Zaterdag 6 mei 1978 AJAX PUPILLENT0URN00I OM DE „HANS KOK-WISSELBEKER" Na de thee waren de uitvallen van Voorland (met de wind in de rug nu) veel gevaarlijker. Onze verdediging met een goede en attent zijnde Gerrie Meijer moest danook zeer waakzaam zijn en geen moment de dekking verwaarlozen. Aan beide kanten deden zich meerdere kansen voor, maar deze werden niet benut. Na goed dóórgaan van onze aanvoerder Reinie Bos kwam er 20 voor ons uit de bus, en hiermede was de wedstrijd beslist. Na vele weken van afgelastingen kan ik nog opmerken, dat er door alle jongens keihard gewerkt is voor dit goede resultaat." Ajax A2Zeeburgia A2 31. De Juniores BI in de ontmoeting tegen DCG B1 zegevierden met 30. In een niet grootse wedstrijd werd na een kwartier spelen de score geopend door Niek Berentsen (10). Nog vóór de rust zorgde de weer herstelde Johnny Holshuysen voor 20. Het was beide teams aan te zien dat de lange winterstop niet bevorderlijk is geweest voor de meeste spelers. Leo Willems maakte op fraaie wijze 30 en Ton Blanker gelukkig weer geheel hersteld deed van zich spreken door twee doelpunten te scoren, waarvan de laatste (in één keer op z'n slof a la Puskas) een juweel was. De B1 speelde tegen DWG B1 een zoals gewoonlijk tegen deze tegenstander moeilijke uit-wedstrijd, waarvoor geldt dat het een opgave is zonder kleerscheuren terug te keren. Zo ook ditmaal. In de eerste helft wogen beide partijen tegen elkaar op, scoringskansen deden zich weinig voor, de doelverdedigers kre gen niet abnormaal veel werk Voor zowel gasten als gast heren was waakzaamheid in de defensie geboden Zo brak de rust aan met 00. Direct na de hervatting scoorde Jaap van Zon met een fraaie schuiver in de uiterste hoek (01). Als gevolg hiervan kwam DWG nu fel opzetten, maar onze verdedi ging hield het „koppie" erbij en zorgde ervoor dat deze wed strijd winnend voor ons werd afgesloten. Lijnden B1Ajax B1 00 (Jammer! - Red.) De Juniores Cl hebben het in de wedstrijd tegen Zeeburgia niet gemakkelijk gehad. De eerste helft waren de ploegen goed tegen elkaar opgewassen, al had Ajax het betere van het spel én de pech dat na een knappe solo van Johnny van 't Schip de bal op de lat belandde. In de tweede periode waren wij nog duidelijker beter. Weer werden echter lat en paal geraakt. Daar tussendoor kregen wij zeker genoeg kansen, maar door te lang treuzelen en een voortreffelijke Zeeburgia-doelman bleef de stand dubbel- blank. Jammer, jongens, van dit gelijke spel; er is overigens goed en erg hard gewerkt. Juniores C2. Het was in de wedstrijd tegen KBV C1 duidelijk te merken dat, na de lange gedwongen rustperiode (afgelastingen) het wedstrijdritme eruit was. Vooral in de eerste helft. Na de hervatting (rust 00) kwam Ajax er al beter in en een afstands schot van Cor van Rossum verdween in het vijandelijke doel (10). Het werd 20, toen Toon de Boer een corner zó effect vol nam, dat de bal in het doel draaide. Vlak vóór tijd benutte Nico Brouwers nog een strafschop wegens hands (30). Tegen KDO C1 in De Kwakel zou het moeilijk worden, mede door een zeer slecht veld en de harde wind. Deze had Ajax in de eerste helft méé, maar we maakten de fout té weinig dit voordeel uit te buiten; het duurde allemaal veel te lang. Dat wil niet zeg gen dat er helemaal niets aan de score werd gedaan; een trekbal van Toon de Boer werd door Ronald v. d. Berg ingeschoten en toen Marco Robijn eens fraai vóór ,,het hok" plaatste, knalde Bart Rood uit de hierna volgende scrimmage ons naar 02. Na de pauze dus tégen de harde wind in. Niettemin een sterker Ajax, dat van de vele kansen er slechts één vlak voor het einde benutte; Toon de Boer was de maker uit een aangegeven bal van Edwin van Hameren. Aldus een 03 overwinning. Juniores C3. Over de wedstrijd Swift C1Ajax C3 meldt Hannie Vonk ons het volgende: ,,Na een lange voetballoze periode wegens afgelastingen einde- Dit jaar zal voor het eerst om de „Hans Kok-beker" worden gespeeld. Deze prachtige trofee is beschikbaar gesteld door Hans Kok, jeugdspeler van Ajax, die echter wegens een hem overkomen ernstig ongeval niet meer kan spelen. Deelnemende verenigingen: ADO CVV Feyenoord Sparta Ajax De namen van deze verenigingen staan altijd borg voor een goede Jeugd. Laten we hopen dat tenslotte deelnemers, leiders e.a. op een geslaagd sportfeest zullen kunnen terugzien. Aanvang wedstrijden: 10.00 uur. Toegang gratis. De hoop uitsprekend dat Moedertje Natuur ons wel gezind zal zijn, groeten wij u tot 6 mei a.s. De Tournooi-Commissie 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 11