v. d. Beid had weinig geluk met zijn schoten. Doelman Erik Bruyn had een gemakkelijke middag. (Cor, geweldig en dank je wel. - Red.) Hetgeen Gaby Martinez schreef over hun uit-wedstrijd tegen Blauw-Wit, vinden we ook terug in de reportage (wie is de auteur daarvan? - Red.) van de Juniores BI over hün bezoek aan Blauw-Wit B1: voor ons altijd een moeilijke opgave, ondanks beter spel onzerzijds En er wordt verder dan gezegd dat we „ietwat" gelukkig zó royaal (30) gewonnen hebben. De rust ging in met een 10 voorsprong dankzij Rudie Das. Direct na de aanvang van de tweede helft kwamen we goed weg, toen Blauw-Wit het houtwerk raakte. Het was uiteindelijk Wim Kieft, die kans zag de stand op 20 te brengen en Leo Willems op het laatst hier nog een goaltje aan toe wist te voegen. In de uit-wedstrijd Zeeburgia B1 trof Ajax een tegenstander die zich zeer goed op deze partij had voorbereid en alles-op-alles zette om ons één of meerdere punten afhandig te maken. Rust: 00. Waren de eerste tien minuten van de tweede helft voor onze jongens, daarna was het woord aan Zeeburgia, dat enkele malen gevaarlijk kwam opzetten. Maar net toen de vele bezoe kers aan een puntenverdeling dachten, maakte Wim Kieft op weergaloze wijze een doelpunt, direct gevolgd door een tweede goal van Rudi Das, zij het dat die op wel wat gelukkige wijze tot stand kwam. In ieder geval had de B1 een lastige klip goed omzeild. Zijn we toe aan de Juniores B2, die „thuis" gelijkspeelden tegen AFC B1 (22) en met deze uitslag tevreden waren. Want was onze ploeg aanvankelijk goed begonnen, de wedstrijd werd ver der door AFC beheerst. Kort na het begin konden onze jongens de leiding nemen door een mooie goal van Jaap v. d. Loo. Maar daarna moesten we, door „achter" alles dicht te houden, pro beren die voorsprong te behouden, wat tot de rust aardig gelukte. In de tweede helft wisten de gasten de achterstand binnen 15 minuten om te zetten in een 21 voorsprong. Pas in het laatste kwartier konden wij het spel weer meer naar onze hand zetten en via een strafschop, door Sjaak de Heer ge nomen, alsnog op 22 te komen. Tegen koploper DWV B1 die een voorsprong had op Ajax van 4 punten was het dus zaak de uit-wedstrijd te winnen, wilden we nog enige kans op de bovenste plaats gaan maken. Helaas het veel grotere fysieke overwicht van de thuisclub, daar waren onze jongens niet tegen opgewassen. Het was aan onze doelman te danken, dat we al niet in de eerste helft op grote achterstand werden gezet, maar al-met-al was niet te verhinderen, dat we een 30 nederlaag tegen de Noorderlingen moesten incasseren. Na een rustperiode van vier weken konden de Juniores Cl de competitie-draad weer opnemen en wel in een niet gemak kelijke uit-wedstrijd tegen Uithoorn. Het was vooral in de eerste helft, dat voor ons met zon en wind tegen onze verdedi ging heel wat te verwerken kreeg, maar zij deed het goed. Na de thee kwam Ajax echter goed terug en nu was het de defensie van de thuisclub, die onder zware druk werd gezet. Het duurde tot vier minuten vóór het einde, toen in de Uithoorn-achterhoede een voorzet van links verkeerd werd beoordeeld en Winnie Haatrecht er als de kippen bij was om hard en onhoudbaar in te schieten. Even later werd deze schutter in het strafschopgebied gevloerd op een wijze die een-strafschop-uit-het-boekje be tekende, maar de scheidsrechter overigens met zijn neus er bovenop verklaarde niets onrechtmatigs te hebben gezien. Het kan verkeren Toch een mooie overwinning op een moei lijke tegenstander. Tegen AFC heeft de C1 een slechte wedstrijd gespeeld. We zullen maar denken dat het aan de zenuwen heeft gelegen. Er was hier namelijk sprake van een vóór-wedstrijd in ons Stadion en dat zal een grote rol hebben gespeeld; hadden de jongens waarschijnlijk niet gedacht. Er werd in de eerste helft vooral onverstandig gespeeld; steeds maar aanvallen, maar daarbij de bal veel te veel bij zich houden in plaats van af te spelen. Nu, daar werd in de pauze wel een pittig woordje over gesproken en hoewel het daarna beter ging, kon b.v. onze verdediging toch haar draai niet vinden. En eigenlijk onbegrijpelijk, want AFC kwam nauwelijks over de middenlijn. Tegen het einde was het Winnie Haatrecht, die met twee knappe goals voor de wel ver diende overwinning zorgde. Onze verslaggever (tussen twee haakjes, zijn informatie zag er prima uit. - Red.) merkt aan het einde terecht op: toch proberen de zenuwen beter de baas te blijven; dat hebben we b.v. straks in toernooien hard nodig Onze Juniores C2 speelden een moeilijke en spannende partij tegen Rivalen C1waarvan de eerste helft doelpuntloos verliep. Na de thee een sterker Ajax, dat resulteerde in een goal van Bart Rood, die een ingeschoten bal van Edwin van Hameren voor de voeten kreeg. Het werd 02, toen Toon de Boer een keurig door Bart genomen corner verrassend goed inkopte. Met het einde van de wedstrijd in het zicht dacht Ajax op rozen te zitten, maar onze tegenstanders lieten het er niet bij zitten. Een afstandsschot verdween achter onze doelman (12) en maakte de ontmoeting nu zeer spannend. Maar een schitterende bal van André Goudswaard „over-de-hele" naar Bart Rood, die klaar stond om oerhard in te schieten, maakte aan alle illusies van Rivalen een einde. Het gehele elftal heeft er hard voor ge werkt; onze betere conditie vooral gaf de doorslag voor deze 31 zege. Ook de thuis-wedstrijd tegen DWV C1 was niet zo eenvoudig. Al in de vijfde minuut wist Edwin van Hameren met een fraai af standsschot ons de leiding te geven, maar daar bleef het voor lopig bij, waarbij dient opgemerkt dat DWV eens dicht bij de gelijkmaker was. Na de hervatting hetzelfde beeld: beide par tijen kregen ruimschoots kansen, maar pas kort vóór het einde werd een voorzet van rechts (Edwin) door Bart Rood ingekopt, waardoor de einduitslag op 20 voor Ajax kwam. De week hierop naar Roda '23 in Bovenkerk. Onder bar slechte weersomstandigheden. Alhoewel wij voor deze tegenstander ge waarschuwd waren, keken wij al heel spoedig tegen een 10 achterstand aan. Langzamerhand kregen onze jongens wat meer vat op het spel, hadden minstens drie goede scoringskansen, maar helaas, die werden niet benut. Het plan om na de hervat ting dóór te drukken, kwam niet tot wezenlijke uitvoering, wat vooral moet worden toegeschreven aan de fysiek grotere kracht van de Bovenkerkers. Bovendien gaf de scheidsrechter hun nog een cadeautje in de vorm van een (onbegrijpelijk) penalty die benut werd. Onze laatste man, Nico Brouwers, redde kort voor tijd de eer, zodat met een 21 verlies deze ontmoeting werd beëindigd. Vijf punten uit drie wedstrijden voor de Juniores C3. Nu, dat is een zeer behoorlijk resultaat. De partij tegen Zeeburgia C2 leverde een 23 overwinning op, en de uitslag wijst er al op, dat dat niet zó maar eventjes ging. „Moeizaam lezen we. Vooral toen de tegenstander vanaf de aftrap scoorde, stonden onze jongens wel vreemd te kijken. Maar tien minuten later maakte Ronald v. d. Berg gelijk, terwijl Nicky Hulscher met een mooi doelpunt ons aan de leiding bracht; uit een hoekschop bracht Nicky de bal met zoveel effect voor de goal, dat deze via één der verdedigers in het doel verdween. Maar Zeeburgia zou gelijk komen, wéér door een dekkingsfout (ook bij het eerste Z.-doelpunt) van onze verdediging. Dat we tenslotte toch de volle winst zouden behalen, kwam door Ronald v. d. Berg. Uitslag 23. Tegen Abcoude C1 begonnen onze jongens zeer nerveus. Ballen werden gemist of maar half geraakt. Maar de tegenpartij bleef volharden in zijn verdedigende tactiek en daardoor leden we voorlopig geen schade, hoewel de wedstrijd er natuurlijk niet mooier op werd. Na de pauze eigenlijk hetzelfde beeld. Een wat meer aanvallend Ajax, maar voor de rest niets vermeldenswaar digs. Gauw vergeten. Score 00. Van de wedstrijd JOS C1Ajax C3 geeft Herman Nieuwenhuis een kort resumé: 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 9