ideale positie en deze maakte dan ook geen fout. Toch gingen we nog met een gelijke stand rusten, want Rob Rein had met een prachtig afstandsschot succes. In de tweede helft was 't bijna alles Ajax wat de klok sloeg, maar bij het zestienmetergebied begonnen de problemen: öf er werd getreuzeld öf men durfde gewoon niet te schieten. En dan vijf minuten voor tijd maakt de tegenpartij de winnende goal, toen een hoge voorzet van links door de rechterspits, uitgerekend degene die al om vervanging had gevraagd, omdat hij niet meer kon lopen, vrij kon worden ingekopt. Over de hele wedstrijd genomen was die treffer niet verdiend, maar als een tegenstan der ook zo simpel een aanval kan afronden, dan mag je toch eigenlijk ook niets zeggen. Wij zijn er weer door. Het was slechts een kort overzicht en mogelijk hebben we een volgende keer meer kopij. Als slot melden wij dan, dat gedurende de Pinksterdagen een Ajax-team zal deelnemen aan een internationaal toernooi in Parijs. Op dit moment beschikken wij nog niet over gegevens zoals tegenstanders en wedstrijddata, maar ook daarover hopen wij u in een volgend clubnieuws nader te informeren. De spelers die aan dit toernooi zullen deelnemen krijgen hierover zo spoedig mogelijk bericht van de seniores-commissie. Terwijl alles o.a. door onze bestuursleden in gereedheid werd gebracht voor het vertrek naar Turijn (Juventus), moest onze secretaris verstek laten gaan in verband met een plotse linge opname wegens hartklachten in het Lucas-ziekenhuis. Gelukkig gaat het goed met onze „scribent", die hopelijk intus sen weer thuis is. Wij weten zeker te spreken namens u allen, als we hem van harte spoedige algehele beterschap toewensen. RIJKSSTRAATWEG 202-204 1115 AV DUIVENDRECHT TELEFOON 020-991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 5