activiteiten ontspanningscommissie ajax-jeugd Toen er in januari 1978 besloten werd om tóch (op veler ver zoek en na het verhelpen van enige problemen) Carnaval" te vieren, is dit qua organisatie een hele klus geweest en vooral toen als datum werd vastgesteld: 4 februari 1978, de officiële carnavalsdag. Spoedvergaderingen met de nog bestaande Raad van Elf volg- CARNAVAL IN ONS JEUGDHONK - Proclamatie van Zijne Hoogheid den, proberen om nog muziek te krijgen voor zo'n avond, wat betekent, dat je genoegen moet nemen met een „strijkje" dat toevallig nog vrij is. Proberen om nog een groep Dansmarikus te bemachtigen; uiteindelijk is een carnaval zonder deze Dans marikus géén carnaval; verder het opzetten van een tombola en nog veel meer problemen. Dan de zorg rondom een groot aantal mensen, die bezig zijn om zo'n avond te doen slagen. Hiervoor namens de OC ook vanaf deze plaats nog onze hartelijke dank. Als dan de bewuste avond is aangebroken, in het feestelijk versierde Jeugdhonk, kan het feest beginnen. In de meest vreemdsoortige creaties en daardoor vaak onher kenbaar, zien we zeer vele gasten hun opwachting maken en langzaam ontstaat die echte carnavalssfeer. De avond werd officieel geopend door de intocht van zo'n 20 Dansmarikus, de Prins met zijn Vorst en de Raad van Elf. Nadat de Prins zijn proclamatie had voorgelezen, nam de pret een aanvang. Vader Kamlag had vanwege zijn vakantie de scepter overgedra gen aan zoon Tom, die met zijn „jongens" de aanwezige dorstige kelen steeds op tijd kon smeren. Boze tongen beweerden dat Tom de verwarming extra hard had opgestookt, om zodoende méér omzet te halen dan zijn vader de vorige keer. Ja, dan was er weer het optreden van onze imitatie Corry van Gorp in de persoon van mevrouw De Bruyn. Fantastisch zoals zij daar weer was, in vol ornaat! Jammer was het, dat zij door het late uur van haar optreden de tekst een beetje kwijt was. Echter op een voor haar kritiek moment was de redding nabij in de persoon van de echte Corry van Gorp, die haar met daad en raad kwam bijstaan. Een paar apart, dit duo dat met hun optreden overal volle zalen kan boeken. Werkelijk, dit was klasse! Dit waren ook zo'n beetje de woorden van Prins Willy de Magiër de Eerste en Vorst Piet de Lijntrekker, die met hun Raad van Elf zichtbaar van het gebodene genoten. Na de gebruikelijke uitreiking van de diverse onderscheidingen, volgde de tombola, die door de vele gevers (waarvoor veel dank) er weer prima uitzag. Het was inmiddels al naar de vroege uurtjes gelopen en lang zaam kwam het einde van een weer enorm feest, dat blijkens de vele positieve reacties opnieuw zeer geslaagd kan worden genoemd. En dit dankzij uw aller medewerking. Wij mochten weer een aantal zieken verblijden met een presentje. Deze keer waren dat: mevr. Eisinga (moeder van een C-junior) P. Holtgreive - A-junior A. Blanker - B-junior M. van Zyst - B-junior A. de Jonge - C-junior (Goed werk. Bravo! - Red.) Tot zover een opsomming van enige van onze activiteiten. Namens de OC Ajax-Jeugd, A. L. van Zoest, secretaris 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 7