van de voorzitter Kort verslag van de ledenraadvergadering 12 januari 1978 Over het vertrek van trainer-coach Ivic, aan het eind van dit seizoen, heeft u natuurlijk veel kunnen lezen. Zoals helaas gebruikelijk in gevallen waarin een trainer een club verlaat, stort een gedeelte van onze vaderlandse sport pers zich daar op met vaak zulke tenden tieuze berichten en verhalen, dat de haren je te bergen rijzen. Wij kunnen zelf hierover kort zijn: Het bestuur van Ajax had de heer Ivic een vorstelijk contract aangeboden. Het al of niet aanvaarden van dit contract heeft de heer Ivic weken lang uitgesteld. Op 2 februari jl. vonden wij het nood zakelijk dat wij moesten weten waar wij aan toe waren. Wij hebben de heer Ivic dit duidelijk doen weten. Immers, wilde Ivic niet blijven, dan was het zaak zo spoedig mogelijk voor een opvolger, te zorgen, wilde je de voorbe reidingen voor het volgend seizoen, die al in volle gang waren, goed laten verlopen. Je kan een eventuele opvolger niet met de ideeën, hoe goed deze ook mochten zijn, zo men dat in de volksmond noemt, „opzadelen". Tegen de verwachtingen in, ook wel te leurstelling en verbazing, kwamen wij niet tot overeenstemming. Onze indruk was, dat een andere vereni ging nog meer te bieden had dan Ajax en wij moesten wel besluiten de heer Ivic aan het eind van dit lopende seizoen te laten vertrekken. Zeer, zeer spijtig, want alhoewel wij nog enkele maanden hebben te gaan, kan nu al gesteld worden, dat de heer Ivic alleen maar lof verdient voor de wijze waarop hij zijn vak bij Ajax heeft uitgeoefend. Wij hebben op prettige wijze met hem samengewerkt en dat zal zeker tot aan zijn vertrek voortduren. Dan de nieuwe, voor ons Ajacieden oude bekende, trainer-coach Cor Brom. Snel handelen om deze te trachten aan Ajax te binden was noodzakelijk, daar bekend was, dat hij zich nog niet aan Sparta, Feyenoord of een andere vereni ging had gebonden. Immers na een spoedbespreking van ons bestuur met onze Technische Advies- Commissie en een persoonlijk gesprek van ondergetekende met aanvoerder Ruud Krol, kwam Cor Brom bovenaan op de vervangingslijst te staan. Zodoende konden wij reeds op 10 februari bekend maken dat Cor Brom met ingang van het seizoen 1978-1979 zich voor drie jaren aan Ajax had gebonden. Op de persoon Brom komen wij in een later stadium uiteraard nog terug. Tot slot dan nog enkele woorden aan de wedstrijd AjaxJuventus gewijd. Wederom is bewezen dat een wedstrijd niet eerder is afgelopen dan na het laatste fluitsignaal. Toch graag mijn verdiende hulde aan onze spelers voor hun inzet en onversaagd aan vallen tegen het zo verfoeide Italiaans grendelsysteem. Wij zijn m.i. beslist niet kansloos in Turijn, ook daar zullen we kansen krijgen die, naar ik hoop, met meer geluk kunnen wor den benut. Want op 1 maart jl. waren we beslist niet het Lucky Ajax", waarvoor men ons vaak ten onrechte mee betitelt. J. van Praag In zijn openingswoord vlecht de voorzitter alsnog de installatie van ex-penningmeester Henk Timman tot lid van de ledenraad. Dit had tijdens de vorige bijeenkomst niet kunnen plaatsvinden wegens afwezigheid van de betrokkene. Verder moet de heer Van Praag helaas melding maken van het overlijden van onze clubgenoot Frans Louwaard, waarvoor enige ogenblikken stilte in acht worden genomen. Geen ingekomen stukken aanwezig zijnde, worden de notulen van de vergadering van 21 november 1977 aan de orde gesteld en nadat daarin enkele wijzigingen zijn aangebracht on der dankzegging aan de secretaris, goedgekeurd. Bij punt 4 van de agenda: Bestuursmededelingen en wat verder ter tafel komt, wordt aan het college het een en ander uit de doeken gedaan wat betreft de moeilijkheden rond de continuatie van aflopende contracten. Met belangstelling en vaak niet zonder verwondering wat betreft bepaalde eisen neemt de vergadering kennis van de bestuursverklaring, waarbij nog van verschillende kanten commentaar volgt. Hierna wordt de bijeenkomst voortgezet met een bespreking over de opvolging van voorzitter J. van Praag. Het punt dat hierbij als eerste aan de orde komt is de te volgen procedure, nu met name uit de ledenraad stemmen zijn op gegaan voor een vervroegde kandidaatstelling. Daartoe is door het bestuur juridisch advies ingewonnen ten aanzien van de reglementaire mogelijkheid hiertoe. Die blijkt volgens het rechts kundig antwoord niet aanwezig te zijn. Dat de ledenraad wel alreeds zoals inmiddels bekend met een kandidaat contact heeft, blijft dus voorlopig voor wat het is; alle stemgerechtigde leden kunnen (zoals in de inmiddels verzonden convocatie ook vermeld - Red.) tot 17 augustus a.s. kandidaten voorstellen, met inachtname van art. 44 HR. Door gebruik te maken van de daartoe thans reeds gestelde mogelijk heid zou de ledenraad ruimer tijd krijgen zich over zijn keuze te beraden. De rondvraag neemt geruime tijd in beslag. Achtereenvolgens komen aan het woord de heren A. van Dijk (12£ jaar notulen in boekvorm voor secretaris), Boerkoel (kosten Hoogenboom's Bewakingsdienst; over dit punt ook de heren Fischer, Potharst, Caransa, Timman, Neefjes, Van Eyden en H. Pil), Kamlag (reclame, seizoenkaarten; over dit laatste ook de heren Neefjes en Boering), Fischer (I.F.-man), Petersen (publieke belang stelling; hierover ook de heer Potharst), v. d. Zwaag (aankoop Jordan; hierover spreken ook o.a. de heren Van Wijk, Fischer, Caransa, Lambregts, Timman, Van Dijk), P. van Deyck (wed strijd tegen Iran), Potharst (inkomstenderving wegens w.k.), Schoevaart (Bouma, bezoek voorzitter aan Seniores-Commis- sie), Neefjes (over voorzitter/Jeugdcommissie), H. Pil (con tract Ivic), Van Wijk (toelichting op de zaak-Jordan), Hordijk (krantebericht van Van Hanegem over zaalvoetbaltoernooi), Caransa (Financiële Commissie; hierover ook nog de heren Van Wijk, v. d. Zwaag en Fischer), H. Smit (publieke belang stelling), Been (voorbereiding nieuw jeugdseizoen; hierover ook de heer Boering). Waarmede de discussiestof op was. 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 3