Pupillen-overzicht Toernooien 1978 Poor Albion Wederom een periode met veel afgelastingen, reeds in de maand februari. De A1 begon de wedstrijd tegen Abcoude A1 met in het achter hoofd dat de eerste ontmoeting erg moeilijk was. De eerste helft was verschrikkelijk slecht en dit was aanleiding voor trainer C. Groot om in de rust de ploeg flink onderhanden te nemen. Het resultaat van de „donderspeech" liet daarna niet lang op zich wachten; er werd in de tweede helft uitstekend gevoetbald, wat resulteerde in een 51 overwinning. Onze A2-pupillen lieten het er tegen Animo lelijk bij zitten, er werd met 23 verloren. Niet zo best, jongens! De overige elftallen wonnen. Onze B-pupillen behaalden in de uit-wedstrijden de volle winst. Goed zo! De uitslagen: AjaxAIAbcoude A1 51 Ajax A4DJKA1 10 AjaxA2Animo A1 23 Animo B1AjaxBI 14 Ajax A3CTO'70A1 40 Meerb. B1Ajax B2 03 Op 21 januari weer een volledig programma. Ajax A1-pupillen moesten ,,uit" spelen tegen Uithoorn A1. Vóór dat deze wedstrijd begon, was de thuisclub ook ongeslagen. Uit hoorn begon zeer sterk. Maar dankzij de gretigheid waarmee Ajax voetbalde, kwamen we binnen een kwartier met 03 voor. Door enige fouten in de Ajax-defensie was de ruststand 23. De tweede helft was in z'n geheel voor Ajax. Toch was er een blunder van de Uithoorn-keeper voor nodig om zijn elftal defini tief op de knieèn te krijgen, zodat de eind-uitslag 25 werd. Dit was onze vijfde overwinning. De overige A-pupillen-elftallen wonnen met ruime cijfers. De B1 -pupillen had het in de uit-wedstrijd tegen Diemen erg moeilijk. Het werd een magere 12 overwinning door twee doel punten van Tonny van Unen. Ook onze B2-pupillen hadden het moeilijk en kwamen niet ver der dan een 00 gelijkspel bij CTO '70 B1 -pupillen. De uitslagen: Uithoorn A1AjaxBI 25 Ajax A4Voorland A2 40 AjaxA2Voorland A1 30 Diemen B1AjaxBI 12 Ajax A3JOS A1 3—0 CTO'70 B1—Ajax B2 0—0 Zaterdae 28 januari waren de Ajax-velden afgekeurd. Zodoende een klein programma, met magere resultaten. De uitslagen: Diemen A1Ajax A2 00 Diemen A2Ajax A4 02 OVVO A1—Ajax A3 1—2 H. Bijvank Om Chelsea te helpen hebben de spelers zich bereid verklaard een inhouding op hun salaris te accepteren. Ook de supporters probeerden Chelsea te helpen door zich als sponsor op te wer pen. Voor elk op de grasmat gewonnen punt, komen bij de club giften tot een bedrag van 25 gulden binnen. De opleving die Chelsea het afgelopen seizoen doormaakte, maakte het in ieder geval mogelijk dat de rente aan de bank kon worden betaald. Maar op de transfermarkt voor nieuwe aankopen hoeft men zich niet te wagen. Daarvoor ontbreekt het geld." Verder: ,,Ook andere verenigingen moesten de buikriem aantrekken. Het Engelse voetbal zoekt koortsachtig naar nieuwe wegen om de zwaar getroffen clubs te helpen het hoofd boven water te hou den. Maar de verantwoordelijke leiders van de bond schuwen nog financiële bronnen, die in andere landen allang met succes aangeboord zijn. Zo weigert de voetbalbond bijvoorbeeld shirt reclame toe te staan, omdat men vreest dat dan de sponsors het heft in handen zullen nemen. Andere bondsbestuurders zijn bang voor een conflict met de televisie. Onbegrijpelijk is vooral hoe onverschillig men staat tegenover de ongelooflijke toto-inkomsten, die in de zakken van privé-personen verdwijnen. Hoewel de drie particuliere toto-organisaties 'n jaar omzet van ruim 516 miljoen gulden hebben, werd aan de clubs uit de vier leagues nauwelijks meer dan acht miljoen uitbetaald." Jong-Ajax 12t.m. 15 mei Blauw-Wit, Amsterdam Comb. Jong-Ajax/A1 19t.m. 22 mei Daventria, Deventer Comb. Jong-Ajax/A1 A-Juniores 24 t.m. 28 mrt. Olympia Laupheim e.V. 1904, Laupheim, West-Duitsland A1 1 mei Excelsior, Rotterdam A1 3 t.m. 6 mei Vierstedentoernooi KNVB, afd. Amsterdam geselecteerde A-Juniores 27 en 28 mei eventueel: Kamp. v. Nederland, Zeist A1 27 mei Soest, Soest A2 20 augustus NAC, Breda A1 B-Juniores 26 maart Sparta, Rotterdam B1 4 t.m. 6 mei DSO, Zoetermeer B I 4 mei Spartaan, Amsterdam B2 12 t.m. 16 mei Iris Club de Croix, Croix, Frankrijk B1 A-Jun. Dat het ook in good-old Albion in het algemeen geen vetpot is in de prof-voetballerij, mag als in ruime kring bekend worden ver ondersteld. Vooral de Londense clubs als een Chelsea, Crystal Palace, Queens Park Rangers, Fulham e.a. zitten dik in de schuld (circa 20 miljoen). Een en ander ontlenen wij uit een artikel in Het Parool, met als bron: Sport Zürich. Wat b.v. het zo vermaarde Chelsea aangaat lezen we: ,,Het beste voorbeeld hoe je een vereniging niet moet runnen, leverde ongetwijfeld Chelsea. Midden in de uitvoering van een gigantisch investeringsplan degradeerden de Londenaren uit de hoogste afdeling. Door de uitbreiding en modernisering van het stadion, vooral door het optrekken van een juweel van een hoofd tribune met ruim 11.000 zitplaatsen, zit men tot over de oren in de schuld: 15 miljoen gulden. C-Juniores 24 t.m. 28 mrt. 4 t.m. 6 mei 4 mei 20 augustus A-Pupillen 24 t.m. 27 mrt. 22 april 1 mei 6 mei 20 mei 21 mei 28 mei B-Pupillen 1 mei 4 mei 20 mei FC Montaigu, Montaigu, Frankrijk C1 DSO, Zoetermeer C1 Spartaan, Amsterdam C2 Soest, Soest C1 C2 C3 A-Pup. Lyra, Lier, België Finale Van Wagtendonk-beker Feyenoord, Rotterdam Ajex, Amsterdam Blauw-Wit, Amsterdam Soest, Soest CVV. Rotterdam Feyenoord, Rotterdam Lijnden, Badhoevedorp Blauw-Wit. Amsterdam A1 A1 A1 A1 A2 A1 A1 A2 A3 A1 A2 B1 B1 R1 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 11