Ajax-carnaval ROCHAS monsieur after shave Op zaterdag 21 januari jl. organiseerde de Vrienden van Ajax onder hun nieuwe naam ,,De Meerkoetjes" voor de vijfde keer de jaarlijkse carnavalsavond. Ook ditmaal mag weer van een groot succes gesproken worden. De stemming zat er al vroeg in en toen dan ook om 21.11 uur het carnaval op grootse wijze door Prins Thomas I officieel werd geopend, was er geen houden meer aan. Hoogtepunten van deze avond waren o.a.: het tot ridder slaan in de Orde van ,,De Meerkoetjes" van de heer A. Kraan, dit in verband met de onlangs afgesloten periode als Commissaris Amateur-zaken van Ajax en het feit dat hij vanaf het allereerste begin acte de présence heeft gegeven. Geridderd moest hij, met vijf lieftallige en keurig uitgedoste dames, een ,,ere-ronde" maken door de feestelijk versierde zaal. Ook de heer J. Westrik, die ter gelegenheid van het uitreiken van deze ridderorde aanwezig was, werd door Prins Thomas I naar voren gehaald, van passende carnavalskleding voorzien, de ver sierselen der Meerkoetjes omgehangen en hij was eveneens rijp voor een ere-ronde mét de reeds eerder genoemde dames. Het optreden van Ronnie Tober was geweldig, hij had de zaal helemaal mee, ruim een half uur op de Bühne en hoe. Het optreden van Conny Vink, daar zijn geen woorden voor, zij maakte het helemaal grandioos. Een moeilijke taak hadden 3 leden van de Raad van Elf. Zij moesten de onderscheidingen bepalen voor: de best geklede dame, de best geklede heer, het best geklede koppel, de origi neelst geklede dame-heer en Miss Ajax. Het peil was heel hoog, er waren werkelijk „plaatjes" bij. Prins Thomas I vroeg dan ook, voordat hij tot de prijsuitreiking overging, om clementie voor de jury, omdat hij zelf ook wel inzag dat de keuze erg moeilijk was. Alles werd sportief opgenomen en de gelukkigen gingen, om hangen met de onderscheiding, toch met enige trots naar hun plaats terug. Om 3.00 uur in de ochtend werd de muziek, die op waardige wijze werd verzorgd door De Dauwtrappers en De Pretenders, besloten, waarna aan een geslaagd feest een einde kwam. Wij mogen vooral niet nalaten om Prins Thomas I hartelijk te bedanken voor zijn geweldige inzet en elan waarmede hij deze avond tot een groot succes maakte. Geweldig, Tom! Verder bedanken wij Conny Vink, Ronnie Tober, De Dauw trappers en De Pretenders voor hun muzikale prestaties, ons publiek voor de mooie verzorgde kleding en hun uitstekend gedrag op deze avond en last but not least Jan Ferron met zijn staf voor de verzorging van de drankjes en de hapjes. Dit was het dan, wij gaan weer tijdig aan de gang met de or ganisatie van ons 6e carnaval en rekenen dan weer op u. Alaaf! Karei van Mourik

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 12