Kroniek ajax-nieuws We schrijven daags na de topper" FEYENOORDAJAX Nou, topper". Beide elftallen hebben betere tijden gekend, afgemeten naar sterke, ja roemrijke elftallen en onvergetelijke wedstrijden tegen elkaar. Niettemin b I ij f t een ontmoeting als deze tussen Rot terdam en Amsterdam of omgekeerd toch altijd er één met een bijzonder karakter. Maar ditmaal was er een belangrijke negatieve factor aanwezig die de wedstrijd verlaagde naar een maar matig niveau: het praktisch onbespeelbare veld. Natuurlijk, bij voetbal in het algemeen en zeg dan vooral in de prof-klasse zijn ,,weke" overwegingen taboe. Ongunstige weers omstandigheden zoals b.v. tijdens de beker-wedstrijd: Roda JC tegen Ajax, toen het de gehele speeltijd letterlijk met-bakken-uit- de-hemel kwam, vormen uiteraard geen beletsel. Anders wordt het echter, zoals op zondag 12 februari jl. in de Rotterdamse Kuip (elders was het al niet veel beter; er werden danook 6 ere divisie- en 5 eerste-divisie-wedstrijden afgelast), als het veld in een dusdanige toestand verkeert, dat het voor de spelers gevaar gaat opleveren. Zo was dat in het onderhavige geval inderdaad; en we weten ons zeker niet de enige als we van opvatting zijn dat een prof-wedstrijd niet anyhow" behoeft door te gaan. Ver der zullen wij er hier niet over uitweiden; er is reeds het nodige over gezegd en geschreven. Volstaan wij wel met vast te stellen dat derhalve internationaal arbiter Corver een afkeurens waardige beslissing nam om tegen algemeen oordeel in, ook van medische zijde (zowel de Feyenoord- als Ajax-clubarts), beide elftallen tóch binnen de krijt(ijs-)lijnen te roepen. Omdat we hier met twee ploegen te maken hadden, die uiteinde lijk altijd voétbal blijven spelen, is alles nog goed afgelopen, maar ruime kansen zijn anders aanwezig om flinke blessures op te lopen. Dat, met het oog op komende belangrijke ontmoetingen, Ajax in dit verband wat voorzichtiger te werk ging dan Feyenoord is te begrijpen; de Rotterdammers toonden op de ijsvloer inder daad meer moed. Reeds na negen minuten schoof v. d. Lem uit een aanval van links de bal achter Piet Schrijvers en deze voorsprong was in de eerste helft zeker verdiend. Na de hervatting kreeg Ajax langzamerhand wat beter vat op het spel, er kwam méér pressie, maar het moest toch tot zes minuten voor tijd duren aleer een fraaie actie van Tscheu door Ruud Geels schitterend met ,,het koppie" werd afgerond. Derhalve een verdeling van de punten, waarmede, dachten we, Ajax tevreden kon zijn. We zijn nu wel met FeyenoordAjax bij u de kroniek binnen gestapt, maar er valt nog iets van vóórdien te releveren, nl. de competitiewedstrijd tegen NAC en de eerste ontmoeting tegen Roda JC in de strijd kwartfinale om de KNVB-beker. Op de laatste zondag in januari jl. (de ,,kop" van 1978 is er dus alweer af) de club uit Breda op bezoek. Dat liep aanvankelijk ,.als een trein", waarbij Dick Schoenaker voor de hattrick zorgde door nog vóór de pauze driemaal te scoren na goed voorberei dend werk (corners en vrije schop) van Simon Tahamata. In deze eerste helft redden de gasten toch nog de eer. Na de hervatting heeft Ajax vele kansen gehad om het overwicht in doelpunten uit te drukken, doch mogelijk reeds met de gedach ten in Kerkrade op woensdag 1 februari tegen Roda JC bleef de stand verder 31 voor Ajax. Gaan we dan meteen maar door naar Limburg, naar Roda JC, waar we schreven het reeds onder bar slechte weers omstandigheden werd gespeeld. Het liep voortreffelijk bij Krol en zijn medespelers. Vóór de pauze was het Johan Zuidema die met een fraaie ,,lob" de té ver voor zijn doel staande Jongbloed versloeg. In de tweede helft sloeg Geert Meijer tweemaal toe, waarvan Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1977/1978 - Februari 1978 - No. 7 Abonnement (voor niet-leden) f 20,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 15 maart a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn De kaartverkoop waaraan organisatorisch méér aan vast zit dan u denkt 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 1