Jubileum Bobby Haarms Op maandagavond 9 januari 1978 vond in het Spelershome de huldiging plaats van Bobby Haarms in verband met het feit dat hij 12^ jaar geleden, in de eerste periode van Rinus Michels als coach bij Ajax, diens assistent werd. Daarna heeft hij samen gewerkt met Stefan Kovacs, Jos Knobel, Hans Kraay, weer Michels en nu het tweede seizoen met Tomislav Ivic. Door het bestuur, de spelers e.a. is Bob, in gezelschap van zijn vrouw Til, werkelijk enorm in het zonnetje gezet. Eerst sprak voorzitter Van Praag namens alle aanwezige bestuursleden zeer loffelijke woorden, die hij vergezeld liet gaan van de bekende „enveloppe met inhoud". Daarna Ruud Krol uit naam van de spelers, waarna, met een dankwoord voor Bob's grote enthou siasme, cadeaus volgden en bloemen voor Til. Hét „klapstuk" van de avond was wel een fenomenaal gedicht 22 vierregelige coupletten samengesteld door Vader (Kukie) Krol, een pracht stuk werk, verlucht met de „koppen" van trainers, spelers e.a. uit heden en verleden. Werkelijk zeer fraai. Er waren ook telegrammen gekomen, o.a. van Johan Cruijff en Cor Coster (die beiden in de loop van de avond ook nog opbelden uit Barcelona), Rinus Michels, Johan Neeskens e.a. Onder de aanwezigen ook Henk van Santen, Piet Keizer, Ton Pronk, Barry Hulshoff, Wim Suurbier Een goed muziekje wat dansen zingen een welver zorgde tafel met heerlijke hapjes stemming Ja, het was voor de jubilaris en zijn echtgenote inderdaad een onvergetelijke avond, zoals zij ook verklaarden. Bob, ook vanaf deze plaats nog onze gelukwensen, mede voor je ega en moge je nog een flink aantal jaren aan de voor gaande vastknopen. Succes en hou' je goed! DE DICHTERLIJKE TOESPRAAK Tijdens de huldiging van Bob Haarms ter gelegenheid van diens 12^-jarig jubileum als trainer bij Ajax, sprak de heer Kuki Krol de volgende dichterlijke toespraak uit. Voorwaar een knap stuk werk. Ajax-trainer BOBBY HAARMS Jubileert, dat doet ons goed Want onze BOBBY is de trainer Met het echte Ajax-bloed. Als 'n joch van omstreeks dertien Kwam hij zich melden in de Meer En nu dertig jaren later Zie je hem er daaglijks weer. In die dertig voetbaljaren Is er heus wel iets gebeurd Er werd gewonnen en verloren Er werd gelachen en getreurd. In BOB zijn eigen voetballeven Blonk hij uit al in de Jeugd Door techniek en grote inzet Beleefde hij zijn voetbalvreugd. Vanaf de jaren twee-en-vijftig Speelde hij in Ajax, met veel lof En toen nogmaals twee jaar later Tekende hij als semi-prof. Toen kwam het geld met scheppen binnen Opgelet: ik sla een kwink Dertig piek bij een overwinning Een happie voor een blinde vink. 8 Acht jaar speelde BOB bij Ajax In het eerste van de club Alles mocht hij mee beleven Van Kampioenschap tot Europa Cup. Toen kwam de tijd dat hij als speler Bij Ajax van 't toneel verdween Hij trainde ODA en Nautilus Tot BOB bij Ajax verscheen De Jeugd bij Ajax was zijn stokpaard Wat heeft hij daar niet voor gedaan Echt, laten alle Ajax-ouders Daar eens stil bij blijven staan. Toen is het eigenlijk begonnen Met Rinus Michels aan de bak Trainen!! ,,luie donderstralen" Zij hielden saam de teugels strak. „Bob namens het bestuur

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 8