kroniek aiax-nieuws Voor Ajax het drama tegen Juventus zo mogen wij wel de wijze noemen, waarop onze club door de Italianen werd uitge schakeld voor verdere deelname aan de wedstrijden om de Europa Cup I. Zeker, het verloop van de party in het Olympisch Stadion was al betreurenswaardig, toen we in de allerlaatste minuut een moeizaam bevochten 1O voorsprong toch nog 1zagen wor den, doordat bij een ingooi voor Juventus, dicht bij ons doel, verzuimd werd voor de nodige rugdekking te zorgen. Dat, zoals velen menen, tóen de basis werd gelegd voor onze uitschake ling? Ach, dan had in Turijn Juventus moeten .komen" en gezien de ongetwijfeld technische capaciteiten van hun spelers (acht man in het nationale elftalwas het nog maar de vraag geweest of we het hadden kunnen redden. Kortom: wie zal het zeggen. Maar, zoals de werkelijkheid was in Turijn, toen na tweemaal 45 minuten spelen de stand (ook) 11 was Ling scoorde voor Ajax en na de verlengingen daarin geen wijziging was gekomen daar zaten voor ons (strafschoppen) nog alle kan sen in. Vooral, toen Gentile (Juventus moest beginnende eerste penalty óver schoot. Paniek bij onze tegenstanders teleur stelling onder de 70.000 toeschouwers Als tóen Geels zijn eerste ,,11-meter" had benut, hadden we het nog niet geweten. Maar Ruud wat vanaf de witte stip nooit gebeurde faalde. Hij schoot binnen het bereik van doelman Zoff. En Pim van Dord ook en Tscheu schoot naast, terwijl intussen de ,,juvs" hun zelf vertrouwen hadden hervonden en vier maal Piet Schrijvers geen kans gaven. Afgelopen Europa Cup I 1978 Naar huis en slechts hopen dat er de nodige lering uit getrokken is. Schakelen we dan maar meteen over naar die andere ,,Cup", met name de KNVB-Beker, waarin we tot op dit moment we schrijven 31 maart nog steeds betrokken zijn. Door een 3O zege op Roda JC (op hun terrein) en een gelijkspel in de Meer, kwamen we in de demi-finale, waar Sparta onze opponent is. De eerste wedstrijd in Rotterdam eindigde in een 21 over winning van de thuisclub; op 13 april vindt het tweede treffen in ons stadion plaats. Ja, en dan de lopende competitie. Telstar (intussen al gedegra deerd) kwam op bezoek en trof een Ajax dat schijnbaar wel eens wat aan zijn doelgemiddelde wilde doen. Met maar liefst een 7O nederlaag moesten de Velsenaren dat ervaren, waarbij onze producenten waren: Geels (3x), La Ling (2x) en Frank Arnesen (2x). En dat er plotseling schot" in de Ajax-selectie gekomen was, dat bleek ook tegen Volendam aan het IJssel- meer. Daar werd de eindstand 16 met weer drie goals van Geels, twee van Dick Schoenaker en één van Hans Erkens. De .derby" tegen FC Amsterdam met slechts 7000 bezoekers!! eindigde voor Ajax in een 51 overwinning. Geen grootse wedstrijd, geen echte ,,derby" (waar vind je die nog wel tegen woordig), maar wel weer voor Ajax een ruime score door Geels, Meijer, Schoenaker (2x) en Arnesen. We zouden hierbij willen aantekenen dat er heel fraaie doelpunten bij waren, vooral de laatste van Dick Schoenaker na een zeer mooie actie van Tscheu. Tweede Paasdag was het aantreden tegen FC VVV in Venlo, een altijd lastige uit-wedstrijd en vooral nu, omdat de Limburgers nog niet vrij zijn van degradatie-zorgen. Nou, het heeft daar nog wel gespannen voor Ajax, dat vóór de rust de leiding nam uit AjaxJuventus een kopbal van Geert Meijer na een voorzet van Pim van Dord. Kort na de pauze werd de VVV-er Hilkes geblesseerd, lag al geruime tijd voor ons doel (strafschopgebied), maar ,,ref" Mul der vond het niet nodig af te sluiten. Toen bij een VVV-aanval Kurcinac inschoot, kende Mulder dit doelpunt toe, hoewel er duidelijk sprake was van hinderlijk buitenspel door die nog steeds daar liggende Hilkes. Maar de arbiter vond, dat op het moment van scoren Hilkes een ,,dood element" en geen invloed had op het spel. Dat had hij natuurlijk wéleen zeer storende invloed zelfs. Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Maandblad Seizoen 1977/1978 - Maart/April 1978 - No. 8 Abonnement (voor niet-leden) 20,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 8 mei a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 1