VAN DE VOORZITTER dames te organiseren, zal door het comité worden bestudeerd. Mogen wij dan nog vermelden, dat de culinaire verzorging als mede de bediening aan de borreltafel voortreffelijk waren. De situatie rond ons C-elftal baart nog steeds zorgen, hoewel een aantal laatste resultaten hoopgevend zijn, waartoe o.a. behoort de zege te Eindhoven op PSV. Dit is de laatste keer dat u ons clubblad in het jasje van ,,Ajax Landskampioen 1976-77" ontvangt. Die periode is alweer voorbij en daarom zullen de komende edities in een nieuwe kledij wor den gestoken, waartoe wij doende zijn met een ontwerp, min of meer uit eigen .atelier". Hopelijk met uw instemming Mart. J. W. Middendorp In meen in ons clubblad niet voorbij te kunnen gaan aan het concept-Rapport .Gezonder Betaald Voetbal" samengesteld door de z.g. Stuurgroep. Hierin zitten, behalve één Sectie-be stuurslid, een aantal en ik bedoel dit niet discriminerend ambtenaren zonder voetbalkennis,,' zoals ik ze zou willen be titelen, een vijftal doctorandi, die met dat genoemde bestuurslid een Rapport hebben gelanceerd, dat eigenlijk neerkomt op de nationalisering via de boekhouding van ons Betaald Voet bal. Verenigingen die geld van CRM móeten aannemen, komen onherroepelijk in een zetbaas-positie, worden in een harnas ge perst, kortom hebben zelf niets meer te vertellen. Er is een budget-commissie, die vanaf de eerste- tot de laatste stap in het seizoen controleert of de begroting wel nauwkeurig wordt gevolgd. Zo dit niet gebeurt, volgen er sancties. Er worden in het Rapport ook een aantal typisch Nederlandse stokpaardjes bereden, zoals de afschaffing van het vergoedings systeem voor spelers. Dat echter, kan alleen maar internationaal geregeld worden. En juist zijn in EEG-verband, op het hoogste niveau, de vergoedingsnormen in orde bevonden. Die zouden dus gehandhaafd kunnen worden. Een ander punt: het niet meer dan maximaal twintig contract spelers mogen hebben; daar kan een club als Ajax en trou wens Ajax niet alleen niet mee werken, gedachtig aan een A-selectie en C-elftal. Men wil ook hebben dat de clubs overgaan tot de Besloten Vennootschap-vorm. Nu, ik dacht dat we althans op dit mo ment ons daarvan moesten distanciëren. Want de resultaten van het Betaalde Voetbal als Besloten Vennootschap passen op dit moment niet aan en nu ben ik geen belastingdeskundige, maar ik kan u zeggen dit ook met anderen besproken te hebben passen dus niet aan bij de huidige vennootschapsbelasting wetgeving in Nederland. Al met al zie ik derhalve meerdere ver enigingen hiertoe niet overgaan en zeker Ajax niet. Zeer tot ons leedwezen moeten wij hier kennis geven van het overlijden van de heer C. DEEGEN De heer Deegen werd op 16 augustus 1958 ondersteunend lid van onze vereniging; wegens bijzondere verdiensten voor Ajax, speciaal als lid van de controle-commissie, werd hij bij besluit van de Ledenraad de dato 17 december 1974 benoemd tot wer kend lid. Wij zullen een goede herinnering aan Cor bewaren. Hij ruste in Vrede. Bestuur AFC Ajax Om nóg even iets uit het Rapport te lichten: er wordt geëist dat de clubs over een lichtinstallatie beschikken. Zo niet, dan ont vangen zij geld om daarin alsnog te voorzien. De vraag rijst: wat gebeurt er ten aanzien van clubs als Ajax en ik weet dit ook Sparta die vrij recentelijk een veldverlichting lieten aan brengen en daarin tonnen gelds gestoken hebben. Daar willen zij dan wel iets van terugontvangen I Waar we niet onderuit zullen komen is m.i. het spelen op zater dag. Maar ja, er zijn nog tientallen vragen en problemen, téveel om zelfs binnen een maand, laat staan in 12 dagen die men er voor gesteld had te kunnen beantwoorden c.q. op te lossen. Ik zou het daarom hierbij willen laten, echter niet alvorens nog een uitspraak in het Rapport te hebben aangehaald, waarover vele bestuursleden in het Betaalde Voetbal zich geërgerd heb ben. Het betreft de zinsnede(n) waarin de kwaliteit managements van de clubs nogal eens in twijfel wordt getrokken, kritiek die zich vooral concentreert op het feit dat het amateurs zijn die in een professionele wereld de verenigingen besturen. Men zegt: de verzelfstandiging van het Betaald Voetbal als bedrijf biedt minder kansen aan goed willende amateurs om zich met deze bedrijfsvoering te bemoeiien." In zou hier willen opmerken dat bij het Betaalde Voetbal er in de bestuurlijke functies vele directeuren zijn met eigen bedrijven, waar men gerust ,,u" tegen mag zeggen. Onze kroniekschrijver zei reeds het een en ander over onze wedstrijden tegen Juventus. Wij, die het allemaal van dichtbij kon den volgen zijn van oordeel dat we na het resultaat in Amster dam reeds in verloren positie waren. 00 was beter geweest dan 11. Vooral in Turijn vond ik Ajax beter dan Juventus en dat geeft ook weer hoop voor de toekomst Als dit clubblad uitkomt is reeds bekend of we via de KNVB- bekerwedstrijden volgend seizoen Europees Voetbal zullen spe len, óf op basis van de UEFA Cup. Dat we op Europees niveau zullen spelen, durf ik met mijn optimisme zeker te verwachten. En dat zou dan voor de dertiende achtereenvolgende keer zijn. Aan het eind van een seizoen willen er weieens uitzonderlijke dingen gebeuren. Zo waren er kortelings wat (geestelijke) strub belingen met Ruud Geels en Tscheu la Ling. We hebben de moei lijkheden met elkaar besproken en kunnen oplossen, hetgeen in deze laatste phaèe van het seizoen, van groot belang is. Een andere bijzondere gebeurtenis was de plotsellinge opname in het ziekenhuis van Jan Westrik, onze secretaris. Hij komt er gelukkig alweer uit en mijn goede mederedacteur (Mart.) Mid dendorp is er in gegaan. Blij dat Jan weer zover hersteld is ben ik er ook van overtuigd dat onze redacteur, die, zoals bij velen bekend, sinds jaar en dag in de buurt van ons Stadion alsmede het Amsterdamse Bos z'n wekelijkse kilometers trekt", de kleine maar toch belangrijke operatie met succes zal doorstaan. J. van Praag 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 4