ROCHAS monsieur after shave Jong-Ajax Jeugdrubriek Tegen FC Den Haag eindelijk een wedstrijd met een uitstekend begin van onze kant. Volkomen verdiend danook dat Erwin Cramer 01 scoorde en alles leek verder op een gunstig verloop. Helaas werden wij met onze neus op de harde feiten gedrukt, met name dat het nog vóór rust 21 voor de gastheren was. Toch lieten wij ons na de pauze niet op onze kop zitten en vooral niet nadat Peter v. d. Hengst de gelijkmaker (22) had gescoord. Een overwinning zat er, gezien onze meerderheid en kansen, ,,dik-in". Maar die werden niet benut, zodat al-met-al de stand gelijk bleef. In tegenstelling tot het begin van bovenvermelde wedstrijd, was de aanvang tegen AZ '67 maar matig. De tegenpartij was veel ijveriger en dat resulteerde danook in een fraai Alkmaars doel punt (01). Maar onze jongens gingen zich langzamerhand herstellen en schiepen zich daarbij meerdere kansen. Maar jam mer genoeg, de bal wilde nu net niet wat Ajax zo gaarne zag: in het doel. Na de hervatting werd het spelpeil er niet beter op. Een wan hoopsoffensief van Ajax, drie minuten voor tijd, had succes. René de Haan zette, na enig goochelwerk op de rechterflank, goed voor, waar Rik v. d. Boog klaar stond om met een sublieme uit haal doelman Vooys te passeren. Een verdiend gelijkspel, met deze middag Rik v. d. Boog als uitblinker. Ook tegen PSV in Eindhoven hadden wij een slechte start. Reeds na twee minuten stonden we met 10 achter; vlugger kon het niet. Het werd na een half uur zelfs 20, ondanks dat we intussen veel beter waren gaan spelen dan onze gastheren. Rust 20. In de pauze is er wel een hartig woordje door trainer Van Daal gesproken en kijk, nauwelijks is de tweede helft enige minuten oud of Chris Verkaik scoort tégen met een lucky" hakbal. Dit bracht een grote stimulans en ons overwicht werd steeds groter. De gelijkmaker was danook volkomen verdiend en werd geproduceerd door de beste man van het veld, Freek Lamain, die maar even vier spelers grandioos passeerde en toen nog de kracht kon opbrengen voor een schot dat doel trof. PSV was nu intussen ook niet stil gaan zitten en kreeg b.v. twee kansen, die echter .goalie" Peter Jager op zijn post vonden. Ja, en toen gebeurde waar het gehele elftal om knokte: een goal. Erwin Cramer bracht goed op, liep door en knalde hard raak (23). De laatste zeven minuten wisten wij de winst vast te houden; twee kostbare punten waren in de wacht gesleept. Mede door verlies van de concurrentie is alles weer mogelijk. Vier punten uit de laatste drie wedstrijden dat mag er zijn. NU DÓÓRGAAN!! Uit de resterende zeven wedstrijden nog hoeveel punten Spelers van Jong-Ajax aan jullie het antwoord. A. Kraan Over de Juniores Al het woord aan Johnny Cornet: „Aangezien we tegen WGW destijds op hun terrein verloren, waren we thans natuurlijk zeer op revanche belust en in verband hiermede begonnen we met goed aanvallend spel. Het leidde echter niet direct tot doelpunten, maar toch, nog vóór de rust bereikte uit het middenveld een bal Donald de Vries en die zorgde voor 10. Na de pauze hetzelfde spelletje, waarbij vooral de WGW-doelman vele van onze pogingen tot een hogere score om zeep hielp. Een kwartier voor het einde stelde schrijver dezes de zege veilig. De volgende wedstrijd was tegen De Spartaan-uit. Ik kan mij niet herinneren dat, wat Ajax betreft, we ooit zo slecht gespeeld hebben. Het rijtje kansen dat werd gemistongelooflijk. Voor al vóór de rust. Nu, onze tegenstanders deden het beter en sloe gen drie maal raakWe moesten er verder maar over zwijgen." De Juniores A2 wonnen van Voorland A1 met 20 en versloegen Zeeburgia A2 met 31. Van eerstgenoemde wedstrijd bereikte ons het volgende verslag: „Aangezien we de uit-wedstrijd verloren hadden en Voorland maar 1 punt op ons achter stond, was deze wedstrijd van zeer groot belang voor de bovenste plaats. We begonnen goed met een straffe wind mee, daardoor konden we onze tegenstander behoorlijk onder druk zetten. Dit resulteerde na 25 minuten in een schot van René Enthoven op het doel van Voorland. De doel man liet de bal los en Ronnie Brouwer was er als de kippen bij om dit af te straffen (10). Met deze stand gingen we rusten. Ajax' Betaalde Jeugd (C-elftal) monsieur ROCHAS ROCH AS-PARIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 10