1 i H Don's BIER j. De Don's disco WILLY ALBERTI Van ons C-elftal haarverzorgers CLUBHUIS AJAX VOORLAND haarverzorgers Wij lazen voor u... voor al uw grammofoonplaten Hl-Fi- en stereo-installaties Osdorpplein 236, Amsterdam-W, Telefoon 195262 Sigarenmagazijn Bennie Muller Voorverkoop alle wedstrijden, óók uitwedstrijden Ajax Toto-inleveringsadres voor Ajax - BPC - Spartaan - Maccabi - SVA Haarlemmerstraat 96, telefoon 220431 1 Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 (achter Reynoldstribune) Geopend elke dag recepties, vergaderingen, enz. (beh. maandag) vanaf 11.00 uur even praten met KAMLAG Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 ,,De eerste helft gaf een spannende strijd te zien, met onze jongens iets beter. Als gevolg daarvan was het Martin de Waardt, die na circa een half uur spelen ons met een prachtig schot de leiding gaf. Na de thee was JOS sterker, maar onze goed spelende verdediging hield de zaak „achter" goed dicht. Dicky Verheul werd vervangen door Robby Rijnink. Met nog vijf minuten te spelen, was het laatstgenoemde die de bal aan Han- nie Vonk dóór gaf en diens mooie voorzet werd opnieuw door Martin de Waardt in een doelpunt omgezet." (Herman, je mag het meer doen. - Red.) Aldus het een en ander over de verrichtingen van onze Juniores. Hans Bijvank en Mart. J. W. Middendorp In „Ons Racing Nieuws", clubblad van RCH te Heemstede, komt een verslag van een pupillenwedstrijd (A1) voor, waaruit wij het volgende citeren: ,,Het bijzondere van deze wedstrijd was het constant hanteren van de buitenspel-val door de tegenpartij. Die was kennelijk goed ingestudeerd, want ik heb niet éénmaal gezien dat het mislukte. Het gevolg was wel, dat een kwart van de wedstrijd verloren ging met het nemen van vrije schoppen. Ik vraag mij af, wat voor nut een dergelijke spelopvatting voor kinderen heeft. Het enige m.i. dat onze tegenstander kampioen wordt, omdat niemand er een antwoord op heeft. Iets anders is echter of kinderen aan dit soort voetbal genoegen beleven. Je kunt ze m.i. op de grondbeginselen van het spel wijzen, zodat ze niet als jonge honden met zijn allen op de bal af vliegen, maar verder moeten zij zichzelf ontplooien. Het voornaamste is, dat kinderen aan het spel genoegen beleven en dat doen ze m.i. beslist niet met (nu al - Red.) opgelegde systemen." Wat zegt u daarvan NACAjax 31 Na de goede wedstrijd tegen Feyenoord thuis toog het elftal met goede verwachtingen naar Breda. Versterkt met Bouma zou het nu moeten gebeuren. Helaas, na enig geklungel in onze defensie werd het reeds na twee minuten spelen 10 voor NAC. Wij herstelden ons echter en toen dan Aitze Bouma na een half uur 11 scoorde, was dit dik verdiend. Helaas miste hij even daarna dé kans op 12. Met wind mee en gesterkt door ons spel van de eerste helft, zou het dan in de tweede helft gebeu ren. Helaas, het is er niet uitgekomen, mede omdat NAC slag vaardiger en agressiever ging spelen. Het einde kwam dan ook hard aan, een 31 nederlaag. Jammer. VolendamAjax 10 Een Jong-Ajax, versterkt met diverse spelers uit de A-selectie, o.a. Geert Meijer, toog vol goede moed naar Volendam. Wij waren inderdaad sterker, vooral na rust. Helaas, ook dit keer bleef ons elftal aan de verkeerde kant van de score. Volendam maakte in de tweede helft een doelpunt en toen wij daarna een half uur lang maar gingen aanvallen, bleef dit toch zonder resul taat. Om goals te maken, moet je wel de kansen benutten die gecreëerd worden. Dat lukte deze middag niet; mede omdat de Volendam-keeper in een glanzende vorm stak, bleef voor ons het scorebord op 0 staan. Dus weer een nederlaag. Met nog 10 wed strijden te gaan, zal er toch iets moeten gebeuren. Nü is die kans nog aanwezig. Benut deze, in het belang van Ajax en natuurlijk in het belang van jezelf en je trainer. (En je leider - Red.) A Kraan 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 10