AjaxJuvenilis - Simon laat zich niet kisten". Stel je voor dat deze opvatting .normaal" zou zijn zou dat een leuk spelletje kunnen worden als daar b.v. straks twee of drie spelers voor het doel gaan liggen. Allemaal dode elemen ten Neen, de heer Mulder zat hier wel ,,in de fout". De tweede pech die wij hadden was een onbegrijpelijke slordig heid van Ruud Krol, die zich vlak bij ons doel de bal liet ont nemen in plaats van weg tewerken, waardoor Jovanovic de thuis club aan de leiding kon helpen. En toen iedereen zich met die stand van 21 reeds had verenigd, was het vlak voor tijd Ruud Geels die uit een corner toch nog de gelijkmaker scoorde. Om met Pasen te spreken: beter een half ei dan een lege dop. De inhaalwedstrijd tegen Rod a JC voor de vierde keer dit sei zoen tegen de Limburgers; immers ook twee keer voor de KNVB- Beker) in de Meer op donderdagavond 30 maart jl. werd zowel als kijkspel als wat betreft de belangstelling voor dit duel teleur stellend. Ajax won door doelpunten van Meijer en Erkens en zoals na afloop het algemene oordeel in het Ajax-kamp luidde: fijn dat de punten binnen zijn, maar daar is danook alles mee gezegd. Overigens weten we, dat Ajax beter kan en dat ook het team van Bert Jacobs met o.a. de gevaarlijke spisten Nanninga en Vermeulen gerekend moet worden tot één van de meest ge renommeerde ploegen van Nederland, maar bij beide elftallen kwam het er deze avond niet uit. Zij nog vermeld dat scheidsrechter Jonker de fluit hanteerde. We blijven uog even in de Meer zondag 2 aprilvoor de wedstrijd AjaxNEC. De Nijmegen-Eendracht Combinatie ver keert zo in de buurt van de middenmoot op de ranglijstheeft dus geen degradatie-zorgen zomin als kampioensaspiraties. Hun start aan het begin van de competitie was veelbelovend, maar in het verdere verloop vielen er tegenslagen en het is het herstel na een verblijf in de lagere regionen, dat de Nijmegenaren in hun huidige positie heeft gebracht. De wedstrijd was nauwelijks enkele minuten oud, toen een vrije schop bij het strafschopgebied, door Ruud Krol genomen, in het muurtje van richting werd veranderd en doelman Schellekens kansloos liet. De levendige partij werd ten aanschouwe van slechts zo'n 5000 toeschouwers voortgezet, waarbij vóór de rust Lerby en Geert Meijer voor Ajax de stand naar 3O tilden. Toen slaagde de tegenpartij erin, als gevolg van een levensgroot gat in onze defensie, de achterstand te verkleinen (31 Na de pauze vrijwel hetzelfde beeld, waarin Ajax van de vele kansen die het zich schiep, er nog drie benutte; Meijer, Simon Tahamata en Tscheu la Ling brachten de stand op 61wat er toe leidde dat we momenteel als grootste doelpuntenfabrikant in deze competitie (eredivisie) genoteerd staan, nl. 75. Op het internationale UEFA-Jeugdtoernooi dat kortelings in Nice werd verspeeld, werd onze jeugdspeler ERWIN CRAMER door de gezamenlijke trainers der aanwezige landenploegen tot de beste speler van het toernooi uitgeroepen. Erwin, grote hulde en ook dank voor de wijze waarop je daarmede de naam van onze club vertegenwoordigde. Tijdens de Paasdagen namen verschillende van onze jeugd- el ft all en deel aan diverse internationale toernooien. De Juniores A1 waren in Laupheim (West-Duitsland) als gast van Olympia Laupheim e.V. en eindigden daar op de vijfde plaats. De Juniores B1 wonnen in Rotterdam het Sparta-toernooi, terwijl de Juniores C1 in Montaigu (Frankrijk) op de tweede plaats kwamen, na het nemen van strafschoppen! De Pupillen Al tenslotte waren enkele dagen in Lier (België), waar Lyra een toernooi organiseerde en Ajax daar voor de vijfde prijs in aanmerking kwam. De Hongaarse Ajacied dr. Gocze Peter was ook dit jaar weer zeer attent wat betreft de herdenking van ons 78-jarig bestaan. Hij stuurde ons een telegram, luidende: congratulations to your birthday dr. gocze peter Thank you, Peter, for your highly appreciated attention. Het feest van de Bordjesclub, gehouden op 23 maart jl. in het restaurant van Sjaak Swart en Bram Haverkamp, was bijzonder geslaagd. Ja, je weet niet hoe dat komt, maar de ene keer is er meer voldoening over zo'n Reünie dan een ander maal. We dach ten dat het gelegen is in het feit, dat we nu een goede oplossing gevonden hebben wat betreft de indeling van een dergelijke avond: een lang durende .borreltafel" (nog steeds hét hoogte punt en daarna, zo tegen half-tien, een souper-tje, waarbij dan tevens gelegenheid is voor het officiële gedeelte (toe spraken, herdenkingen e.d.). Het aanwezige orkest droeg met zijn uitstekend optreden zeker ook het nodige bij tot de zeer gezellige sfeer, kortom het werd, zoals velen het betitelden: een moord-avond. Aangezien helaas een aantal .bordjesmannen" niet aanwezig kon zijn in verband met veel eerder gemaakte afspraken (o.a. vakantie) dan het tijdstip waarop de convocatie verscheen, is besloten voortaan op de Reünie de datum voor de volgende bekend te maken. Oorspronkelijk is hiervoor reeds genoemd: 24 maart 1979, maar dit is niet juist en moet zijn: donderdag 22 maart 1979 ijs en weder dienende. We zullen t.z.t. deze datum nogeens herhalen, zodat een ieder op de hoogte is. Het voorstel om ééns per vijf jaar een Bordjesclubavond met Fotografische flitsen van de BORDJESCLUB-BUEENKOMST waarbij u ondermeer in het midden-links drie legendarische Ajax- spitsen' verenigd ziet: Sjaak Swart, Guus Drager en Ger Fischer 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 2