SENIORES-OVERZICHT Dankbetuigingen W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp Wij willen dit overzicht beginnen met een verzuim goed te maken. Twee van onze spelers hebben onlangs in het zieken huis een operatie ondergaan; we hadden u daarover in ons vorige nummer moeten informeren. Gelukkig zijn Willem Stuut en Arnold Boerkoel weer aan de beterende hand, hoewel hun heroptreden op het veld nog wel enige tijd zal vergen. En dan nu het voetbal: De weergoden zijn ons in de maand januari erg gunstig gezind geweest en afgelastingen hebben zich bijna niet voorgedaan. Ajax 3 speelde desalniettemin erg weinig, omdat de eerste zon dag een inhaalzondag was en het daarna opnieuw een zondag vrij was vanwege het oneven aantal clubs in deze afdeling. Thuis werd een 31 overwinning geboekt op het laaggeplaatste De Spartaan 2. Noodgedwongen moest met andere spelers wor den aangetreden, want Roel den Hartog is nu definitief naar het C-elftal overgegaan en Willem Stuut en Arnold Boerkoel zijn, zoals boven reeds vermeld, tijdelijk uitgeschakeld. De basis was nu: Jan Schipper Hennie Henrichs Rob Ombre Kenneth Pont Ron Oudendijk John van Meerlant Rolf Grootenboer Jacky Manuputty John van Helvert Jan Letschert Hans de Vos Vooral in de eerste helft was Ajax duidelijk sterker dan De Spartaan en er deden zich enkele goede kansen voor om de score te openen. In de twintigste minuut gebeurde dat; een goede actie van Jan Letschert bracht Jack Manuputty in goede positie. Deze speelde zich goed vrij en kogelde keihard in de bovenhoek (10). In de tweede helft begon Ajax wederom goed. Bijna had Jan Letschert succes, want reeds in de tweede Mevrouw R. Louwaard-Cadee dankt mede namens de verdere familie voor de vele hartelijke bewijzen van deelneming onder vonden bij het overlijden van Frans. Mede namens mijn kinderen wil ik dank zeggen aan het bestuur van Ajax en al degenen die belangstelling hebben betoond bij het overlijden van onze man en vader. Mevr. M. van der Velden-Kühne Langs deze weg wil ik het bestuur, de elftalleiding, spelers en verdere bekenden hartelijk danken voor de vele blijken van be langstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis. A. Boerkoel Jr. Mede namens mijn vrouw wil ik gaarne iedereen, in het bijzonder de spelers van het 3e elftal, de heren Schoevaart, v. d. Zwaag en Heisterkamp alsmede de familie Manuputty en F. Grooten boer, danken voor de betoonde belangstelling en attenties die ik tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis heb mogen ontvangen. Willem Stuut minuut zag hij een inzet door een back van de doellijn gehaald, toen de keeper al was gepasseerd. Na een kwartier waren we opnieuw dicht bij 02, maar John van Helvert schoot net naast. Uit een tegenaanval kwam De Spartaan op 11. Ajax kreeg het toen enige tijd moeilijk, maar in het laatste kwartier was de ploeg weer duidelijk sterker. In de 33e minuut bereikte een goede pass van Hennie Henrichs, John van Meerlant, deze om speelde de keeper en scoorde 21. In blessure-tijd werd het tenslotte nog 31, toen een voorzet van John van Helvert door Jan Letschert via de rug van de Spartaan-keeper werd ingekopt. Een verdiende overwinning, 't Is jammer dat het derde elftal nu weer twee weken vrij is voor de competitie. Ajax 4 wist in Utrecht tegen Zwaluwen Vooruit 2 een 21 overwinning te behalen. Nu is Zwaluwen aitijd een moeilijk te bestrijden tegenstander geweest, doch door een goede inzet en het nodige inzicht kwamen we vrij vlot op 01 via een uit gekookte kopbal van Fons Erich. Men kon hier goed het belang zien zich op te stellen voorbij de tweede paal; helaas wordt dit nogal eens verwaarloosd. Tot aan de thee werd er niet meer gescoord, hoewel zich nog enkele doelrijpe kansen voordeden. Vrij vlot na de hervatting wist Wil Thiel de score op te voeren naar 02, wat voor ons een grote weelde was. Nog meerdere kansen deden zich daarna voor, doch het gelukte niet de voor sprong verder uit te bouwen. Zowaar wist Zwaluwen Vooruit nog een goal te fabriceren, waarbij onze verdediging niet geheel vrij-uit ging. Het bleef 21. De uitwedstrijd tegen Amstelland 2 werd een 31 nederlaag, hoewel we bij de thee nog met 01 aan de leiding gingen. Vóór rust hadden we de straffe wind tegen, werd er goed gevoet bald, langs de grond gespeeld en goed geplaatst. In de tweede helft zagen we ineens een heel ander spelbeeld. Reeds in de tweede minuut werd het 11 door slecht wegwerken in de verdediging. Spoedig daarna werd het zelfs 21 door een blunder van Dirk van Beusekom, die een bal van zeker 40 meter terugspeelde, terwijl er een tegenstander tussen zat. Het cadeau werd uiteraard in dank aanvaard. Dat het via een clean offside- goal nog 31 werd is eigenlijk alleen maar belangrijk voor de statistiek. Thuis tegen Celeritudo 2 werd het helaas opnieuw een neder laag. Ditmaal met 01. Toch deed het begin het beste hopen. Ajax speelde de eerste twintig minuten energiek en agressief, doch helaas werden er maar weinig kansen gecreëerd. Het schieten b.v. is een groot probleem en het enkele schot dat uit eindelijk op de Celeritudo-goal werd gelost, werd op eenvoudige wijze door de kundige en actieve doelman onschadelijk gemaakt. Langzamerhand kregen de Utrechters meer vat op het spel en er ontstonden enkele gevaarlijke situaties voor ons doel. Jos Vonk echter wist 't allemaal wel te klaren en zo bleef de stand bij rust nog dubbelblank. Na de hervatting hadden we enkele omzettingen om wat meer body en lengte in de aanval te krijgen, doch 't mocht niet baten. Enkele uitvallen van Celeritudo waren zelfs beslist gevaarlijk en uit één van deze counters scoorden de Utrechters 01, toen onze verdediging niet attent reageerde en de bal vrij lieten inkoppen. In deze stand kwam, ondanks hard werken van het Ajax-team, geen verandering meer. Cees Kuipers beterschap toegewenst met zijn enkelblessure! Ajax 5 behaalde vier punten uit de laatste drie wedstrijden en handhaafde zich daarmee in de middenmoot. Thuis werd het eerst een 11 gelijkspel tegen de Zwarte Schapen 2. Het was een erg moeilijke wedstrijd, omdat de mensen uit Diemen niet 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 4