Jeugdrubriek BEIKR BIESHAAR BEIKR BIESHAAR Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting Door de eerder vermelde weersomstandigheden en als gevolg daarvan de idem zovele afgelastingen is deze rubriek ditmaal niet zo uitgebreid. Gaby Martinez is ditmaal de correspondent voor de Juniores Al. „Aantreden tegen Blauw-Wit betekent nog altijd het spelen tegen een lastige toegenstander. Bovendien waren er bij ons nogal wat blessures, maar de invallers deden het goed. In de eerste helft was het Ron Matteman die, opkomend op rechts, de doelman met een mooie „lob" verraste, waarna Remco Muller ervoor zorgde dat de eerste helft met een 20 voorsprong voor Ajax kon worden afgesloten. Na de thee werd er door ons nog tweemaal gescoord, t.w. Donald de Vries en Philip Uitenboogaard. Voor het publiek geen aantrekkelijk schouwspel, omdat Blauw-Wit sterk verdedigend speelde. Een week later togen we naar Mijdrecht om tegen Argonaut te spelen. Ondanks het slechte veld aldaar werd er goed gevoet bald. Het was Remco Muller die ons al spoedig aan een voor sprong hielp en die even later verhoogde, toen Ronald Paaimans goed dóórging en op-maat voorgaf. John Cornet maakte er in deze eerste helft 30 van. Na de hervatting voegden wij hier aan nog twee goals toe: één van Ronald Paaiman (strafschop) en één van Eef Heyt. Toch slaagde Argonaut erin één keer langs te komen en de eer te redden, toen bij ons de concentratie wat wegzakte. Eindstand 15. Een leuke wedstrijd, ondanks wat ik reeds opmerkte het zeer slechte veld. Ronald Paaimans vooral speelde een goede partij." (Dank je, Gaby; wat ons betreft, mag ook jij het méér doen. - Red.) Goed nieuws ook van de Juniores A2, na de nederlaag tegen Voorland. In de uit-wedstrijd tegen DWS A2 werden de blauw zwarten met 62 geklopt. Met de wil zich te revancheren voor het hierboven aangehaalde verlies was de ploeg 100 pet. ge- motivee.rd Reeds na tien minuten had Ajax de leiding uit een goede combinatie waarbij betrokken waren: Jeroen v. d. Beid, Marcel Boonstra, Jan Weggelaar en als afronder Ronnie Brou wer. Maar zó gemakkelijk kwam de buit nu ook weer niet binnen; een door DWS benutte vrije schop en een fout in het linker verdedigingsvlak brachten ons zelfs op een 21 achter stand. Daar moest natuurlijk iets aan gedaan worden. Philip Uitdenboogaard benutte een penalty en bracht daarmede bij het ingaan van de rust de partijen weer op gelijke voet (22). In de tweede helft ging Ajax dóór. Een goed door Philip genomen vrije schop, ingekopt door Marcel, gestopt, maar de terug springende bal werd een prooi van Ronnie Brouwer en het was 23. DWS moest nu geheel in de verdediging terug Ajax had het spel volkomen in handen en hield het hoofd koel. Zocht goed de ruimte, benutte veelvuldig de vleugels en in deze fase van de strijd werd ons vierde doelpunt geboren. Een „beauty"! Een schitterende dieptepass van Jan Weggelaar, prima vóórgetrokken door de snel sprintende Marcel Boonstra, waarna Jan Papilaya, goed naar binnen gekomen, hard en zeer fraai inkopte (24). DWS was geslagen. Een kopbal van Philip werd nog net door de keeper van DWS gestopt, maar niettemin produceerde Ronnie hieruit ons vijfde doelpunt, waarna René Enthoven met een heel mooi schot er 26 van maakte. Het gehele elftal draaide zeer goed, met enkele absolute uitblinkers: Jan Weggelaar, Philip Uitdenboogaard en vooral vóór de rust: Corrie Smit. Wéér een uit-wedstrijd, namelijk naar SDZ A1. Direct na het begin een fout van Cor Smit (niet goed terugspelen op Erik) en hoewel de ingeschoten bal in eerste instantie nog werd gestopt, was het in de „rebound" dat SDZ kon scoren. Wat óók al direct bleek was, dat onze tegenstanders het meer op de benen dan op de bal hadden voorzien. Er werden verschrikkelijk gevaarlijke overtredingen gemaakt, waardoor onze jongens geïntimideerd geraakten. Toen een hoge bal vanuit onze verdediging door het midden óver de SDZ-verdediging ging, was het Ronnie Brouwer die gelijk maakte. Hij stond daarbij wel duidelijk buitenspel, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt toch goed (11). Na de hervatting gooide Ajax er een schepje op. Een prachtige trekbal van Jan Papilaya werd door Jeroen v. d. Beid keihard tegen de lat geschoten. Het was echter uitstel van executie, want enkele minuten later leidde een fraaie actie van Jeroen (omspeelde keurig twee tegenstanders en plaatste fraai in de hoek) tot een 12 voorsprong voor Ajax, die hij kort hierna opnieuw heel mooi tot 13 uitbouwde. Gé van Wees, ingevallen voor Wim Wolffgramm, ontving een mooie trekbal van Pim Rookhuizen, zette zijn slof er onder en zo werd het 14. „Al met al was ik blij dat we zonder ernstige blessures van het veld konden stappen," aldus leider C. van der Wal, aan wiens keurig verzorgde uitvoerige gegevens we het bovenstaande ont lenen en waarbij wij hem ook nog verder gaan volgen over de wedstrijd Ajax A2DEC A1 (40). Aangezien we de ontmoeting „uit" tegen deze tegenstander hadden verloren, was er nog wat goed te maken, c.q. te ver rekenen. En dat bleek al direct; Ajax domineerde over alle linies. Cor Smit gaf ons na 20 minuten de leiding. Een ons toegestane penalty werd door Marcel helaas gemist en ook Gé van Wees had pech, toen hij oerhard tegen de onderkant-lat knalde. Marcel miste een droomkans, maar herstelde zich later door een goed genomen corner van Wim Wolffgramm mooi in te koppen. Maar toch Marcel had vandaag zijn dag niet. Kan de beste gebeuren! Een tweede helft met hetzelfde beeld: een veel sterker Ajax tegen een pover DEC. Alleen hun aanvoerder kon er wat van, maar wist alléén natuurlijk ook niets uit te richten. Een fraai doelpunt van Corrie Smit na een geweldige rush, keihard in de bovenhoek geschoten, bracht ons op 30 en daarmee was de wedstrijd beslist. Een tweede penalty werd door Gé van Wees pas in tweede instantie benut Strafschoppen nemen, daar moeten we tijdens het trainen toch eens goed op oefenen! Jeroen RIJKSSTRAATWEG 84 DUIVENDRECHT TELEFOON 020- 991625-992420 Met Ajax-diploma 10°/o korting 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 8