ij alle opzichten voor u en de uwen een gezond en ra zij praktisch nimmer een clubavond kunnen meemaken, ja zelfs op de jaarlijkse kienavond de aandacht primair op hun taak gericht moeten houden. Ik vind dat het voortreffelijke werk van deze Ajacie- cieden hier weieens extra gememoreerd mag worden. Tenslotte woorden van lof voor onze Administratie, onder leiding van de heer Holsheimer, de trainers, de medische dienst en ook de andere leden van ons personeel voor de wijze waarop zij hun werkzaamheden in het belang van Ajax verrichten. Met de Pers onderhielden wij een goed contact, de verstandhouding liet, dacht ik, weinig te wensen over, wat niet wegneemt dat toch mijns inziens nog tè vaak - de enige troost is dat het niet alleen voor Ajax geldt uit één of meerdere Pershoeken mateloos nega tief wordt geschreven. Kritiek, mijne heren, gaarne zelfs, maar dan wel ter zake kundig respectievelijk opbouwend. We behoeven wer kelijk niet over onze haren gestreken te worden, maar ik dacht dat tussen dit en „afkraken" nog vele redelijke mogelijkheden liggen. De gang van zaken in de Perskamer verloopt tijdens de thuis wedstrijden, naar ik meen, tot wederzijdse volle tevredenheid. Daar voor wil ik onze pers-intermediair, de heer Schalm, danken. Ik heb in de afgelopen jaren er een gewoonte van gemaakt om in de Nieuwjaarsrede onze contacten met de KNVB te releveren. Ik vind dat je daaraan als lid van de bond en dan speciaal met betrekking tot de sectie Betaald Voetbal niet voorbij moet gaan. In het verleden heb ik helaas weinig woorden van lof kunnen uit spreken wat betreft onze ervaringen voortkomende uit dat lidmaat schap respectievelijk de samenwerking met ons opperste voetbal- college. Ook thans is er mijns inziens weinig positiefs te vermelden. Zo hebben we tegen het eind van 1977 een nieuw bestuur sectie Betaald Voetbal gekregen, waarin nu ook zitting hebben de VVCS en de WON. Ik moet u zeggen dat niet het feit dat die twee belangenorganisaties in dat bestuur zitting hebben mij voor de toe komst zorgen baart, maar wel de manier waarop wordt opgetreden. Ik heb nu de eerste vergadering met die heren meegemaakt, waarbij de zaken rondom het Nederlands elftal werden behandeld. Als ik dan zie hoe vér men van elkander afstaat, hoe venijnig deze bestuursleden onderling in zo'n vergadering converseren, dan denk ik dat na de heer Knobel, die al is weggelopen, er nog meerderen zullen volgen. Ik hoop het niet voor het Betaald Voetbal, maar ik vrees met grote vreze. Over de KNVB en de WK 1978 in Argentinië is in de Persmedia al heel veel gesproken en geschreven. Ik wil daarover hier thans ook nog iets zeggen, omdat je als vereniging die spelers afstaat voor die WK er nauw betrokken bij bent, gezien de belangen van je spelers en in verband daarmede ook de belangen van de club. Zo wil ik hier niet onvermeld laten, dat onze medische staf onder leiding van dr. Rolink de geneeskundige begeleiding die de KNVB Q3[3(3[3|3[S[3[i3[S(3[iE][3(S[]D[3[3(3[j3[3(c][c)[c](E][3[E]|3[3[S[3[i3(cj][3[iE][3[i3(]a[S[iE)[E][c) El 13 EJ 13 |j Langs deze weg spreken wij onze hartelijke dank j§ ej uit jegens hen, die ons ter gelegenheid van de ra EJ 13 |j jaarwisseling hun goede wensen zonden, welke ij wij hierdoor gaarne reciproceren. Moge 1978 in U voorspoedig jaar zijn. ij Bestuur der A.F.C. „Ajax" H ej ra ej ra SSSSSëJSSSêlËlËIëlËlËlël&IëJËlËlËlËlElEJëlËlËIÊlëlBlËlmlElËJElËlËlËlëlEl luisterend naar de Nieuwjaarsrede voornemens is te organiseren ten behoeve van de uitverkoren spelers, onvoldoende acht. Deze mening is aan de Medische Dienst van de KNVB bekend gemaakt. Desondanks nodigde de KNVB-arts dr. Kessel de vier Ajax-spelers, die in de voorlopige selectie voor de WK 1978 zijn opgenomen, uit zich op 30 december 1977 in Zeist te melden voor vaccinatie. Op verzoek van het bestuur en de medische staf hebben de betrokken spelers aan de oproep geen gevolg gegeven. Zij zullen zich niet eerder dan na afloop van het seizoen laten inenten, mede vanuit het juiste besef dat hun belangen momenteel bij Ajax liggen, met name: het lopende Europa Cup I gebeuren, verder de wedstrijden om de KNVB-beker en last but not least de huidige competitie. Dat er met de belangen van de clubs, die de spelers leveren, (te) weinig rekening wordt gehouden, moge ook blijken uit het feit dat voor het uitlenen van de spelers geen compensatie wordt be taald. De vergoeding moet komen uit een deel van de recettes. Als echter in Argentinië weinig succes wordt geboekt, zal in dat geval de ontvangsten-verdeling evenredig teleurstellend zijn. Intussen lopen wij het in het buitenland nog steeds veel ge vraagde Ajax - wel de gelegenheid mis om door het spelen van vriendschappelijke wedstrijden (zoals veelal plaatsvindt aan het eind van het seizoen) onze financiën te versterken. Vorig jaar betekende dat voor ons bijvoorbeeld een bedrag van circa 400.000 gulden. Maar daar toont men in Zeist geen belangstelling, laat staan begrip, Mag ik hier overigens nog aan toevoegen dat er reeds enige voor lopige besprekingen zijn geweest met een paar spelers waarvan de contracten per 30 juni a.s. aflopen. Het bestuur is wel geschrokken van de bedragen die door hen in deze tijd van nivellering worden gevraagd. Door de slechte gang van zaken in het betaald voetbal zullen deze niet kunnen worden opgebracht. Dames en heren, voorzover al niet reeds bij velen van u bekend, zal ik in september a.s., na afloop van mijn vijfde periode als voorzitter van Ajax, mijn functie als zodanig neerleggen. Vandaag spreek ik dus mijn laatste Nieuwjaarsrede uit. Ruim veertien jaar heb ik het kapiteinschap over dat fantastisch mooi schip „Ajax" mogen voeren, daarbij voortreffelijk bijgestaan door de andere bestuursleden, waar van de kortelings afgetreden heren Henk Timman als penningmees ter en André Kraan als commissaris amateurvoetbal bijna en onze secretaris de heer Jan Westrik mijn gehele loopbaan als voorzitter hebben meegemaakt. 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 4